Kovingumą Pirėjuje pademonstravę žalgiriečiai savo likimą spręs paskutiniame ture

2019-03-30
Įspūdingai Pirėjuje atsitiesę žalgiriečiai savo likimą Eurolygoje spręs paskutinio turo rungtynėse.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienio vakarą itin svarbiame mače 72:68 antrą kartą parklupdė "Olympiacos" komandą.

Tai buvo 5-oji iš eilės iškovoto kauniečių pergalė. Šalies čempionai su 14 pergalių ir 15 pralaimėjimų dabar žengia aštuntoje vietoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus 6 minutes įgijo 7 taškų persvarą (13:6). Tačiau po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 2 taškai (18:16). Antrąjį ketvirtį "Žalgiris" pradėjo spurtu 8:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (18:24). Antroje kėlinio pusėje Pirėjo klubas susigrąžino iniciatyvą ir prieš ilgąją pertrauką turėjo 4 taškų pranašumą (38:34).

Po ilgosios pertraukos "Olympiacos" toliau po truputi didino kauniečių deficitą, o likus žaisti 4 minutes "Žalgirio" atsilikimas tapo dviženklis (50:39). Tuomet Lietuvos čempionai atsakė spurtu 1:9 ir prieš lemiamą kėlinį sumažino deficitą iki 3 taškų (51:48).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Milaknis tritaškiu išlygino rezultatą (51:51), o N.Woltersas dviem taškais išvedė "Žalgirį" į priekį (51:53). Įpusėjus kėliniui B.Daviesas dviem taškais padidino pranašumą iki 5 taškų (57:62). Neilgai trukus šeimininkai atsakė 6 taškais be atsako ir vėl susigrąžino minimalią persvarą (63:62). Likus žaisti mažiau, nei 3 minutes B.Daviesas baudų metimais išvedė kauniečius į priekį (63:64). Likus žaisti daugiau, nei minutę L.Westermannas įsiveržęs į baudos aikštelęs pelnė du taškus (65:68). N.Milutinovas paskutinę kėlinio minutę realizavo 1 baudos metimą (66:68). Likus žaisti 6,5 sekundes M.Grigonis dviem baudos metimais padidino persvarą iki 4 taškų (66:70), "Olympiacos" atsakė Milutinovo taškais. Likus žaisti 3,8 sekundes M.Grigonis dar kartą pataikė dvi baudas, o Weberio tritaškis paskutinę sekundę buvo netaiklus (68:72).

Eurolygos reguliarųjį sezoną žalgiriečiai užbaigs kitą savaitę rungtynėmis Madride prieš Eurolygos čempionus "Real" krepšininkus.

Pirėjo "Olympiacos": Briante Weberis 26, Nikola Milutinovas 18, Nigelis Williamsas-Gossas 8, Georgios Printezis 7, Kostas Papanikolaou, Vangelis Mantzaris ir Zachas Leday'us 3 taškai;

Kauno "Žalgiris": Aaronas White'as 14, Brandonas Daviesas 13, Leo Westermannas 11, Marius Grigonis 10, Artūras Milaknis 9, Nate'as Woltersas 7, Deonas Thompsonas 6, Thomas Walkupas 2 taškai;