*Spalio 4 d. startuoja Eurolygos sezonas.
*Spalio 25 d. į Stambulą atvyksta Eurolygos čempionai.
*Lapkričio 15 d. Šaras atvyksta į Kauną.
*Gruodžio 17 d. Šaro vizitas "Palau Blaugrana" arenoje.

Š.Jasikevičių nuo Turkijos lygos finalo skiria viena pergalė

2024-06-01
Šarūnas Jasikevičius su Stambulo "Fenerbahce" komanda atsidūrė per žingsnį nuo Turkijos lygos finalo.

Lietuvio treniruojama ekipa antrose pusfinalio serijos rungtynėse 98:72 dar kartą savo aikštėje pranoko "Besiktas" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas pirmadienį varžovų aikštelėje.

Rungtynės prasidėjo Šanli dėjimu (2:0), sužaidus 2 min. Mitchellas tolimu metimu išvedė "Besiktas" į priekį (4:5). Baigiant įpusėti kėliniui Pierre'as dėjimu persvėrė rezultatą (11:9). Likus žaisti 4 min. Mitchello tritaškis sugrąžino pranašumą svečiams (13:15). Likus žaisti pusantros minutės Mathewsas įsmeigė tritaškį (18:22). Kėliniui artėjant į pabaigą "Feneris" išlygino rezultatą (22:22), tačiau Mitchellas suteikė "Besiktas" po pirmojo kėlinio 2 taškų persvarą (22:24).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Biberovičius įsmeigė tritaškį ir išvedė "Fenerbahce" į priekį (25:24). Sužaidus beveik 3 min. Simonovičius persvėrė rezultatą (27:28) ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės. Po minutės Biberovičiaus tritaškis išlygino rezultatą (30:30). Įpusėjus kėliniui Madaras realizavo 1 baudą (33:32), o Wilbekinas perėmęs kamuolį pelnė du taškus (35:32). Svečiai atsakė sėkminga atkarpa 0:6 ir vėl atsidūrė priekyje (35:38). "Fenerį" į priekį truktelėjo Wilbekinas ir Biberovičius kartu pelnę 10 taškų (45:41). Kėlinio pabaigoje sudėtingą dvitaškį  baigiantis atakos laikui pataikė Mathewsas sumažinęs svečių deficitą iki 2 taškų (45:43). Pirmąją mačo pusę baudų metimais uždarė Wilbekinas 47:43.

Po pertraukos Hayesas pelnė taškus baudos aikštelėje (49:43), o sužaidus pustrečios minutės po Biberovičiaus dvitaškio "Fenerbahce" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (53:43). Likus žaisti 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį, o Pierre'as pridėjo dvitaškį ir šeimininkų persvara tapo 19 taškų (69:50). Kėlinį aidint sirenai tolimu metimu už baigė Wilbekinas ir Šaro auklėtinių persvara išaugo iki 20 taškų (72:52).

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie spurtavo 3:8 (75:60), tačiau Mahmutoglu pastangomis "Feneris" neleido per daug priartėti. Rungtynėms artėjant į pabaigą Madaras sugrąžino šeimininkams 20 taškų pranašumą (88:68). Rungtynių pabaigoje į aikštę žengė jaunasis Ziyaettinas, kuris spėjo įsmeigti du tritaškius, o  susitikimą Šaro auklėtiniai laimėjo 98:72.

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 20, Scottie Wilbekinas 19, Tarikas Biberovičius 15, Sertačas Šanli 9, DyShawnas Pierre'as ir Georgios Papagiannis 8, Omeras Ziyaettinas ir Melihas Mahmutoglu 6, Yamas Madaras ir Metečanas Birsenas 3, Sehmusas Hazeras 1 taškas;

Stambulo "Besiktas": Marko Simonovičius 16, Jonahas Mathewsas 15, Mattas Mitchellas ir Derekas Needhamas 10, Kyle'as Allmanas 7, Yigitas Arslanas ir Sametas Yigitoglu 6, Berkanas Durmazas 2 taškai;