[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Clemson |1998.01.24| (20 tšk)

2019-02-04
1997/1998 metų NCAA sezonas. Paskutinieji Šarūno Jasikevičiaus metai Merilendo universitete.

Sausio 24-ąją Š.Jasikevičiaus vedama "vėžliukų" komanda po nelengvos kovos 74:69 palaužė Clemsono universiteto krepšininkus. Šarui, tai buvo vienos rezultatyviausios rungtynės NCAA lygoje, vien per antrąją mačo pusę pelnė 17 taškų, o iš viso surinko 20.

Rungtynės prasidėjo gana nerezultatyviai, o Merilendo komanda pirmųjų taškų laukė beveik 4 minutes (2:2). Sužaidus daugiau nei 6 minutes "Vėžliukų" vyriausiasis treneris Gary Williamsas gavo pirmąją techninę pražangą 1997/1998 metų sezone. Po šios techninės Merilendo universitetas spurtavo 6:0 (14:10). Įpusėjus pirmąjai mačo pusei Š.Jasikevičius tritaškiu pelnė pirmuosius savo taškus (19:15). Likus žaisti 6 minutes lietuvis pakabino kamuolį Profitui, o šis dėjimu padidino persvarą iki 9 taškų (25:16). Kėlinio pabaigoje svečiai T.McIntyre'o pastangomis sumažino atsilikimą iki 4 taškų (35:31).

Antroji mačo pusė prasidėjo dviem Š.Jasikevičiaus taškais (37:31), o vėliau pridėjo ir tritaškį (40:33). Sužaidus 6 minutes T.McIntyre'as trimis baudų metimais išvedė Clemsono komandą į priekį (44:45). Vėliau sekė varžovų spurtas 5:11 ir įgijo 7 taškų persvarą (49:56). Likus žaisti 5 minutes Šaras pelnė dvitaškį ir tritaškį, bei sumažino atsilikimą iki minimumo (60:61). Likus žaisti 4 minutes lietuvis perėmė kamuolį ir pelnęs du taškus išvedė Merilendo ekipą į priekį (64:63), o likus žaisti 2 minutes įsmeigė tritaškį (69:65). Rungtynių pabaigoje svečiai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau aikštės šeimininkai pataikė 5 iš 6 baudų ir pasiekė pergalę 74:69.

Š.Jasikevičius per 27 minutes pelnė 20 taškų (3/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/4 baudos), atliko 2 rez. perdavimus, atkovojo 6 kamuolius, bei perėmė 1 kmauolį.