Šarūnas Jasikevičius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes

2012-01-11
Šarūnas Jasikevičius pirmąjį Graikijos reguliariojo sezono ratą užbaigė sužaisdamas rezultatyviausias sezono rungtynes. Lietuvio atstovaujama ekipa išvykoje 81-71 palaužė Rodo "Kolossos VAP" krepšininkus. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 13 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Sekančias rungtynes "Panathinaikos" žais šį šeštadienį išvykoje prieš Salonikų "Aris" komandą.

Rungtynės prasidėjo Mike'o Batistes dėjimu iš viršaus sužaidus beveik 2 minutes (0-2) į tai varžovai atsakė taikliu Kosto Charissio dvitaškiu (2-2). Po Stratos Perperoglou dviejų taškų ir Romainno Sato baudos metimų "Panathinaikos" vėl išsiveržė į priekį (2-6). Rodo krepšininkas Rubenas Boykinsas pataikęs dvitaškį su varžovo pražanga sumažino savo ekipos deficitą iki 2 taškų (5-7). Įpusėjus kėliniui R.Sato sudrebino varžovų krepšį dėjimu (5-10). Likus žaisti kiek daugiau, nei 1 minutę D.Diamantidis pelnė dvitaškį supražanga (6-13), o M.Batiste dėjimu po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo padidino svečių persvarą iki 9 taškų (6-15). Kėlinį sėkmingiau pabaigė aikštės šeimininkai sumažinę atsilikimą iki 3 taškų 12-15.

Antrąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo "Kolossos VAP" žaidėjas Nikos Liakopoulos sumažinęs deficitą iki minimumo (14-15). Svečiai iš Atėnų į tai atsakė S.Perperoglou tritaškiu, vėliau graikas taikliai atakavo ir iš dviejų taškų zonos (16-20). Sužaidus 3 minutes S.Hopsonas pataikė du baudos metimus, tačiau Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (18-23). Vėliau lietuvis perėmė kamuolį, tačiau šįkart tolimas šūvis buvo netikslus. Baigiant įpusėti kėliniui Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį (19-25), tačiau šeimininkai atsakė dėjimu (21-25). Įpusėjus kėliniui M.Batiste dar kartą įdėjo kamuolį iš viršaus po lietuvio perdavimo (23-29). Neilgai trukus Š.Jasikevičius pelnė dar 2 taškus (23-31) padidindamas savo komandos pranašumą iki 8 taškų. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes lietuvis taikliai atakavo ir nuo baudų metimų linijos (26-33). Kėlinį taiklia bauda užbaigė Rodo ekipos žaidėjas M.Hattenas, o Atėnų "Panathinaikos" po pirmos rungtynių pusės pirmavo 39-33.

Trečiojo ketvirčio pradžioje K.Charissis pelnė 2 taškus, o vėliau A.Asimakopoulos tritaškiu sumažino "Kolosso VAP" deficitą iki minimumo (38-39). Po "Panathinaikos" ekipos minutės pertraukėlės Kostas Kaimakoglou pataikė dvitaškį su pražangą (38-41) po kelių akimirkų graikas pelnė dar 2 taškus. Po D.Diamantidžio tritaškio šalies čempionai vėl atitrūko nuo savo varžovų (38-46). Baigiant įpusėti kėliniui M.Batiste pelnė 2 taškus ir pirmą kartą rungtynėse padidino "Panathinaikos" persvarą iki dviženklio skirtumo (38-48). Likus žaisti 4 minutes Davidas Loganas pataikė tolimą metimą (40-51), tuo šeimininkai atsakė M.Hatteno baudos metimais ir A.Asimakopoulo dvitaškiu (44-50). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius vėl buvo tikslus atakuodamas iš vidutinio nuotolio (44-52) po kelių akimirkų lietuvis pataikė dar vieną dvitaškį (46-54). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" priekyje buvo 59-55.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo N.Liakopoulos dvitaškio po kurio aikštės šeimininkų deficitas ištirpo iki dviejų taškų (57-59). Tuomet Eurolygos čempionų gretose lyderio vaidmens ėmėsi D.Diamantidis pataikęs tritaškį ir pridėjęs 1 baudos metimą (57-63). Sužaidus 2 minutes S.Perperoglou ir N.Calathesas pataikė po dvitaškį ir vėl atstatė dviženklį pranašumą (57-67). Baigiant įpusėti kėliniui M.Hattenas baudos metimais sumažino deficitą iki 10 taškų, tačiau N.Calathesas dvitaškiu grąžino turėtą persvarą (59-71). Likus žaisti 3 minutes šeimininkai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (65-71), tačiau S.Perperoglou ir toliau siautėjo ketvirtajame kėlinyje po dar 4 jo taškų vėl "Panathinaikos" persvara tapo dviženklė (65-75). Likus žaisti 2 minutes M.Batiste pelnė 2 taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (65-78). Atėnų "Panathinaikos" iškovojo pergalę rezultatu 81-71.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 18 minučių pelnė 13 taškų (4/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 1 kartą suklydo, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 13 naudingumo balų.

Rodo "Kolossos VAP": Marcusas Hattenas 17, Scotty Hopsonas 14, Rubenas Boykinsas 10, Kostas Charissis ir Angelos Tsamis 8, Antonis Asimakopoulos ir Nikos Liakopoulos 7 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Stratos Perperoglou 18, Šarūnas Jasikevičius ir Mike'as Batiste 13, Dimitris Diamantidis 10, Kostas Kaimakoglou 9, Nickas Calathesas 6, Romainas Sato ir Kostas Tsartsaris 4, Ianas Vougioukas ir Davidas Loganas 2 taškai;