[Apžvalga] Kaip sekdavosi Š.Jasikevičiui Top16 etapo starte?

2012-01-17
Artėjant Eurolygos Top16 etapui nusprendėme apžvelgti kaip Šarūnui Jasikevičiui sekdavosi pradėti šį antrąjį Eurolygos etapą. Nuo 2001-2002 metų sezono kai Eurolygoje įsigalėjo Top16 etapas lietuvis su savo atstovaujamomis ekipos visada pasiekdavo šį barjerą.

Tiesa Top16 startas ne visada būdavo sėkmingas ir pergalingas. Š.Jasikevičius su savo klubais 5 kartus pergalėmis yra pradėjęs antrąjį etapą ir 3 kartus pralaimėjimais.

2002.02.28 Skipper 97-93 FC Barcelona
2003.02.27 FC Barcelona 85-77 ASVEL
2004.03.04 Pamesa 74-89 Maccabi (VIDEO)
2005.02.24 Maccabi 90-59 Ulker
2008.02.13 Efes Pilsen 74-64 Panathinaikos (VIDEO)
2009.01.29 Panathinaikos 81-63 Partizan (VIDEO)
2010.01.27 Panathinaikos 59-64 Partizan (VIDEO)
2011.01.20 Olympiacos 70-84 Fenerbahce Ulker (VIDEO)

2001-2002 metų sezone, kai buvo įvestas Top16 varžybų etapas Šarūnas Jasikevičius atstovavo Barselonos "FC Barcelona" komandai. Tuomet lietuvio ekipa pirmąsias varžybas 97-93 išvykoje pralaimėjo prieš Bolonijos "Skipper" krepšininkus. Tiesa Š.Jasikevičius tuomet dėl traumos negalėjo padėti savo komandai.

Po metų Barselonos krepšininkai vėl pasiekė Top16 etapą, tačiau šįkart antrąjį etapą katalonai pradėjo pergale 85-77 prieš Vilerbano ASVEL ekipą. Šarūnas Jasikevičius per 25 minutes pelnė 11 taškų (3/8 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 3 kamuolius ir kartą suklydo.

2003-2004 metų sezone lietuvis su Tel Avivo "Maccabi" nukeliavo iki Top16 etapo ir jį pradėjo pergale išvykoje prieš Valensijos "Pamesa" ekipą 89-74. Šarūnas Jasikevičius per 29 minutes pelnė 14 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/6 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo.

Kitą sezoną Š.Jasikevičius su ta pačia Tel Avivo "Maccabi" komanda Top16 etapo atidarymo rungtynėse 90-59 nepaliko jokių vilčių Stambulo "Ulker" klubui. Lietuvis per beveik 32 žaidimo minutes pelnė 21 tašką (5/6 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko net 10 rezultatyvių perdavimų, permėmė 1 kamuolį ir 4 kartus suklydo.

Po dviejų metų praleistų NBA lygoje Šarūnas Jasikevičius į Eurolyga grįžo vedamas Atėnų "Panathinaikos" komandos, tačiau Top16 startas buvo nesėkmingas. Eurolygos čempionus paskandino 29 taškus pelnęs Drew Nicholas, kurio atstovaujama Stambulo "Efes Pilsen" 74-64 savo aikštėje šventė pergalę. Lietuvis kartu su Mike'u Batiste buvo rezultatyviausi komandos žaidėjai pelnę po 12 taškų (4/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos), po 1 kartą atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir suklydo.

Sekančiais metais Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" savo arenoje 81-63 įveikė Belgrado "Partizan" krepšininkus. Lietuvis prie pergalės prisidėjo 6 taškais (3/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai).

2009-2010 metų sezone Atėnų "Panathinaikos" ir Belgrado "Partizan" komandos vėl susitiko pirmose Eurolygos Top16 etapo varžybose. Šįkart pergalės skonį pajuto svečiai iš Serbijos 64-59 palaužę Eurolygos čempionus. Šarūnas Jasikevičius per 12 minučių pelnė 6 taškus (2/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir kartą suklydo.

Praeitą sezoną Šarūnas Jasikevičius Top16 etape žaidė atstovaudamas Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandai. Turkai pirmose rungtynėse išvykoje palaužė Eurolygos vicečempionus Pirėjaus "Olympiacos" komandą. Lietuvis per 8 minutes pelnė 5 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, tačiau 5 kartus suklydo.