Belgrade 12-oji "Žalgirio" nesėkmė Top16 etape

2014-04-04
Kauno "Žalgiris" paskutinėse Eurolygos išvykos rungtynėse patyrė pralaimėjimą. Kauniečiai Belgrade 67-77 nusileido "Partizan" krepšininkams. Lietuvos čempionams, tai buvo 12-oji nesėkmė Top16 etape.

Rungtynės prasidėjo J.Lauvergne dviem taškais iš po krepšio (2-0). Sužaidus minutę B.Bogdanovičius pridėjo dvitaškį (4-0). Po dar 4 serbų taškų "Partizan" įgijo 8 taškų persvarą (8-0). Po M.Tepičiaus taškų komandas jau skyrė 10 taškų (10-0). Sužaidus 3 minutes D.Musli pelnė du taškus su pražanga (13-0). "Žalgirio" taškų sąskaitą atidarė T.Klimavičius, tačiau D.Bertanis į tai atsakė tritaškiu (16-2). Baigiant įpusėti kėliniui D.Musli sudrebino krepšį dėjimu (18-2), kauniečiai atsakė P.Jankūno taškais (18-4). Netrukus dar vieną tritaškį pataikė D.Bertanis (21-4). Likus žaisti 3 minutes P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga, o į aikštelę išbėgo Š.Jasikevičius (21-7). Likus žaisti 2 minutes A.Gudaitis baigė ataką dėjimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (21-9). Paskutinę kėlinio minutę Š.Jasikevičius pelnė du taškus iš po krepšio. Kėlinį dviem taškais baigė A.Gudaitis, tačiau po pirmojo kėlinio 24-13 pirmavo "Partizan".

Antrojo ketvirtčio pradžioje A.Milaknis pataikė tritaškį (24-16), serbai atsakė 4 taškais be atsako (28-16). Sužaidus 2 minutes N.Milutinovas pelnė du taškus (30-16), A.Gudaitis atsakė tuo pačiu (30-18). Sužaidus 3 minutes S.Pavlovičius realizavo dvi baudas (34-18). Sužaidus 4 minutes P.Jankūnas pataisė netaiklų J.Dentmono metimą (35-20). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas pelnė taškus iš po krepšio, o J.Lauvergne atsakė taiklia bauda (36-22). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes Š.Jasikevičius dar kartą pasižymėjo iš po krepšio (36-24). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Gudaitis pelnė du taškus su pražanga (38-31). Paskutinč kėlinio minutę D.Gagičius pelnė du taškus, o D.Bertanis baigė ataką dėjimu. J.Dentmono dvitaškis iš vidutinio nuotolio baigė antrąjį kėlinį po kurio 42-34 pirmavo šeimininkai.

Po ilgosios pertraukos A.Milaknis pirmasis pelnė taškus (42-36). Sužaidus beveik 2 minutes S.Pavlovičius atidarė "Partizan" krepšį dviem taškais iš po krepšio (44-36), vėliau M.Milutinovas pataikė dvi baudas. Sužaidus tris su pusę minutės M.Tepičius perėmęs kamuolį baigė ataką dėjimu (48-37). Įpusėjus kėliniui N.Milutinovas sudrebino lietuvių krepšį dėjimu (50-37). Likus žaisti 4 minutes A.Gudaitis realizavo vieną baudos metimą (52-39). Vėliau S.Pavlovičius buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai sumažino deficitą iki 8 taškų (52-44). Likus žaisti pustrečios minutės M.Tepičius pelnė du taškus (54-44). Likus žaisti minutę M.Kupšas pridėjo dvitaškį su bauda (56-47). Po trijų kėlinių 58-49 pirmavo "Partizan".
Lemiamas ketvirtis prasidėjo serbų rezultatyviomis atakomis (62-49), A.Gudaitis atsakė dėjimu iš viršaus (62-51). Sužaidus 2 minutes M.Tepičius įsmeigė tritaškį (65-53), vėliau pridėjo ir taiklią baudą (68-53). Sužaidus 3 minutes J.Lauvergne pataikė iš vidutinio nuotolio (70-53). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (70-56). Likus žaisti 4 minutes D.Bertanis pelnė du taškus iš po krepšio (72-56), vėliau latvis taikliai atakavo ir iš toli (75-56). T.Dimša taip pat atsakė tritaškiu (75-59). Likus žaisti 2 minutes N.Milutinovas pataikė iš vidutinio nuotolio (77-60). Paskutinę kėlinio minutę M.Pocius pasižymėjo dviem taškais (78-65). Rungtynes 78-67 laimėjo "Partizan"

Šarūnas Jasikevičius per beveik 21 minutę pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Belgrado "Partizan": Davis Bertanis 17, Milenko Tepičius 14, Joffrey Lauvergne 11, Nikola Milutinovas 10, Sasha Pavlovičius 8, Djordje Gagičius 7, Dejanas Musli 5, Mihajilo Andričius 3, Bogdanas Bogdanovičius 2, Borisas Dallo 1 taškas;

Kauno "Žalgiris": Artūras Gudaitis 13, Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas 11, Tadas Klimavičius 8, Šarūnas Jasikevičius 7, Artūras Milaknis ir Justinas Dentmonas 5, Mindaugas Kupšas ir Tomas Dimša 3, Vytenis Lipkevičius 1 taškas;