[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Korea |1998.07.29| (VIDEO)

2013-07-16
1998-ųjų metų Pasaulio čempionatas Graikijoje. Prieš metus vyrų rinktinėje debiutavęs Šarūnas Jasikevičius su nacionaline rinktine išvyko į pirmąsias ir kol kas vieninteles pasaulio pirmenybes.

Burtai lėmė, kad Lietuva C grupėje žaidė kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Brazilija ir Korėja.

Būtent su pastarąja ekipa lietuviai pradėjo Pasaulio čempionato turnyrą. Praėjusių metų Azijos čempionai Lietuvai priešinosi pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame mūsų šalies rinktinė pranoko varžovus tiek puolimu, tiek gynyba. Lietuva pergale 97-56 prieš Korėją pradėjo Pasaulio čempionatą.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė korėjiečiams, kurie pirmavo (19-12). Vėliau lietuviai pradėjo sparčiai artėti prie varžovų (21-23). Po Š.Jasikevičiaus tikslaus perdavimo ir A.Karnišovo dvitaškio priekyje jau buvo mūsų šalies rinktinė (27-25). Po 4 iš eilės Š.Jasikevičiaus taškų lietuviai įgijo 3 taškų persvarą (33-30). Po pirmosios rungtynių pusės Lietuva Lietuva pirmavo 42-36.

Antrajame kėlinyje A.Karnišovas perėmęs kamuolį pelnė du taškus iš po krepšio ir padidino lietuvių persvarą iki dviženklio skaičiaus (48-37). Antroje rungtynių pusėje Korėja ir toliau nerado priešnuodžių prieš Lietuvos rinktinės snaiperius, tuo tarpu lietuvių gynybą varžovams leisdavo pelnyt vos po 1 tašką per minutę. Lietuva sutriuškino Korėją 97-56 ir iškovojo pirmąją pergalę čempionate.

Šarūnas Jasikevičius per 14 minučių pelnė 5 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.