Izmire laimėję Š.Jasikevičiaus auklėtiniai iškopė į Turkijos taurės finalo ketvertą

2024-02-14
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda iškopė į Turkijos taurės finalo ketvertą.

"Fenerio" krepšininkai trečiadienį taurės ketvirtfinalyje 81:68 Izmire įveikė "Aliaga Petkimspor" ekipą.

Turkijos taurės finalo ketverto varžybos vyks vasario 16-18 dienomis Konijos mieste. Penktadienį pusfinalyje Š.Jasikevičiaus auklėtinių lauks Stambulo "Besiktas" klubo iššūkis.

Šanli tritaškiu pradėjo ketvirtfinalį (0:3), o varžovai atsakė 'alley-oop' dėjimu (2:3). Sužaidus 3 min. Šanli pelnė savo 7-ąjį tašką (5:9). Izmiro ekipą į priekį vedė latvis Žoriks pataikęs du tritaškius (8:9). Įpusėjus kėliniui Hayesas pataikė iš toli (10:14). Po Efianayi dvitaškio rezultatas tapo lygus (14:14), o Starksas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį (17:14). Likus žaisti 2 min. Wilbekinas tolimu šūviu atstatė pusiausvyrą (19:19). Po pirmojo kėlinio minimalią persvarą turėjo "Aliaga Petkimspor" ekipa (22:21).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Biberovičius greitoje atakoje persvėrė rezultatą (22:23). Sužaidus beveik 3 min. Agva dvitaškiu vėl išvedė šeimininkus į priekį (26:25), tačiau tada "Fenerbahce" atsakė 5 taškais be atsako (26:30). Įpusėjus kėliniui Wilbekinas įsmeigė savo antrąjį tritaškį (28:33). Likus žaisti 2 min. Hayesas padidino Stambulo ekipos persvarą iki 7 taškų (30:37), tačiau Simmonsas atsakė dėjimu (32:37). Po pirmos mačo pusės Šaro auklėtiniai pirmavo 39:32.

Po ilgosios pertraukos Mahmutoglu pelnė du taškus (32:41), tačiau Izmiro klubas atsakė 5 taškais be atsako (37:41). Sužaidus 3 min. Efianayi pataikė tritaškį ir komandas skyrė tik 3 taškai (40:43), Biberovičius atsakė dviem tolimais metimais (42:49). Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 min. Motley įvertė du taškus ir "Fenerbahce" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (44:54). Po krepšiais toliau dominavęs Motley padidino  skirtumą iki 12 taškų (46:58). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Biberovičius pataikė dar vieną tritaškį (48:60). Po trijų kėlinių "Feneris" pirmavo 62:51.

Lemiamą ketvirtį baudų metimais pradėjo Guduričius (51:64), o Biberovičius įsmeigė tritaškį (51:67). Netrukus Stambulo ekipos persvara išaugo iki 16 taškų (56:72). Izmiro ekipa pelniusi 4 taškus be atsako sumažino atsilikimą iki 12 taškų (60:72). Baigiant įpusėti kėliniui Biberovičius pataikė dar vieną tritaškį (62:77). Persvaros nepaleidusi "Fenerbahce" iškovojo pergalę 81:68 ir bilietą į Turkijos taurės finalo ketvertą.

Izmiro "Aliaga Petkimspor": Davidas Efianayi 24, Anthony Starksas 16, Kristers Žoriks 9, Jeremy Simmonsas 8, Mahiras Agva 4, Yunus Sonsirma 3, Yavuzas Gultekinas ir Emre Tanisanas 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Tarikas Biberovičius 22, Johnathanas Motley 14, Nigelis Hayesas-Davisas 12, Scottie Wilbekinas, Sertačas Šanli ir Marko Guduričius 7, Melihas Mahmutoglu 6, Nickas Calathesas 4, Sehmusas Hazeras 2 taškai;