Barselonos klubui nepavyko apginti Ispanijos čempiono titulo

2022-06-19
Šarūnui Jasikevičiui su "Barca" nepavyko apginti prieš metus iškovoto Ispanijos čempiono titulo.

Katalonai ketvirtose finalo serijos rungtynėse Madride 74:81 nusileido "Real" klubui ir pralaimėjo seriją iki trijų pergalių 1-3.

Š.Jasikevičiaus vadovaujamas "FC Barcelona" klubas šį sezoną iškovojo Ispanijos karaliaus taurę, o Eurolygoje užėmė trečiąją vietą.

Tavaresas dviem taškais atidarė rungtynes (2:0), vėliau pasižymėjo Hanga (4:0). Po Causeuro tritaškio šeimininkų persvara tapo 7 taškai (7:0). Sužaidus 3 min. Mirotičius pelnė pirmuosius "Barcos" taškus (7:2). Likus žaisti 3 min. Šanli pataikė tritaškį (9:5), po minutės Jokubaitis taikliai atakavo iš toli (11:8). Po pirmojo kėlinio 13:10 pirmavo "Real".

Kėlinio pradžioje Fernandezas sumetė baudas, o Llullas įsmeigė tritaškį (18:10), o vėliau fantastišku dvitaškiu su pražanga padidino Madrido persvarą iki dviženklio skaičiaus (21:10). Fernandezo tolimas metimas padidino katalonų deficitą iki 14 taškų (24:10). Mirotičiaus ir Exumo tritaškiai sumažino "Barcos" atsilikimą iki 7 taškų (27:20). Likus žaisti 3 min. Kuričius pridėjo tolimą metimą (29:25), tačiau Tavaresas atsakė 5 taškais iš eilės (34:25). Paskutinę kėlinio minutę deficitas ištirpo iki 4 taškų (34:30), o po Exumo tritaškio komandas skyrė tik 1 taškas (34:33).

Po ilgosios pertraukos toliau po krepšiais dominavo Tavaresas (36:33), katalonus į priekį truktelėjo Šmito 4 iš eilės taškai (38:37). Šeimininkai atsakė Causeuro baudomis ir Yabusele dėjimu greitoje atakoje (42:37). Vėliau dėjimu baudos aikštelėje pasižymėjo Tavaresas (44:37), Kuričius atsakė tolimu metimu (44:40). Įpusėjus kėliniui Mirotičius įsmeigė tritaškį (46:43). Tavareso blokas gynyboje ir dėjimas puolime padidino "Real" persvarą iki 7 taškų (50:43). Likus žaisti 2 min. Calathesas įsmeigė tritaškį (52:48), tačiau Llullas atsakė dvitaškiu su pražanga (55:48). Paskutinę kėlinio minutę Calathesas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (55:54), o vėliau Higginsas pirmą kartą išvedė "Barcą" į priekį (55:56). Calatheso nesportinė pražanga ir Poirier baudų metimai uždarė trečiąjį kėlinį (57:56).

Ketvirtajame kėlinyje po Calatheso taškų vėl priekyje buvo katalonai (57:58), tačiau Hanga atsakė tritaškiu (60:58). Sužaidus beveik 4 min. Tavaresas pelnė du taškus su pražanga (63:58). Įpusėjus kėliniui Exumas pelnė du taškus (65:61). Likus žaisti 4 min. Causeuras padidino "Real" persvarą iki 8 taškų (69:61). Šmitas pelnė du taškus, tačiau Tavaresas vėl pelnė du taškus su pražanga (72:63). Exumas likus žaisti pustrečios minutės įsmeigė tritaškį (73:68), tačiau kitoje aikštės pusėje Causeuras pelnė du taškus su pražanga (76:68), o likus žaisti kiek daugiau, nei minutę įsmeigė tritaškį (79:70). Likus žaisti 24 sek. Higginsas realizavo abi baudas (79:74), o likus žaisti 14 sek. Deckas baigė ataką dėjimu (81:74).

Madrido "Real": Edy Tavaresas 25, Fabienas Causeuras 17, Sergio Llullas 9, Adamas Hanga, Gabrielis Deckas ir Vincentas Poirier 7, Rudy Fernandezas 5, Guerschonas Yabusele 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 14, Dante Exumas 13, Nickas Calathesas 12, Rolandas Šmitas 9, Kyle'as Kuričius 8, Rokas Jokubaitis 5, Brandonas Daviesas ir Cory Higginsas 4, Sertačas Šanli 3, Nicolas Laprovittola 2 taškai;