*Rugsėjo 29 d. kova dėl Turkijos prezidento taurės.
*Spalio 4 d. startuoja Eurolygos sezonas.
*Spalio 25 d. į Stambulą atvyksta Eurolygos čempionai.
*Lapkričio 15 d. Šaras atvyksta į Kauną.
*Gruodžio 17 d. Šaro vizitas "Palau Blaugrana" arenoje.

Metų pradžia apkarto: "Barca" po pratęsimo nusileido Manresos ekipai

2022-01-09
Po užklupto koronaviruso, bet vis dar išretinta sudėtimi į krepšinio aikštelę sugrįžusi Barselonos komanda patyrė pralaimėjimą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį "Palau Blaugrana" arenoje 95:96 po pratęsimo nusileido Manresos BAXI ekipai.

Ispanijos čempionai su 11 pergalių ir 3 pralaimėjimais rikiuojasi antroje ACB lygos turnyrinės lentelės vietoje.

Katalonai šiose rungtynėse vertėsi be Nicko Calatheso, Alexo Abrineso, Brandono Davieso, Sergi Martinezo, Pierre'o Oriolos, Dante Exumo, Michaelo Caicedo ir Gaelio Bonilla.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai (2:8), tačiau katalonai vedami jaunojo Jameso Nnaji, kuriam tai buvo debiutinės rungtynės ACB lygoje išlygino rezultatą (8:8). Kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė Manresos krepšininkai (17:25).

Antrojo kėlinio pradžioje BAXI pranašumas tapo dviženklis (17:27). Šeimininkai N.Hayeso-Daviso pastangomis (9 taškai iš eilės) sumažino deficitą iki dviejų taškų (29:31), o po N.Mirotičiaus tolimo metimo katalonai pirmą kartą atsidūrė priekyje (32:31). Po pirmos mačo pusės Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 44:37.

Po ilgosios pertraukos svečiai surengė spurtą 5:11 ir iš katalonų pranašumo liko tik 1 taškas (49:48). Trečiąjį kėlinį I.Bako baigė galingu dėjimu ir vėl išvedė BAXI priekį (59:60).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai surengė spurtą 6:14 ir įgijo 9 taškų persvarą (65:74). Likus žaisti 3 minutes katalonai sumažino atsilikimą iki minimumo (76:77). Po J.Nnaji dviejų taškų su bauda rezultatas tapo lygus (79:79). Likus žaisti 1:42 min. N.Mirotičius įsmeigė tritaškį (82:79), varžovai atsakė dviem taškais (82:81). Likus žaisti 56 sek. Francisco įsmeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą Manresos naudai (82:84), tačiau N.Mirotičius baudos metimais išlygino rezultatą (84:84). Likus žaisti 6 sek. R.Jokubaitis išvedė "Barcą" į priekį (86:84), tačiau BAXI surengė tikslią ataką ir išlygino rezultatą (86:86). Katalonai turėjo 0,01 sek. atakai, tačiau Mirotičiaus pamuštas kamuolys nepasiekė tikslo.

Pratęsimo pradžioje svečiai spurtavo 1:6 (87:92). Laprovittola baudų metimais sumažino atsilikimą iki 3 taškų (89:92). Likus žaisti 1:53 min. Šanli baudomis sumažino deficitą iki 2 taškų (91:93). Likus žaisti 1:15 min. Mirotičius tritaškiu išvedė "Barcą" į priekį (94:93), likus žaisti 31 sek. Mirotičius įmetė 1 baudą (95:93). Likus žaisti 18 sek. Thomassonas tritaškiu išvedė BAXI į priekį (95:96). Hayeso-Daviso tritaškis metimas paskutinę sekundę buvo netaiklus.

Kitą savaitę "Barcos" laukia sudėtingas tvarkaraštis. Eurolygoje dvejos namų rungtynės prieš praėjusių metų finalo ketverto dalyves - Milano "AX Armani Exchange" ir Stambulo "Anadolu Efes". Tuo tarpu vietiniame fronte akistata Valensijoje.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 20, Nigelis Hayesas-Davisas 17, Sertačas Šanli 16, Rokas Jokubaitis 15, Jamesas Nnaji 10, Kyle'as Kuričius 8, Agustinas Ubalis 3, Rolandas Šmitas, Nicolas Laprovittola ir Cory Higginsas 2 taškai;

Manresos BAXI: Sylvainas Francisco 25, Chima Moneke 18, Ismaelis Bako 14, Luke'as Maye 12, Eliasas Valtonenas 8, Dani Garcia 7, Yankuba Sima 5, Joe Thomassonas 3 taškai;