NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
SARUNAS13LT pasiekiamas Instagram tinkle: www.instagram.com/sarunas13lt
*Gruodžio 14 d. Šaras oficialiai tapo "Fenerbahce" komandos treneriu.
*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

Biografija-2

ŠARŪNAS JASIKEVIČIUS


Gimimo data: 1976-03-05 (42 metai)
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva
Tautybė: Lietuvis
Ūgis: 1.93 m
Svoris: 93 kg
Pozicija: Įžaidėjas
Dabar žaidžia: Baigęs karjerą
Pirmasis treneris: Feliksas Mitkevičius


Komandos:
1993-1994 Solanco mokykla
1994-1998 "Maryland" (NCAA)
1998-1999 Vilniaus "Lietuvos rytas"
1999-2000 Liublianos "Union Olimpija"
2000-2003 Barselonos "FC Barcelona"
2003-2005 Tel Avivo "Maccabi"
2005-2007 Indianos "Pacers"
2007-2007 Golden State "Warriors"
2007-2010 Atėnų "Panathinaikos"
2010-2010 Vilniaus "Lietuvos rytas"
2010-2011 Stambulo "Fenerbahce Ulker"
2011-2012 Atėnų "Panathinaikos"
2012-2013 Barselonos "FC Barcelona Regal"
2013-2014 Kauno "Žalgiris"

Trenerio karjera:
2014-2016 sausis Kauno  "Žalgiris" (asistentas)
2016 sausis - 2020 Kauno "Žalgiris" (vyr. treneris)
2020- iki dabar Barselonos "FC Barcelona" (vyr. treneris)

Lietuvos vyrų rinktinėje Šarūnas Jasikevičius debiutavo 1997-aisiais metais Europos čempionate Ispanijoje. Po 2012-ųjų metų Londono olimpinių žaidynių krepšininkas paskelbė apie karjeros pabaigą šalies komandoje.

BIOGRAFIJA
mama: Rita Jasikevičienė – buvusi pasaulio rankinio čempionato prizininkė.
tėtis: Linas Jasikevičius – 1958 m. SSRS moksleivių stalo teniso čempionas, buvęs daugkartinis Lietuvos pirmenybių nugalėtojas.
brolis: Vytenis Jasikevičius – LKAL, LKL čempionas, vasaros universiados čempionas. 


Lietuvio mama Rita Jasikevičienė prieš gimdydama Šarūną turėjo rimtai  apsvarstyti. Mat žymi to meto rankininkė su SSRS  rinktine ruošėsi  1976-ųjų metų Monrealio Olimpinėms žaidynėms. Kaip pati Rita teigė:  „Viskas buvo suskaičiuota, suplanuota: olimpinės žaidynės, po to –  šeimos pagausėjimas, metų pertrauka, paskui vėl sportas. Bet viskas  išėjo kitaip“, tad jai teko rinktis sūnus ar Olimpinės žaidynės.  Būsimoji mama priėmė sprendimą gimdyti ir atsisakyti olimpinės svajonės.  Vėliau tuometinė SSRS moterų rankinio rinktinė Monrealio olimpinėse  žaidynėse iškovojo aukso medalius, o rinktinės treneris galutinai  užtrenkė duris vėl į ją sugrįžti Ritai Jasikevičienei. Tačiau Šarūno  mama nė kiek nesigaili priėmusi būtent tokį sprendimą. 

Vaikystėje Šarūnas Jasikevičius buvo labai judrus vaikas. Mama  prisimena, kad Šarūnas vos tik pradėjęs vaikščioti iškarto pradėjo bėgti  pasviręs 45 laipsniu kampu. „Visur jis bėgte ir bėgte, todėl nuolatos  jį reikėdavo gaudyti.“ Didžiausia bausmė Šarūnui būdavo sėdėti. Darželio  auklėtoja tėvams net sakydavo: „Šarūnas net ir sėdėdamas mala  kojytėmis“. Tiesa jaunesnysis brolis buvo šiek tiek kitoks. Jis buvo  lėtesnis, tačiau abu  broliai savo vaikystėje negalėjo gyventi be  kamuolio.

Į pirmąsias krepšinio treniruotes šešiametį Šarūną nuvedė tėtis. Atėjęs į  Kauno krepšinio mokyklą, pateko į rankas treneriui Feliksui  Mitkevičiui. Treneris buvo griežtas ir ne kartą gaudydavo Šarūną, kuris  mėgindavo pabėgti iš treniruočių. F.Mitkevičius prisimena, kad kai  Š.Jasikevičiui suėjo dvylika metų krepšinis jam buvo taip atsibodęs, kad  norėjo jį mesti. Treneris nuėjęs pas krepšininko tėvus išdėstė  situaciją ir pareiškė, kad tai būtų didžiulė netektis Lietuvai. Tada  Linas Jasikevičius su sūnumi pasikalbėjo griežtai ir neleido mesti  krepšinio, kurį Šarūnas norėjo iškeisti į lauko tenisą. Po šio pokalbio  Šarūnas Jasikevičius į krepšinį pradėjo žiūrėti ne kaip į vienadienę  veiklą, o vėliau jo gabumus pamatė ir kiti. 

Šarūnas į mokyklą pradėjo eiti 1982-ais metais mokėsi jis Kauno  J.Jablonskio  vidurinėje mokykloje iki 1987 metų. Nuo 1987-ųjų iki  1993-ųjų metų jis mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje. Vėliau  Šarūnas Jasikevičius savo mokslus tęsė už Atlanto Jungtinėse Amerikos  Valstijose. 1993-1994-ais metais jis studijavo Solanco kolegijoje, o nuo  1994 iki 1998-ųjų metų studijavo Merilendo universitete. Kaip mokinys  Šarūnas nebuvo, nei pirmūnas, nei paskutinis. Kai reikėdavo jis  susiimdavo ir sugebėdavo susitvarkyti pašlijusius mokslus. Taip Šarūnas  per pora mėnesių savo anglų žinias pagilino tiek, kiek mokykloje būtų  mokėsis du metus. Tačiau, kaip tėvai teigia kartais mokykloje tekdavo  tarti ir griežtesnį žodį, tačiau kelti ultimatumo mokslas ar sportas  jiems nereikėdavo. 

Šarūnas Jasikevičius treniruotis pradėjo su metais už save vyresniais  vaikais. Grupėje jis buvo pats jauniausias visi buvo 1975 m. gimimo, o  Šarūnas 1976-ųjų. Tačiau  vos tik jis pasivijo kitus pagal fizinį  pasirengimą iš karto pasimatė jo įgimtos savybės: mąstysena, metimas,  technika. Pats Šarūnas vėliau pripažino, kad iki 14 metų jis į krepšinį  nežiūrėjo labai rimtai ir jam tai buvo tik žaidimas. Tačiau pamatęs, kad  su krepšiniu gali sieti savo ateitį jis dirbo dar daugiau. Būdamas 14  metų Šarūnas Jasikevičius sulaukė kvietimo iš jaunučių rinktinės. O  būdamas 16 metų jis jau atstovavo Lietuvai savo amžiaus grupėje, bei  buvo pakviestas į Kauno „Žalgirį“ kaip perspektyvus žaidėjas. Jo  krikštas žaidžiant už  Kauno ekipą buvo turnyras Australijoje, tiesa  tada jis ne daug gaudavo žaisti, tačiau vien jau būti su „Žalgiriu“ jam  buvo didžiulis laimėjimas. Šiame turnyre jam  suėjo tik 17 metų, o jis  jau atstovavo garsiausiai šalies komandai. 


1993-1998

1993-ais metais Lietuvis persikėlė į Ameriką, kur žaidė už Pensilvanijos  mokyklą. Tais metais Šarūno Jasikevičiaus komanda laimėjo 25 iš 27  rungtynių ir pretendavo į valstijos čempionato finalą, tačiau pralaimėjo  jau pirmąsias atkrintamąsias rungtynes ir baigė sezoną. Bet tada  lietuvį pastebėjo Billy Kahnas, kuris dirbo „Merilendo“ universiteto  trenerio asistentu ir tada Šarūnas tapo Merilendo studentu. Pirmieji du  sezonai „Merilendo“ komandoje buvo sunkūs, lietuvis nebuvo pagrindinis  žaidėjas, o pelnomų taškų vidurkis nesiekė 4 taškų per rungtynes. Šaras  buvo nusivylęs ir norėjo pereiti į kitą mokyklą. Tačiau tada  vyriausiasis treneris pasikalbėjo su Šarūnų ir pažadėjo, kad  trečiaisiais studijų metais jo vaidmuo komandoje bus vienas svarbiausių.  Paskutinius du sezonus lietuvis žaidė starto penkete, o pelnomų taškų  vidurkis šoktelėjo iki 11 taškų. Ketvirtaisiais studijų metais lietuvio  galimybės žaisti NBA buvo vertinamos labai aukštai, tačiau žaidėjas  nesulaukė nė vieno NBA klubo pasiūlymo ir grįžo į gimtinę.
1997-ųjų Europos krepšinio čempionatas buvo pirmasis Šarūno  Jasikevičiaus turnyras su Lietuvos vyrų rinktine. Jaunasis Lietuvos  rinktinės įžaidėjas aikštėje praleisdavo ne daug laiko, todėl ir  statistika buvo kukli beveik 4 taškai ir 3 rezultatyvūs perdavimai per  rungtynes. Tuo tarpu Lietuvos rinktinė Europos čempionate užėmė šeštąją  vietą, kuri leido mūsų šalies rinktinei dalyvauti kitų metų Pasaulio  krepšinio čempionate Graikijoje.

1998-ųjų metų Pasaulio krepšinio čempionatas Graikijoje Šarūnui  Jasikevičiui buvo pirmasis ir kol kas vienintelis. Grupės varžybose  lietuviai iškovojo visas tris pergales. Sekančiame etape rinktinė patyrė  du pralaimėjimus ir iškovojo vieną pergalę, tai lėmė, kad  ketvirtfinalyje teko susitikti su Rusijos rinktine. Lietuviai pralaimėjo  ketvirtfinalio rungtynes Rusijai, o pralaimėjimas italams lėmė, kad  Lietuva kovojo tik dėl septintos vietos, kurią jie ir užėmė įveikdami  Argentinos rinktinę.


1998-1999
Grįžęs į gimtinę Šarūnas Jasikevičius pasirašė savo pirmąjį kontraktą su  Vilniaus „Lietuvos rytu“ už 50 tūkst. dolerių. Tuomet Vilniaus  „Lietuvos rytas“ dalyvavo antrame pagal pajėgumą Europos turnyre Saportos  taurėje. Lietuvis buvo tikras lyderis savo komandoje. Per dvylika  sužaistų Saportos taurės rungtynių Šarūnas aikštėje vidutiniškai  praleisdavo po 36 minutes, pelnydavo po 16.8 taško ir atlikdavo po 4  rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Tiesa Vilniaus klubas iš  Saportos taurės varžybų iškrito po pirmų atkrintamųjų varžybų. Tą sezoną  „Lietuvos rytas“ pateko ir į šalies čempionato  finalą, tačiau seriją  0:3 pralaimėjo Eurolygos čempionams Kauno „Žalgiriui“.

1999-ųjų metų Europos krepšinio čempionate Šarūno Jasikevičiaus vaidmuo  rinktinėje buvo jau svarbesnis. Grupės rungtynėse lietuviai iškovojo  dvi, o sekančiame etape dar tris pergales. Ketvirtfinalyje Lietuva po  labai dramatiškos kovos nusileido Ispanijos rinktinei. Šarūnas  Jasikevičius tuomet sužaidė geriausias savo čempionato rungtynes, tačiau  prametė lemiamą metimą, kuris galėjo pakeisti rungtynių baigtį. Kovoje  dėl penktosios vietos lietuviai įveikė Rusijos rinktinę ir tuo pačiu  gavo bilietą į kitų metų olimpines žaidynes.


1999-2000
Po sezono praleisto Lietuvoje Šarūnas Jasikevičius patraukė Zmago  Sagadino susidomėjimą. Liublianos „Union Olimpija“ vyriausiasis treneris  1999-ųjų metų Europos čempionate Prancūzijoje stebėjo Lietuvos  rinktinės rungtynes vien dėl Šarūno Jasikevičiaus. Dar nepasibaigus  Europos čempionatui Z.Sagadinas su lietuviu pasirašė vienerių metų 150  tūkst. dolerių vertės kontraktą su galimybe ją pratęsti dar metams.  Žaisdamas Slovėnijoje lietuvis įgavo dar daugiau patirties, o treneris  Zmago Sagadinas buvo vadinamas vienas geriausiu treneriu jaunimui. Buvo  kalbama, kad perėjus S.Sagadino „krepšinio mokyklą“ vėliau galėsi žaisti  kur norėsi. Šarūnas Jasikevičius su „Union Olimpija“ komanda debiutavo  stipriausioje Europos lygoje – Eurolygoje. Jau pirmasis sezonas  lietuviui ir komandai buvo sėkmingas. Šarūnas per 22 sužaistas rungtynes  eurolygoje aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 33 minutes, pelnydavo  po 13.6 taško ir atlikdavo po beveik 5 rezultatyvius perdavimus per  rungtynes. Tuo tarpu Slovėnijos čempionai eurolygos reguliariajame  sezone iškovojo 5 pergales ir grupėje užėmė antrąją vietą.  Kvalifikaciniame ture Liublianos klubas iškovojo dar penkias pergales ir  pateko į aštuntfinalį, kuriame seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1  prieš Pirėjaus „Olympiakos“ komandą. Ketvirtfinalyje Šarūno  Jasikevičiaus laukė akistata su Barselonos komanda, kuriai ir buvo  pralaimėta serija 2:1. Vėliau lietuvis su Slovėnijos komanda triumfavo  Slovėnijos taurės varžybose, o pirmenybių reguliariajame sezone buvo  išrinktas naudingiausiu žaidėju. Tačiau Slovėnijos lygos finalo „Union  Olimpija“ komandai laimėti nepavyko.

2000-ųjų metų Sidnėjaus olimpinės žaidynės buvo pirmoji Šarūno  Jasikevičiaus olimpiada jo karjeroje. Jau iš pirmosios olimpiados lietuvis į Lietuvą  grįžo pasidabinęs olimpiniu bronzos medaliu. Grupės varžybose Lietuvos  rinktinė iškovojo tris pergales ir grupėje užėmė trečiąją vietą.  Ketvirtfinalyje Šarūno Jasikevičiaus vedama rinktinė parklupdė  Jugoslaviją. Ne daug trūko, kad lietuviai pusfinalyje būtų sukūrę  stebūklą, deja tada paskutinis lemiamas mestas Šarūno Jasikevičiaus  tritaškis metimas į JAV rinktinės krepšį neįkrito. Kovoje dėl  bronzos lietuviai nugalėjo šeimininkus australus. Šarūnas Jasikevičius  šioje olimpiadoje buvo rezultatyviausias, bei daugiausiai rezultatyvių  perdavimų atliekantis rinktinės žaidėjas jis vidutiniškai pelnydavo po  14 taškų, bei atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. O  visoje olimpiadoje lietuvis buvo 6 pagal pelnomų taškų vidurkį, bei  trečias pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus.


2000-2001
Baigiantis 1999/2000-ųjų metų sezonui Šarūną Jasikevičių pasiekė „FC  Barcelonos“ pasiūlymas – 2.5 mln. dolerių už trejus metus. Tuometinis  Šarūno treneris Zmago Sagadinas, net neįkalbinėjo žaidėjo likti  Slovėnijoje sakydamas, kad tokį pasiūlymą gali gauti tik kartą gyvenime,  todėl pats treneris pasiūlė jam sutikti ir persikelti į Barseloną. Jau  pirmaisiais metais Šarūnui teko svarbus vaidmuo Aito Garcia Reneso  treniruojamoje komandoje. Tačiau 2000/2001 metais lietuvį kamavo  traumos, dėl kurių teko praleisti nemažai Eurolygos rungtynių. Tuo tarpu  Barselona iš eurolygos pasitraukė po atkrintamųjų varžybų. Katalonų  klubui kur kas geriau sekėsi Ispanijos čempionate, bei taurės varžybose.  Po triumfo Ispanijos taurės varžybose, „FC Barcelona“ tapo ir Ispanijos  čempione. Finale Šarūno Jasikevičiaus ekipa įveikė karališkąjį Madrido "Real" klubą.

Į 2001-ųjų metų Europos čempionatą lietuviai išvyko kaip vieni iš  pretendentų į medalius, tačiau čempionatas Turkijoje virto tikra  katastrofa. Tiek Lietuvos rinktinė, tiek ir pats Šarūnas Jasikevičius  nerado kelio į sėkmingą žaidimą viso čempionato metu. Nors grupėje  iškovojo dvi pergales, vėliau lietuviai patyrė skaudų pralaimėjimą  Latvijos rinktinei, kuri užkirto kelią kovoje dėl medalių. Galutinėje  įskaitoje Lietuva liko dvylikta, o grįžusius krepšininkus tauta pasitiko  ne itin svetingai.


2001-2002 
Antrajame 2001/2002 m. sezone Šarūno Jasikevičiaus „FC Barcelona“ patyrė  fiasko. Klubas nelaimėjo nė vieno trofėjaus. Eurolygoje katalonų klubas  iškrito jau Top16 etape, o Šarūnas stipriausioje Europos lygoje  vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 23 minutes, pelnydavo po beveik 12  taškų ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus per rungtynes.  Barselona arčiausiai titulo buvo Ispanijos taurės varžybose kada finale  tik dviems taškais nusileido tuometinei Vitorijos „Tau Ceramica“ klubui.  Tuo tarpu Ispanijos pirmenybėse Šaro klubas nepateko net į finalą.


2002-2003
Trečiajame sezone Šarūnas Jasikevičius su Barselonos ekipa užkariavo  visą Europą. Po pastarojo nesėkmingai susiklosčiusio sezono Aito Garcia  Renesą komandoje pakeitė Svetislavas Pesičius. Su šio trenerio atėjimu  prie komandos prisijungė ir tokie žaidėjai kaip Dejanas Bodiroga, bei  Gregoras Fučka. 2002/2003 m. sezone pirmas iškovotas trofėjus buvo  Ispanijos taurė. Vėliau sekė Eurolyga. Tiek Šarūnui Jasikevičiui, tiek  visai Barselonos komandai tai buvo pirmasis eurolygos čempionų titulas.  Barselonoje vykęs finalinis ketvertas buvo sėkmingas abiems broliams  Jasikevičiams. Prieš kelias valandas iki didžiojo eurolygos finalo  Šarūno brolis Vytenis Jasikevičius triumfavo jaunių eurolygoje su „Žalgirio“ komanda. Neilgai trukus ir Šarūnas Jasikevičius  išgyveno triumfo akimirkas, kai eurolygos finale įveikė Trevizo  „Benetton“ krepšininkus. Galiausiai atėjo lemiamos Ispanijos lygos  kovos, tačiau ir čia Braselonos ekipa nesulaukė rimtesnio  pasipriešinimo. Finalo seriją Šarūno klubas laimėjo 3:0, o lietuvis buvo  pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Šarūnas Jasikevičius sėkmingą 2003-ųjų metų žygį  pratęsė ir su Lietuvos rinktine Europos čempionate Švedijoje.  Pagrindinis Lietuvos rinktinė įžaidėjas buvo vienas svarbiausių žaidėjų,  kuris tempė rinktinę iki pat jos viršūnės. Lietuvos rinktinė čempionate  iškovojo visas šešias pergales ir trečią kartą šalies istorijoje tapo  Europos krepšinio čempionė. Tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius pasidabino ne  tik čempionato aukso medaliu, tačiau buvo išrinktas į simbolinį  geriausių žaidėjų penketuką, bei tapo naudingiausiu čempionato žaidėju.

Puikius 2003-iuosius metus Šarūnas  vainikavo tapdamas geriausiu Lietuvos sportininku. Lietuvos gyventojai  nusprendė, kad Ispanijos taurės, Eurolygos, Ispanijos lygos, Europos  čempionas, bei naudingiausias žaidėjas yra verčiausias juo tapti.2003-2004
Po sėkmingo praėjusio sezono Šarūnas Jasikevičius naujų pergalių  pasiryžo siekti su Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Kaip vėliau paaiškėjo  jis nesuklydo pasirinkdamas „Maccabi“ ekipą. Jau pirmajame sezone  Šarūnas Jasikevičius ir vėl nusiskynė visus čempiono titulus. Pirmiausia  triumfas Izraelio taurės finale, po to antras eurolygos čempionų  titulas ir galiausiai Izraelio lygos čempionų titulas.


Vėliau sekė Atėnų olimpinės žaidynės. Šarūnas Jasikevičius į antrąją  savo olimpiada važiavo kaip Europos čempionas. Grupės rungtynės Lietuvos  rinktinei susiklostė idealiai iškovotos visos penkios pergalės. Iš  pradžių parklupdyta Angola, veliau Puerto Rikas, po to šeimininkė  Graikija toliau sekė įspūdinga pergalė prieš JAV rinktinę. Šarūnas  Jasikevičius tada į JAV rinktinės krepšį įmetė net 28 taškus ir buvo tas  žaidėjas kuris varė į neviltį visą JAV komandą. Tai buvo pirmoji Lietuvos  krepšinio rinktinės pergalė prieš JAV rinktinę sudaryta iš NBA žaidėjų.  Lietuviai grupės varžybas užbaigė lengva pergale prieš Australijos  rinktinę. Ketvirtfinalyje įveikta – Kinija, tačiau pusfinalyje patirta  skaudi nesėkmė Italijos rinktinei, kuri užkirto Lietuvos kelią iki  olimpinių aukso medalių. Po skaudaus pralaimėjimo italams mūsų rinktinė  patyrė pralaimėjimą JAV rinktinei kovoje dėl bronzos medalių.


2004-2005 
Antrasis sezonas vilkint Tel Avivo „Maccabi“ komandos marškinėlius buvo  toks pat sėkmingas kaip ir pirmasis. Šarūno Jasikevičiaus komanda ir vėl  tapo Izraelio taurės laimėtoja, po to sekė antrasis iš eilės Eurolygos  čempionų titulas (Šarūnui, tai buvo jau trečiasis iš eilės), o lietuvis  buvo pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju. Visas šias  pergales vainikavo triumfas Izraelio čempionate į kurio simbolinį  geriausių žaidėjų penketuką pateko ir Šarūnas Jasikevičius.


2005-2006 
Po septynių metų praleistų Europoje Šarūnas Jasikevičius nusprendė savo  karjerą tęsti už Atlanto stipriausioje pasaulio lygoje NBA. Lietuvis  pasirašė trejų metų apie 12 mln. dolerių vertės kontraktą su Indianos  „Pacers“ komanda. Sezono pradžia buvo daug žadanti, o Šarūnas  Jasikevičius buvo išrinktas į NBA Žvaigždžių dienos savaitgalį  atstovauti naujokų rinktinei. Sezonui įpusėjus lietuvio vaidmuo  komandoje pasikeitė. Trenerio sprendimu Šarūnas daugiau laiko  praleisdavo ant atsarginių žaidėjų suolelio, nei ant parketo. O Indianos  „Pacers“ komanda iš NBA pirmenybių pasitraukė jau pirmajame  atkrintamųjų varžybų ture.

2006-ųjų metų Liepos 6-ąją dieną Šarūnas Jasikevičius vedė "Miss  Pasaulis" 1998-ieji tapusios izraelietės Linor Abargil. Jiedu  susipažino, kai dar Šarūnas Jasikevičius žaidė Tel Avivo "Maccabi"  komandoje. Tel Avive ir Barselonoje vykusios vestuvės buvo itin  slepiamos nuo visuomenės. Tačiau Šarūno ir Linor santuoka nesusiklostė  ir jiedu išsiskyrė. 2006-2007 
Antrasis sezonas NBA lygoje taip pat nebuvo lengvas Šarūnui  Jasikevičiui. Lietuvis prarado Indianos „Pacers“ vyriausiojo trenerio  Ricko Carlisle‘o  pasitikėjimą. O 2007-ųjų metų Sausį tarp Indianos  „Pacers“ ir „Golden State Warriors“ komandų įvyko manai, kuriuose  dalyvavo ir Šarūnas Jasikevičius. Į Okleandą iš Indianos persikėlė  Šarūnas Jasikevičius, Alas Harringtonas, Stephenas Jacksonas ir Joshas  Powellas. Naujoje komandoje lietuvis  debiutavo visai neblogai ir  atrodė, kad pagaliau čia jis gaus šansą įrodyti savo sugebėjimus. Tačiau  neilgai trukus ir „Golden State Warriors“ komandoje Šarūnas gana ilgam  sėdo ant suolelio.  Naujoji lietuvio komanda gana sėkmingai žaidė ir  nukeliavo net iki savo konferencijos pusfinalio, tačiau Šarūnas žaisti  negaudavo.

Po dviejų metų pertraukos Šarūnas Jasikevičius ir vėl apsivilko Lietuvos  rinktinės marškinėlius. Į Europos čempionatą Ispanijoje lietuviai  išvyko ne tik kovoti dėl medalių, bet ir dėl olimpinio kelialapio. Jau  pirmose čempionato rungtynėse Šarūnas Jasikevičius patyrė traumą, kuri  vėliau viso čempionato metu žaidėjui trukdė žaisti pilna jėga. Vis dėlto  grupės ir kvalifikacinio turo varžybose iškovotos visos šešios  pergalės. Ketvirtfinalyje po labai dramatiškos kovos buvo palaužta  Kroatijos rinktinė. Apie pusfinalio pralaimėjimą Rusijos nacionaliniai  rinktinei buvo daug kalbama. Ypač Šarūnas Jasikevičius buvo pasipiktinęs  FIBA sistema, kuri dalinai neleido Lietuviams iškovoti pergalės. Kovoje  dėl bronzos medalių lietuviai įveikė graikus ir iškovojo pirmąjį  bronzos medalį Europos krepšinio čempionate, bei gavo bilietą į kitų  metų Pekino olimpiadą.


2007-2008 
Po nesėkmingai susiklosčiusios karjeros NBA lygoje Šarūnas Jasikevičius  nusprendė grįžti į Europą. Atėnų „Panathinaikos“ buvo ta komanda, kuri  nepagailėjo milžiniškų pinigų (7 milijonų eurų už du metus) ir įsigijo  lietuvį. Per pirmąjį sezoną su Atėnų klubu Šarūnas iškovojo šalies  taurę, bei Graikijos čempiono titulus. Tiesa eurolygoje lietuvio  komandai nepasisekė ir jie iškrito Top16 etape.


2008-ųjų Pekino olimpiada Šarūnui Jasikevičiui buvo jau trečioji jo  karjeroje. Lietuviai grupės varžybose iškovojo keturias pergales ir A  grupėje užėmė pirmąją vietą. Tai lėmė jog ketvirtfinalyje kaip ir prieš  ketverius metus Atėnuose teks žaisti su šeimininkais kinais, kuriems  vadovavo Jonas Kazlauskas. Ketvirtfinalio barjeras įveiktas be didesnių  bėdų. Pusfinalyje teko susigrumti su Pasaulio čempionais ispanais. Tris  kėlinius sėkmingai žaidusi Lietuvos rinktinė rungtynių pabaigoje palūžo  ir penktą kartą iš eilės olimpiados pusfinalyje patiria pralaimėjimą.  Rungtynėse dėl bronzos medalių lietuviai jau ne sugebėjo atsigauti ir  antrą kartą iš eilės olimpinėse žaidynėse liko tik per plauką nuo  medalių. Šarūnas Jasikevičius ir vėl buvo rezultatyviausias rinktinės  žaidėjas vidutiniškai pelnydamas po 13 taškų, taip pat atlikdamas po  daugiau nei 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes.


2008-2009
Antrasis sezonas žaidžiant už Atėnų „Panathinaikos“ komandą buvo  fantastiškas. Lietuvio komanda vėl triumfavo šalies taurės varžybose, o  vėliau laimėjo ir Eurolygą. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau  ketvirtasis eurolygos čempionų titulas ir tai jis padarė su trimis  skirtingai klubais ("Barcelona", "Maccabi" ir "Panathinaikos"). Po pergalės stipriausioje Europos lygoje Atėnų  „Panathinaikos“  ekipa be didesnio vargo triumfavo ir Graikijos čempionate, kuriame seriją 3:1 laimėjo prieš Pirėjaus "Olympiacos" komandą. Šarūno Jasikevičiaus iškovoti visi trys titulai privertė  prisiminti „Auksinio berniuko“ statusą, kurį jis buvo įgavęs prieš persikeldamas į NBA.


2009-2010 
Po sėkmingo  praėjusio sezono Atėnų „Panathinaikos“ komanda nusprendė dar metams  pratęsti sutartį su Šarūnu Jasikevičiumi. Tiesa lietuvis dėl patirtos  traumos buvo priverstas praleisti sezono pradžią, o sugrįžęs  nedemonstravo gero žaidimo. Sausio mėnesį trenerio sprendimu dėl  legionierių limito Šarūnas Jasikevičius nebuvo registruojamos Graikijos  čempionato varžyboms. Tačiau prieš pat atkrintąmasias varžybas lietuvis  grįžo į komandos sudėtį ir padėjo iškovoti Graikijos čempionato titulą,  kuris tą sezoną buvo vienintelis titulas kurį laimėjo komanda.

2010-ųjų metų rugsėjo pabaigoje (2010-09-22) Šarūno Jasikevičiaus širdies draugė graikė Anna Douka pagimdė dukrelę Ailą.


2010-2011
Šarūnas Jasikevičius pasibaigus sezonui neslėpė noro ir toliau ginti Atėnų "Panathinaikos" komandos garbę, tačiau klubas nusprendė nepratęsti sutarties su lietuviu. Įžaidėjas ilgai delsė ir naujos sutarties neskubėjo pasirašyti. Dalį laiko eurolygos čempionas treniravosi individualiai, o vėliau tęsė pasirengimą su Atėnų "Peristeri" komanda. Lapkričio pradžioje Malagos "Unicaja" Š.Jasikevičiui pasiūlė dviejų mėnesių kontraktą, tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas. Lapkričio 16 dieną Šarūnas Jasikevičius sukirto rankomis su Vilniaus "Lietuvos rytu". Detalesnės kontrakto detalės nebuvo atskleistos, tačiau sutartyje buvo numatyta, kad žaidėjas, bet kada gali palikti komandą. Į sostinės klubą atėjęs Š.Jasikevičius tapo pagrindiniu pergalių kalviu. Vilniaus "Lietuvos ryto" sezonas eurolygoje buvo jau beveik palaidotas, bet Lietuvos rinktinės įžaidėjas sugebėjo sukurti stebuklą ir su komanda prasibrovė į eurolygos Top16 etapą. Š.Jasikevičius už "Lietuvos rytą" sužaidė 12 rungtynių (9 pergalės ir 3 pralaimėjimai), vidutiniškai rinkdavo po 7,3 taško ir atlikdavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Prieš pat naujuosius metus Šarūnas Jasikevičius pranešė, kad palieka Vilniaus "Lietuvos rytą" ir keliasi į Turkiją kur žais kartu su Darjušu Lavrinovičiumi Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandoje. Turkijos čempionai prieš šį sezoną dėjo labai daug vilčių, o ir Top16 pradžia buvo sėkminga. Iškovojus tris pergales iš eilės "Fenerbahce Ulker" jau buvo viena koja ketvirtfinalyje, tačiau tada sekė trys pralaimėjimai iš eilės ir eurolygos sezonas buvo baigtas. Turkijoje Š.Jasikevičius su komandos draugais iškovojo  šalies taurę, o vėliau tapo ir Turkijos čempionais finalo serijoje 4:2 palaužę Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" komandą. "Fenerbahce Ulker" ekipos gretose lietuvis vidutiniškai rinkdavo po 7,6 taško ir atlikdavo po 2.3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Šarūnas Jasikevičius po trijų metų pertraukos vėl apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius. Lietuvis ilgai svarstė žaisti Europos čempionate ar ne, tačiau pakalbėjęs su rinktinės vyriausiu treneriu nusprendė sugrįžti ir vesti rinktinę į pergales Europos čempionate Lietuvoje. Pasirengimo cikle Lietuvos rinktinė nedemonstravo itin gero žaidimo, tačiau sugebėjo įveikti Kaune Ispanijos rinktinę. Europos čempionate Lietuvos rinktinė startavo trimis pergalėmis įveikdama Didžiąją Britaniją, Lenkiją ir Pasaulio vicečempionus turkus. Pergaliu serija nutrūko rungtynėse su Ispanija kur lietuviai jau pirmoje rungtynių pusėje palūžo. Grupės varžybos buvo užbaigtos pergale prieš Portugalija, o grupėje užimta trečioji vieta leido lietuviams tęsti kovas dėl medalių. Antrajame etape lietuvių laukė itin stiprios komandos, tai Serbija, Prancūzija ir Vokietija. Lietuva pralaimėjo tik prancūzams ir grupėje vėl liko treti. Ketvirtfinalyje lietuviai patyrė skaudų pralaimėjimą Makedonijai ir prarado visas viltis kovoti dėl čempionato medalių. Kovoje dėl penktosios vietos mūsų rinktinė įveikė Slovėniją ir Graikiją. Penktoji vieta lietuviams leido kitais metais dalyvauti atrankos turnyre į Londono olimpines žaidynes. Šarūnas Jasikevičius šiame čempionate vidutiniškai rinkdavo po 9,5 taško ir atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.

2011-2012
Šarūnas Jasikevičius po metų pertraukos sugrįžęs į Atėnų "Panathinaikos" komandą padėjo Graikijos čempionams susigrąžinti šalies taurę. Graikijos taurės ketvirtfinalyje Š.Jasikevičiaus ekipa įveikė Atėnų "Maroussi", o pusfinalyje Kavalos "Kavala" ekipą. Finalo rungtynėse "žalieji" 71-70 palaužė "Olympiacos", o lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju.

Eurolygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" su 7 pergalėmis užėmė antrąją vietą nusileisdama tik Maskvos CSKA krepšininkams. Top16 etape graikai iškovojo 4 pergales ir to pakako, kad grupėję užėmę pirmąją vietą iškoptų į Eurolygos ketvirtfinalį. Atkrintamųjų varžybų serijoje Š.Jasikevičiaus laukė pirmoji jo karjeroje dvikova prieš Tel Avivo "Maccabi" ekipą. Atėnuose ir Tel Avive abi ekipos iškovojo po 1 pergalę ir patyrė po 1 pralaimėjimą, o serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Lemiamos rungtynės buvo žaidžiamos Graikijos sostinėje, kurioje po dramatiškos kovos bilietą į Finalo ketvertą iškovojo "Panathinaikos" krepšininkai. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau penktasis Eurolygos finalinis ketvertas karjeroje, tačiau jau pusfinalyje apmaudžiai 66-64 nusileido CSKA ekipai. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvis nebuvo registruotas, o "Panathinaikos" 69-74 nusileido Barselonos klubui. Eurolygoje įžaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 7,2 taško ir atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Graikijos lygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" užėmė antrąją vietą į priekį praleisdama savo amžinąjį varžovą Pirėjaus "Olympiacos". Atėnų ekipai koją pakišo "Kavala" krepšininkai, kurie namuose sugebėjo įveikti "žaliuosius", o būtent šio pralaimėjimo užteko, kad finale prarastu namų aikštės pranašumą. Pirmenybių ketvirtfinalio serijoje "Panathinaikos" 2:0 įveikė Salonikų "Aris", o pusfinalyje 3:1 palaužė Rodo "Kolossos VAP" krepšininkus. Didžiajame finale susitiko du stipriausi šalies klubai. Abi ekipos pergalės iškovojo tik namų arenose, tai lėmė, kad 9 metus trukęs "Panathinaikos" dominavimas nutrūko. Finalo seriją 3:2 laimėjo Pirėjo komanda. Š.Jasikevičius Graikijos čempionate vidutiniškai rinkdavo po 8,2 taško ir atlikdavo 3,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Sausio 26 dieną Šarūnas ir Anna sulaukė šeimos pagausėjimo. Porai gimė berniukas, kuriam išrinko Luko vardą.Vasarą Š.Jasikevičius prisijungė prie Lietuvos vyrų rinktinės, kuri ruošėsi Olimpiniam atrankos turnyrui Venesueloje. 

Lietuviai pirmose atrankos rungtynėse nugalėjo venesualiečius, tačiau patyrė netikėtą pralaimėjimą prieš Nigeriją. Nepaisant pralaimėjimo afrikiečiams Lietuva iškopė į ketvirtfinalį. Mirties ir gyvybės rungtynėse prieš Puerto Riko rinktinę lietuvius į priekį vedė Š.Jasikevičius, kurio ranka lemiamomis akimirkomis nedrebėjo. Liettuviai įveikę puerto rikiečius pateko į pusfinalį ir atsidūrė per žingsnį nuo Olimpinių žaidynių. Pusfinnalyje Lietuva be didesnio vargo palaužė Dominikos Respubliką, bei iškovojo bilietą į Londono Olimpiadą.

Londono Olimpiada Šarūnui Jasikevičiui buvo jau ketvirtoji jo karjeroje. Olimpines žaidynes lietuviai pradėjo pralaimėjimu Argentinos krepšininkams. Pirmąją pergalę mūsų šalies rinktinė pasiekė antrose rungtynėse su Nigerija 72-53. Vėliau sekė pralaimėjimas Europos vicečempionams prancūzams, bei JAV rinktinei su kuria lietuviai visas rungtynes kovėsi kaip lygus su lygiais (94-99). Grupės varžybų etapą Lietuva baigė pergale prieš Tunisą. Su 2 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais lietuviai grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir iškopė į ketvirtfinalį. Lietuvos žygis Londono olimpinėse žaidynėse būtent ir baigėsi ketvirtfinalyje, kuriame 83-74 nusileido Rusijos krepšininkams. Londone Š.Jasikevičius vidutiniškai pelnydavo po 6,8 taško ir atlikdavo 5,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Po šios olimpiados Šarūnas Jasikevičius paskelbė apie karjeros pabaigą nacionalinėje rinktinėje. 

2012-2013
2012-ųjų metų liepos pabaigoje Šarūnas Jasikevičius po devynerių metų sugrįžo į Barseloną. Įžaidėjas pasirašė vienerių metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar metams.

Pasirengimo etape "FC Barcelona Regal" laimėjo draugišką turnyrą Sofijoje, iškovojo Katalonijos taurę, tapo Ispanijos Supertaurės vicečempionais, o viską vainikavo pergalė prieš 2011-ųjų metų NBA čempionus Dalaso "Mavericks" krepšininkus.

Sezoną katalonai pradėjo dviem netikėtais pralaimėjimais šalies pirmenybėse. Eurolygoje lietuvio ekipai sekėsi kur kas geriau. Reguliariajame sezone iškovoję 9 pergales Barselona užėmė pirmąją vietą ir užtikrintai žengė į Top16 etapą.


Vasario mėnesį aštuonios stipriausios Ispanijos komandos pradėjo kovą dėl Karaliaus taurės. Barselona jau ketvirtfinalyje po dviejų pratęsimų 111-108 palaužė Madrido "Real" klubą. Pusfinalyje Katalonai eliminavo šeimininnkus Vitorijos "Caja Laboral" krepšininkus, o finale įtikinamai nugalėję "Valencia Basket" ekipą Šarūnas Jasikevičius su komandos draugais iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.


Antrajame eurolygos etape Katalonai patyrė vos vieną pralaimėjimą ir su trylika pergaliu užėmė pirmąją vietą F grupėje. Atkrintamosiose varžybose Š.Jasikevičiui teko kautis prieš buvusią komandą - Atėnų "Panathinaikos". Itin atkaklioje serijoje, kurioje prireikė visų penkerių varžybų 3:2 triumfavo Barselona.

Eurolygos finalo ketvertas Londone buvo šeštasis Šarūno Jasikevičiaus karjeroje, tačiau antrus metus iš eilės nepavyko perkopti pusfinalio barjero. Kelią link finalo Katalonams pastojo amžinieji varžovai Madrido "Real" krepšininkai. Kovoje dėl trečios vietos "FC Barcelona Regal" ekipa turėjo pripažinti CSKA pranašumą.


Ispanijos reguliarųjį sezoną "FC Barcelona Regal" baigė rikiuodamasi trečiojo turnyrinės lentelės vietoje. Ketvirtfinalio serijoje Katalonai 2:1 pranoko Bilbao "Bilbao Basket" komandą, o pusfinalyje 3:0 nugalėjo Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus. Finale Barselonos laukė Madrido "Real" komanda. Finalo serijoje iki trijų pergalių prireikė visų penkerių mačų. Lemiamae mače Š.Jasikevičius į Karališkojo klubo krepšį įmetė net 23 taškus, tačiau to nepakako, kad Barselono triumfuotu Ispanijos čempionate.

Visa biografija parašyta remiantis įvairiais šaltiniais (spaudos, internetinių puslapių, interviu ir kt).
SARUNAS13LT