NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
* "Žalgirio" arenoje turėjęs vykti pokalbis su Šaru - nukeltas (nauja data bus paskelbta artimiausiu metu).
* Birželio 1 d. SARUNAS13LT tapo pasiekiamas Instagram tinkle: www.instagram.com/sarunas13lt
* Balandžio 21 d. "Barca" pradeda Eurolygos ketvirtfinalio seriją.

Š.Jasikevičius: "Aš nesigėdiju pasakyti, aš už "Panathinaikos"

2011-03-31
Garsusis Lietuvos įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius su žmona ir dukrele neseniai viešėjo Graikijos sostinėje. Krepšininkas bendravo su savo buvusiais draugais Atėnų "Panathinaikos" komandoje ir aptarė jų kovą Eurolygos ketvirtfinalyje su Barselonos "Regal Barcelona" ekipa.
Nors anksčiau Šaras skelbdavosi dideliu katalonų ekipos gerbėju, krepšininkas pripažino, kad dabar palaiko "žaliuosius".

Šiuo metu Š.Jasikevičius jau prisijungęs prie Stambulo "Fenerbahce Ulker" klubo, visgi šįvakar vyksiantį ketvirtąjį "Panathinaikos" ir "Regal Barcelona" ekipų mačą krepšininkas veikiausiai seks per televiziją.
Apie šių ekipų dvikovas Eurolygoje bei artėjančias rungtynes atakų organizatorius sutiko pasidalinti ir su žiniasklaidos atstovais.

- Kokia tavo nuomonė apie paskutines "Panathinaikos" ir  "Regal Barselona" serijos rungtynes?
 - Tiesa ta, kad "Panathinaikos" iki dabar išlieka komanda, kuri išsiskyrė savo dominavimu, net jei ir abi rungtynės buvo nulemtos smulkių detalių. Akivaizdu, kad Žjelko Obradovičius su savo asistentais labai gerai išanalizavo savo priešininkų veiksmus, o gynyba yra pagrindinis jų ginklas. Užtenka pažiūrėti kaip yra stabdomas Juanas Carlosas Navarro.

- Ar prieš prasidedant šiai serijai tikėjaisi, kad "Panathinaikos" ne tik bandys kovoti su Eurolygos čempionais, bet bus per žingsnį nuo artėjančio finalinio ketverto šeimininkės eliminavimo?
- Tikėjausi, kad pamatysime įdomią ir nenuspėjamą ketvirtfinalio seriją. Tris paskutinius metus aš buvau "Panathinaikos" žaidėjas ir labai gerai žinau, kad treneris kiekvienam žaidėjui perduoda kovotojo ir nugalėtojo mentalitetą. Aš buvau įsitikinęs, kad "žalieji" nebus lengvas priešininkas Barselonos komandai ir jie pridarys daug problemų savo varžovams. Viskas vyksta taip kaip ir tikėjausi. Praeitais metais " Regal Barcelona" buvo dominuojanti komanda, kuri žaidė erdvų žaidimą, šiais metai jie žaidžia tiesiog gerai, bet neįpsūdingai.

- Kodėl jūsų nuomone "Regal Barcelona" žaidimas suprastėjo?
- Paaiškinimas yra paprastas, pernai ši komanda laimėjo Eurolygą turėdami Pete Mickealas, kuris buvo itin svarbus ir daug naudos ekipai duodantis krepšininkas. Amerikietis, kuris dėl traumos privalėjo praleisti beveik visą šį sezoną buvo puikus tiek gynyboje, tiek puolime, o taip pat sudarė puikų tandemą su J.C.Navarro. Kita vertus manau, kad Gianlucos Basile trauma, taip pat įtakojo katalonų žaidimą. Tai žaidėjas, kuris bet, kada gali pataikyti tritaškį ir taip pralaužti varžovų gynybą. Manau, kad vienintelis J.C.Navarro šį sezoną Barselonoje žaidžia pagal savo galimybes.

- Kaip paaiškintum faktą, kad visose trijose rungtynėse "Panathinaikos" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių prieš komandą kuri turi vieną galingiausių priekinių linijų visoje Europoje?
- Laimėta kova dėl atšokusių kamuolių, nėra pagrindinė pergalių priežastis. Svarbu yra tikėti savo jėgomis ir trokšti pergalės, Ž.Obradovičiaus žaidėjai yra kovotojai!
Atėnų ekipos aukštaūgiai galbūt nėra labai aukšti, tačiau jie yra stipresni ir geriau žaidžia kontaktinėse situacijose, tuo tarpu Barselonos žaidėjai nėra tokie stiprūs fizinėje kovoje.

- Ar tikėjotės tokio svaraus „Panathinaikos“ gynėjo Nicko Calatheso indelio ketvirtfinalyje?
- Nickas kaip įžaidėjas yra aukštas ir stiprus. Nieko keisto, kad jam reikėjo šiek tiek laiko priprasti prie "Panathinaikos" ir išmokti derinius, o šios galimybės jis laukė ilgą laiką. Jis visada gerai žaidė gynyboje, o didelis greitis, ūgis ir jėgas jam padeda stabdyti J.C.Navarro. Puikus N.Calatheso žaidimas atmetė didelę naštą nuo Dimitrio Diamantidžio, kuris dabar gali daugiau laiko žaisti antru numeriu ir pelnyti daugiau taškų.

- "Panathinaikos" serijoje pirmauja 2:1. Kaip manai kaip klostysis lemiamu galintis tapti mačas?
- Tai ką mačiau per pirmas 3 rungtynes galiu pasakyti, kad abiejų komandų šansai laimėti yra lygus. Tačiau žinant, kad "Panathinaikos" žais pilnoje O.A.K.A. arenoje, o Barselonos situacija nelengva, tai šiek tiek daugiau naudos iš to turi "Panathinaikos" komanda. Žinoma aš tikiuosi kitokios reakcijos iš Ispanijos klubo, tačiau nemanau, kad pamatysime atvirą žaidimą. Aš tikiu, kad šioje serijoje išaiškinti laimėtoją gali prireikti ir paskutinių lemiamų rungtynių.

-Pridėjęs ranką prieš širdies pasakyk, kurią komandą šioje serijoje palaikai?
- Apie šitą klausimą aš galvojau žiūrėdamas visas tris šios serijos rungtynes ir atsakymas nustebino net mane. Aš visada palaikau Barseloną, net kai buvau mažas vaikas ir tada kai tapau oficialiu šio klubo žaidėju. Tačiau niekad netikėjau, kad laikas po laiko busiu prieš juos. Atrodo, kad ryšys tarp "Panathinaikos" komandos ir mano buvusių komandos draugų yra kur kas stipresnis. Matant Mike (Batiste), Drew (Nicholą), Mitsos (D.Diamantidį) ir kitus žaidėjus su kuriais man teko žaisti suteikia man energijos ir dėl to nėra jokios priežasties  kodėl turėčiau jų nepalaikyti. Aš nesigėdiju pasakyti, aš už "Panathinaikos"...

Iš graikų kalbos į anglų vertė - Georgia Kalliora, iš anglų į lietuvių vertė - Mindaugas Noreika, tekstą redagavo Justas Valiuškevičius.

0 comments:

Rašyti komentarą