*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Australia |2003.08.12| (VIDEO)

2015-07-29
Lietuvos vyrų rinktinės pasiruošimas 2003-ųjų metų Europos pirmenybėms Švedijoje.

Mūsų šalies komanda Lietuvoje sužaidė dvi draugiškas rungtynes prieš Australijos ekipą, kuri rengėsi Okeanijos čempionato serijai iki dviejų pergalių prieš Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Pirmoji akistata įvyko Vilniaus sporto rūmuose. Šarūnui Jasikevičiui šios varžybos buvo pirmosios pasirengimo cikle. Įžaidėjas tris kėliniu šaudė pro šalį, tačiau lemiamame ketvirtyje vedė Lietuvą į pergalę 101-88.

Pirmuosius taškus baudos metimais pelnė D.Songaila (2-0). Australai atsakę dviem tiksliomis atakomis ir išsiveržė į priekį (2-4). Po gražaus Š.Jasikevičiaus perdavimo E.Žukauskas išlygino rezultatą (4-4), netrukus pats aukštaūgis atliko efektingą perdavimą ir D.Songaila sugrąžino persvarą lietuviams (6-4). Likus žaisti 4 minutes A.Sireikos auklėtiniai pirmavo 11-5. Kėliniui baigiantis D.Slanina tritaškiu padidino mūsų šalies rinktinės persvarą iki dviženklio skaičiaus (21-11). Australai atsakė galingu M.Nielseno dėjimu 21-13.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Macijauskas ir R.Šiškauskas įsmeigė po tritaškį (27-16). Dviem tolimais metimais atsakė ir Sh.Healas (27-22). Po dar dviejų tikslių autralų atakų rezultatas tapo lygus 27-27. A.Macijauskas atliko tikslų perdavimą per viaikštę, o V.Praškevičius dviem taškais išvedė Lietuvą į priekį (29-27). Įpusėjus kėliniui australai pirmavo trimis taškais (31-34). Likus žaisti 3 minutes D.Andersenas baudos metimais padidino persvarą iki 7 taškų (31-38). Po pirmosios mačo pusės svečiai pirmavo 44-38.

Trečiasis kėlinys prasidėjo E.Žukausko dėjimu. Po D.Slaninos baudos metimų lietuvių deficitas ištirpo iki 2 taškų (42-44). Vėliau D.Slanina tolimu metimu išlygino rezultatą (45-45). Varžovai atsakė spurtu 0:6 (45-51). Įpusėjus kėliniui Australijos persvara išaugo iki 9 taškų (50-59). Neilgai trukus persvara siekė 12 taškų (54-66). Po trijų kėlinių lietuviai atsilikinėjo 60-68.

Lemiamui kėliniui į aikštę grįžo Š.Jasikevičius. Lietuviai paskutinį ketvirtį pradėjo spurtu 4:0. Po Š.Jasikevičiaus tritaškio komandas skyrė tik 1 taškas (69-70). Netrukus S.Štombergas tolimu metimu išvedė lietuvius į priekį (72-70). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pataikė savo antrąjį tritaškį (83-78). Vėliau įžaidėjas pridėjo dvitaškį ir padidino lietuvių persvarą iki 9 taškų (87-78). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes A.Macijauskas įsmeigė tritaškį (91-78). Pergalę lietuviams įtvirtino M.Žukauskas tolimu metimu pelnęs šimtąjį lietuvių tašką 101-88.

Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 8 taškus.