NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
* "Žalgirio" arenoje turėjęs vykti pokalbis su Šaru - nukeltas (nauja data bus paskelbta artimiausiu metu).
* Birželio 1 d. SARUNAS13LT tapo pasiekiamas Instagram tinkle: www.instagram.com/sarunas13lt

Š.Jasikevičius apie trenerio darbą, Eurolygos reformą, PAO ir kt.

2015-11-12
Kauno "Žalgirio" trenerio Šarūno Jasikevičiaus šį penktadienį laukia sugrįžimas į OAKA areną. Lietuvos čempionai eurolygos varžybose susitiks su Atėnų "Panathinaikos" klubu.

Buvęs ilgametis Graikijos komandos žaidėjas šios šalies žiniasklaidai papasakojo apie darbą "Žalgiryje", krepšinio pasikeitimus, Eurolygos reformą, šio sezono PAO ir kitus dalykus. 


- Autobiografinė knyga.
- Nenorėjau kitokio "atsisveikinimo" su krepšiniu, todėl pasirinkau šį karjeros etapą užversti autobiografine knyga, bei pradėti antrą gyvenimą. Galvojau apie tai, kad knyga būtų įdomi daugeliui. Nuo vaikų, kurie nori tapti profesionalais ar galbūt rasti įkvėpimo šaltinį iki žmonių esančių krepšinio srityje, bet taip pat tiems, kurie neturi nieko bendro su sportu. Kaip matote ten tikrai yra daug gerų istorijų.

Aš parašiau apie savo gyvenimą, apie tai ką patyriau... aš jau viską žinojau kas atsitiko. Tai buvo tarsi pietauti su gerais draugais ir dalintis savo istorijomis. Pietro atrado kelią kaip iš manęs "ištraukti" geriausius dalykus.

- Grįžkime prie Jūsų "antrojo" gyvenimo. Kuo jis skiriasi nuo "pirmojo"?
- Yra labai daug skirtumų, bet turiu pripažinti esu laimingas. Pavyzdžiui dabar nereikia valandą prieš rungtynes eiti pas fizioterapeuta ir atlikti visų procedūrų. Dabar rengiame treniruotes, analizuojame varžovus, susitinku su treneriu. Vasaros lygiai tokios pat, neturime laisvų dienų. Sekame komandą visur.

- Kuomet F.Alvertis baigė karjerą pasakė, kad jaučiasi lyg būtų pirmą kartą miręs.
- Aš buvau visiškai ramus. Jaučiausi tikrai gerai. Žinojau kur einu todėl nebuvo sunku pritapti. Kad suprastumėtė, tai prieš pusantrų metų, kai baigiau karjerą nebuvau į rankas paėmęs kamuolio iki vakar dienos!

- Kas nutiko antradienį (2015.11.10)?
- Buvo vaikų renginys ir mane pakvietė sudalyvauti. Žaidėme 3x3.

- Ir kaip sekėsi?
- Išsekęs. Buvau tikrai pavargęs, tačiau po to miegojau kaip kūdikis! Atlikau keletą tikrai gerų judesių. Po pusantrų metų kai baigiau karjerą laimėdamas Lietuvos čempionatą aš supratau, kad esu patenkintas viskuo. Tiesą pasakius net pats esu nustebęs kaip lengvai įvyko perėjimas.

- Kokios Jūsų pareigos komandoje?
- Šiais metais esu atsakingas už individualų darbą su gynėjais, bei jų  tobulėjimą. Žinoma atlieku ir kitus darbus. Kaip pirmas trenerio asistentas patariu G.Krapikui keitimus, taktikas. Surenku visą informaciją, o jis nusprendžia ar tuo pasinaudoti, ar ne.

- Buvo baiminamasi, kad tapęs trenerio asistentu "suvalgysite" jį ir ankščiau ar vėliau užimsite jo vietą.
- Treneris mane pakvietė į "Žalgirį" ir galiu pasakyti, kad turime labai gerus santykius. Išklausome vienas kitą. Jaučiuosi jaukiai išsakydamas, tai ką galvoju. Tai buvo labai naudinga žengiant pirmuosius žingsnius trenerio karjeroje.

- Apie darbą su jaunaisiais gynėjais.
- Esu realistas ir visada tokiu būsiu. Nuo pat pradžių supratau, kad turi dirbti su tuo ką turi, o ne tai ką norėtum turėti. Sudarėmė programą pagal jų galimybes ir jos laikomės, gerbiame kiekvieno galimybes. Mes žinome ką kiekvienas gali pasiekti ir mes to reikalaujame.

Pernai turėjome problemą įžaidėjo pozicijoje, bet šiais metais atėjo M.Kalnietis.

- Į Kauną atvyko ir Ianas Vougioukas.
- Jis gerai pradėjo sezoną ir buvo labai naudingas tiek Eurolygoje, tiek Lietuvos čempionate. Turbūt demonstruoja geriausią krepšinį savo karjeroje.

- Kaip pasikeitė krepšinis per kelerius paskutinius metus?
- Žaidimo braižas manau išlieka panašus. Turiu galvoje, kad visos stipriausios komandos išliko tos pačios. Žaidimas tapo daugiau atletiškenis, tačiau to nepakanka, reikia taip pat proto, geros organizacijos ir gero pasirodymo. Deja, bet NBA vis daugiau ir daugiau žaidėjų prisivilioja. Jie suprato koks čia Europoje lygis. Noriu tikėti, kad dabar Eurolyga su nauju formatu pristabdys šį reikalą.

- Kaip galėtumėtė pakomentuoti Eurolygos reformą?
- Jie pasiekė kažką neįtikėtino. Buvo daug komandų, kurios negalėjo pasitikėti FIBA. FIBA turėjo galimybę, tačiau Eurolyga savo tobulėjimą rodė kasmet. Ką aš galiu pasakyti? esu Eurolygos pusėje.

Džiaugiuosi, kad "Žalgiris" yra dalis šio projekto. Ten yra 11 komandų dėl savo tradicijų, sirgalių, infrastruktūros. Eurolyga visą tai įvertino, o "Žalgiris" kiekvienais metais žengia pirmyn.

- "Panathinaikos" išgyvena naują erą, naujas treneris, daug pokyčių? Kaip viskas pasikeitė išėjus Obradovičiui?
- Ir jie vis dar laimi titulus. Prie Pedoulakio laimėjo Graikijos taurę ir čempionatą. Šį sezoną pradėjo labai gerai. Žinoma nebėra tarp 3-4 favoritų, tačiau neatmetama galimybė, kad šiais metais gali ten sugrįžti. Visi matėme dvi puikias pergales prieš "Olympiacos".

- Negali sakyti, kad tai menkas dalykas.
- Pagal analogiją ir atsižvelgiant į traumas, ne. Reikia nepamiršti, kad J.Gistas nežaidė. Jis labai svarbus žaidėjas "Panathinaikos" komandoje. Žinoma prisidėjo ir kitos bėdos, PAO išgyveno dvi sudėtingas savaites. Tačiau taip nutinka sezone, kuris trunka 10 mėnesių. Jei būsite sveiki, galite pasiekti daug. Turite puikius žaidėjus ir gerą trenerį. Viskas ko jums reikia - kantrybė.

- Kokios prognozės prieš penktadienio rungtynes?
- Nusimato labai įdomios rungtynės. Žinau, kad žiniasklaida sukūrė spaudimą "Panathinaikos" komandai. Skaičiau Vougiouko interviu kuriame teigė, kad PAO laukia "gyvenk arba mirk" rungtynės, suitinku su juo.

- Koks yra planas?
- Privalome nuo pradžių žaisti energingai ir kontroliuoti žaidimą. Manau, kad mūsų šansai laimėti 50/50.

- Tai nėra pirmas kartas kai į Atėnus atvykstate būdamas treneriu.
- Kiekvieną kartą, kai turiu žaisti prieš buvusią komandą išgyvenu košmarą. Esu sentimentalus, o su šiais žmonėmis kartu išgyvenau dalį savo gyvenimo.

- "Anadolou Efes" ir "Fenerbahce" vasarą nuveikė įspūdingus darbus, tačiau kol kas nerodo rezultatų. Kaip baigsis metai?
- Eurolygoje kasmet nutinka 1-2 siurprizai. Daugelis komandų šiais metais "buksuoja". Viena jų "Efes", kita "Fener", trečia PAO. Bet kalbant tiesą, geri treneriai ir sirgaliai gali pakeisti situaciją. Gruodžio ir Sausio mėnesį jie atras savo kelią. Kiekvienas, kas turi gerą trenerį ant suoliuko, turi didžiausias galimybes pasiekti gerų rezultatų.

- Kada tapsite vyriausiuoju treneriu?
- Aš neskubu. Žinoma jei pasitaikys gera proga, tai esu daugiau nei pasirengęs.

- Tačiau, tai ne "Maccabi"?
- Ne. Buvo nemažai tiesos parašyta spaudoje.

0 comments:

Rašyti komentarą