[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Buducnost |2000.12.06| (VIDEO)

2017-10-12
2000/2001-ųjų metų Eurolygos reguliarusis sezonas.

Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama "FC Barcelona" antrąjį reguliariojo sezono ratą pradėjo rungtynėmis namuose prieš Serbijos ir Juodkalnijos čempionus Podgoricos "Buducnost" krepšininkus.

Nors rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė varžovams, tačiau antrajame kėlinyje po taiklių Š.Jasikevičiaus tritaškių katalonai atitrūko ir neišleido persvaros iki rungtynių pabaigos. Katalonai rungtynes laimėjo 92:75 ir pasiekė ketvirtąją pergalę.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė F.Elsonas dėjimu pataisęs netaiklų J.C.Navarro metimą (2:0), varžovai atsakė D.Vukčevičiaus tritaškiu (2:3). Vėliau M.Topičius pelnė 4 taškus iš eilės (3:7), tačiau Barselona atsakė 5 taškais po Š.Jasikevičiaus tikslių perdavimų (8:9). Likus žaisti kiek mažiau, nei tris minutes J.C.Navarro tolimu metimu išlygino rezultatą (13:13). Likus žaisti mažiau, nei dvi minutes D.Tomaševičius pelnė du taškus su pražanga (13:17), tuo pačiu atsakė ir F.Elsonas (15:17). Kėliniui artėjant į pabaigą D.Tomaševičius ir Š.Jasikevičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (17:19). Po A.Karnišovo baudos metimų rezultatas tapo lygus (19:19). Vis dėlto pirmojo ketvirtčio pabaigą sėkmingiau užbaigė Juodkalnijos komanda 21:19.

Antrojo kėlinio pradžioje J.C.Navarro reidu į baudos aikštelę dar kartą išlygino rezultatą (21:21). Po sėkmingos A.Karnišovo atakos katalonai vėl išsiveržė į priekį (23:21). Varžovai surengę dvi tikslias atakas vėl susigrąžino pranašumą (23:25). Po tikslaus Š.Jasikevičiaus tolimo šūvio priekyje buvo "FC Barcelona" (28:26). Neilgai trukus lietuvis smeigė dar vieną tritaškį ir katalonų persvara išaugo iki 6 taškų (32:26). Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 minutes D.Tomaševičius sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu su pražanga (32:29), dėjimu į krepšį atsakė ir R.Duenesas (34:29). Po minutės katalonų milžinas dar kartą sugrūdo kamuolį į krepšį iš viršaus (36:29). A.Karnišovo baudos metimai ir E.Rentzias dvitaškis sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą (40:29). Po pirmosios mačo pusės 40:31 pirmavo "FC Barcelona".

Trečiasis ketvirtis prasidėjo taikliu F.Elsono dvitaškiu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (42:31). Po minutės Š.Jasikevičius greitos atakos metu pelnė du taškus iš po krepšio (46:32). Vėliau P.Gasolis ir D.Milojevičius apsikeitė dvitaškiais. Po taiklaus Š.Jasikevičiaus metimo iš vidutinio nuotolio Barselona įgijo 16 taškų persvarą (50:34). Įpusėjus kėliniui F.Elsonas sudrebino varžovų krepšį dėjimu po gražaus Š.Jasikevičiaus perdavimo (52:37). Po dviejų minučių ir E.Rentzias pasismagino dėjimu į "Buducnost" krepšį (54:40). Kėliniui artėjant į pabaigą J.C.Navarro tolimu metimu padidino katalonų persvarą iki rekordinės 22 taškų (62:40). Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 68:45.

Lemiamo kėlinio pradžioje Š.Obradovičius pataikė vieną baudos metimą, o A.Karnišovas įmetė dvitaškį (70:46). Podgoricos krepšininkai D.Tomasevičius ir I.Rakočevičiaus pastangomis bandė mažinti deficitą, tačiau ispanai atsakydavo taip pat taikliais metimais (77:55). Sužaidus 4 minutes dar vieną tritaškį įsmeigė J.C.Navarro. Įpusėjus kėliniui D.Tomasevičius pelnė du taškus su pražanga (80:64). Per likusį laiką varžovams nepavyko sukurti stebuklo ir katalonai 92:75 iškovojo pergalę.

Šarūnas Jasikevičius per 22 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 sykius prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 12 naudingumo balų.