Įsimintiniausios Šaro akimirkos 2009-ais (VIDEO)

2009-12-31

Lieka vos kelios valandos iki Naujųjų 2010-ųjų metų. Tad manau pats laikas apžvelgti 2009-uosius, kokie jie buvo Šarūnui Jasikevičiui?

Ko gero 2009-uosius galima pavadinti „Auksinis Berniukas grįžta Grįžes iš už Atlanto atgal į Europą ir pasirašęs sutartį su eurolygos čempionais Atėnų „Panathinaikos“ pirmą sezoną laimėjo du titulus iš trijų, tačiau nelaimėjo svarbiausio eurolygos. Tačiau 2009-ais jis ne tik padėjo apginti Graikijos taurę, bei Graikijos čempionato titulus, tačiau padėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai laimėti penkta kartą eurolygą, o pačiam Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau ketvirtas eurolygos čempionų titulas. Todėl šie metai Šarūnui Jasikevičiui iš ties buvo sėkmingi, laimėjo viską ką galėjo. Šaras yra vienintelis žaidėjas Europoje keturis kartus įvykdes „Triple Crow“. Ankščiau jis tai padarė su „FC Barcelona“ (2003) ir du kartus su Tel Avivo „Maccabi“ (2004 ir 2005).

2009-ųjų Vasario 22 diena, Graikijos Taurės finalas ir vėl prieš amžinus varžovus iš Pirėjaus. Ketvirtas kėlinys iki rungtynių pabaigos lieka 5 minutės raudonieji priekije 64-63, bet po to Dimitris Diamantidis smeigia tris tritaškius iš eilės ir persveria rezultatą žaliųjų naudai 64-72. Belieka tik išsaugoti įgytą pranašumą, tai „Panathinaikos“ ir padaro ir švenčia pirmą trofėjų šiais metais.

Po nesėkmingo pasirodymo praeitais metais eurolygoje Atėnų „Panathinaikos“ nenuleido rankų ir pabandė įrodyti, kad tai tik buvo atsitiktinumas. Reguliarujį sezoną žalieji baigė būdami trečioje vietoje į priekį praleisdami tik „Regal FC Barcelona“ ir „Montepaschi“ ekipas. Top16 etape „Panathinaikos“ atrodė jau kaip tikra komanda, pagaliau savo žaidimą atrado ir Drew Nicholas. Nikola Pekovičius vis labiau ir labiau daužė varžovų gynybą. Šarūnas Jasikevičius vidutiniškai Top16 etape rinko po 10.3 taško ir svariai prisidėjo prie to, kad Atėnų klubas užimtų pirmą vietą grupėje. Atkrintamosiose rungtynėse būsimų Eurolygos čempionų jau laukė grėsmingoji Sienos „Montepaschi“ reguliariajame sezone jau buvo susitikusios šios ekipos ir abi pasidalino po pergalę. Du savęs verti varžovai kas laimės? Jau pirmos rungtynės parodė, kad susitiko lygiavertės komandos rungtynės taškas į taška, bet galiausiai „Panathinaikos“ įveikia varžovus 90-85. Antros rungtynės vėl Montepaschi varžovų arenoje scenarijus tas pats tik pabaiga ne, Italijos čempionai išsiveža pergalę iš Graikijos 79-84 ir įgyja aikštės pranašumą. Serijos rezultatas 1:1. Montepaschi priima varžovus savo arenoje, tačiau atrodo italai tam nebuvo pasiruošę. „Panathinaikos“ jau antarme kėlinyje pradeda didinti pranašumą, vėliau jis šokteli iki 20tšk. Laiko atsigauti nebelieka, šeimininkai patiria triuškinančia nesėkmę namuose 53-72. Ar atsigaus „Montepaschi“ po tokio smūgio? Kaip vėliau įvykiai parodė ne. Jie pralaimėjo ir antrasias rungtynes namuose 84-91. „Panathinaikos“ triumfuoja jie po metų pertraukos gįžta į finalinį ketvertą ir jie turi žmogų savo gretose kuris dar nė karto nepralaimėjo eurolygos finaliniame ketverte, tai Šarūnas Jasikevičius. Tris kart eurolygos čempionas su mielu noru pridėtų ir ketvirtą ir jis padaris viską ką galės. Jau pusfinalyje Atėnų „Panathinaikos“ laukia amžinieji varžovai „Olympiacos“. Šių dviejų varžovų rungtynės visada būna atkaklios, todėl tai turėjo tapti tikru spektakliu. Tokios jos ir buvo, visų rungtynių metu, tai viena, tai kita komanda išsiveržia į priekį. Tačiau rungtynių pabaigoje iššauna „Auksninis Berniukas“ įmeta keleta metimų, pakabina kamuolį ore, o šį Maikas Batiste sugrūda į krepšį. Nors raudonieji dar turėjo atsakomąją ataką kuria galėjo išplėšti pergalę, tačiau ji buvo nesėkminga. Žalieji žengia į fianalą. Pusfinalio didvyris Šarūnas Jasikevičius pelnes 18tšk, bei atlikes 5 rezultatyvius perdavimus. Finalas.“Panathinaikos“ prieš „CSKA“. Jau 2007-ųjų metų finale susitiko abi šios ekipos ta kart su Ramūnų Šiškausku priešakyje laimėjo „Panathinaikos“, dabar jau R.Šiškauskas varžovų pusėje, tačiau Atėnų klubas turi Šarūną Jasikevičių.Finalas vertas finalo galima, tik taip pasakyti, nors po dviejų kėlinių nieko panašaus nebuvo galima tikėtis, atrodė pasikartos 2004 finalas, kai „Maccabi“ nušlavė Bolonijos „Skipper“. Paskutinės antrojo kėlinio sekundės Šarūnas Jasikevičius su kamuoliu, perduoda per nugarą nuo parketo jį D.Nicholui, o šis visiškai laisvas smeigia tritaški ir į ilgają pertrauka „Panathinaikos“ išeina turėdami 20tšk persbarą. Tačiau vaizdas po ilgosios pertraukos pasikeičia. „CSKA“ vis lengviau randa spragų varžovų gynyboje, o varžovams atvirkščiai vis sunkiau puolime. Galiausiai „CSKA“ sugeba prisivyti varžovus ir likus 5 sekundėms iki rungtynių pabaigos atsilieka vos 2 taškais ir turi šansą apginti čempionų titulą. Tikriausiai ne vienam „Panathinaikos“ fanui buvo sustojusi širdis, kai Ramūnas Šiškauskas paleido tritaškį. Tačiau jis skriejo pro šalį, o tai reiškia, kad „Panathinaikos“ laimi penkta kartą eurolygą, o Šaras jau ketvirtą.

Liko paskutinis turnyras Graikijos čempionatas. Ir vėl finalas prieš „Olympiacos“. Raudonieji laimėjo reguliarųjį sezoną ir įgyjo aikštės pranašumą finale, tačiau tuo nesugebėjo pasinaudoti ir Atėnų klubas išsivežė dvi pergales iš varžovų ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 0:2. Trečiosios rungtynės jau buvo žaidžiamos Atėnuose, ir patirtas pirmasis pralaimėjimas. Tačiau eurolygos čempionai nepaleido pergalės ketvirtose finalo rungtynėse ir laimėjo trečiajį titulą šiais metais.

Nuostabus klubinis sezonas Šarūnui Jasikevičiui savo kolekciją papildė dar trimis trofėjais, tačiau gaila, kad trauma sukliudė jam užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius.

Tad belieka palinkėti Šarui pakartoti klubinį sezoną, bei su Lietuvos rinktine skinti pergales Pasaulio čempionate.