[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Ispanija |2003.08.22| (VIDEO)

2016-07-20
Pasiruošimas 2003-ųjų metų Europos čempionatui Švedijoje. Lietuvos rinktinė artėjant draugiškų rungtynių ciklo pabaigai išvykoje susitiko su Ispanijos komanda.

Lietuviai sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį, tačiau antrojo pradžioje ispanai pasiuntė 4 tritaškius iš eilės ir nuo to laiko neprisileido varžovų. Ispanija 97-81 laimėjo rungtynes. Š.Jasikevičius krepšį atakavo be klaidų pelnydamas 11 taškų, bei atlikdamas daugiau nei pusė visos komandos rezultatyvių perdavimų.

Rungtynės prasidėjo P.Gasolio dvitaškiu su bauda (3-0), vėliau ispanų lyderis pataikė ir tritaškį (6-0). Lietuvai pirmuosius taškus pelnė D.Songaila po Š.Jasikevičiaus perdavimo (6-2). Sužaidus daugiau nei 3 minutes P.Gasolis sudrebino lietuvių krepšį dėjimu (8-4), po minutės Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (10-7). Likus žaisti 4 minutes D.Songaila išlygino rezultatą (12-12), o D.Slanina baudos metimais pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (12-14). Neilgai trukus P.Gasolis per lietuvių galvas įgrūdo kamuolį ir atstatė lygybę (14-14). Likus žaisti 2 minutes J.Garbajosa vėl išvedė ispanus į priekį (16-14). Kėlinį sėkmingiau užbaigė lietuviai, kurie įgijo 3 taškų persvarą 21-18.

Antrąjį kėlinį Ispanija pradėjo keturiais tritaškiais iš eilės (30-21). Lietuviai ir toliau sunkiai rado kelių link varžovų krepšio, tuo tarpu įsismaginęs A.Herrerosas toliau taikliai atakavo krepšį sukraudamas ispanams dviženklę persvarą (34-21). Sužaidus beveik 4 minutes pirmuosius taškus lietuviams tolimu metimu pelnė R.Šiškauskas (34-24), Š.Jasikevičius baudos metimais sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (34-26). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius dvitaškiu iš vidutinio nuotolio sumažino atsilikimą iki 7 taškų (37-30). Ispanai atsakė sėkminga atkarpa 7:0 (44-30). Kėlinio pabaigoje lietuviai spurtavo 8-0 ir sumažino deficitą iki 3 taškų (44-41). Po pirmosios mačo dalies ispanai pirmavo 47-41.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.C.Navarro pelnė 3 taškus iš eilės, S.Štombergas atsakė tuo pačiu (50-44). Sužaidus 3 minutes J.Garbajosa atstatė Ispanijai dviženklę persvarą (55-44). Lietuviai atsakė 6 taškais be atsako (55-50). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes K.Lavrinovičius pasižymėjo iš po krepšio (63-53). Likus žaisti 2 minutes A.Herrerosas pataikė iš vidutinio nuotolio (67-55). Kėlinio pabaigoje D.Songaila pataikė tritaškį 71-60.

Ketvirtąjį kėlinį alley-opp'u pradėjo P.Gasolis, o D.Songaila atsakė dar vienu tolimu metimu (73-63). Sužaidus 2 minutes techninę pražangą užsidirbo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris A.Sireika. E.Žukausko pastangomis lietuviai sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (78-69). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Š.Jasikevičius užbaigė ataką metimu iš po krepšio (80-71). Likus žaisti 4 minutes A.Herreros'as įsmeigė tritaškį, po minutės jo pavyzdžiu pasekė J.M.Calderonas (92-75). Likus žaisti 2 minutes R.Šiškaukas pasižymėjo iš toli (92-78). Paskutinius rungtynių taškus tritaškiu pelnė M.Žukauskas, o varžybas 97-81 laimėjo Ispanija.

Š.Jasikevičius pelnė 11 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir 2 sykius prasižengė.