*Balandžio 24 d. Monake startuoja Eurolygos atkrintamosios varžybos
*Balandžio 26 d. Antrasis Eurolygos ketvirtfinalio serijos mačas

Nervingas "Barcos" startas Ispanijos lygoje

2021-09-19
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos komanda pergalingai startavo naujajame Ispanijos lygos sezone.

Lietuvio vadovaujami katalonai "Palau Blaugrana" arenoje 85:78 po nelengvos kovos įveikė Mursijos UCAM krepšininkus.

Š.Jasikevičius į pirmąsias ACB lygos rungtynes stojo su Cory Higginsu, Nigeliu Hayesu, Nikola Mirotičiumi, Pierre'u Oriola ir Nicku Calathesu.

Pirmuosius "Barcos" taškus Ispanijos lygos sezone dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pelnė C.Higginsas. Sužaidus daugiau, nei 5 minutes pirmąjame kėlinyje po N.Mirotičiaus tritaškio "Barcos" persvara tapo dviženklė (17:7).

Pirmojo kėlinio pabaigoje katalonai turėjo 16 taškų pranašumą (26:10), bet tuomet varžovai vedami A.Limos surengė spurtą 0:8 (26:18). Prieš ilgąją pertrauką "Barca" susigrąžino dviženklę persvarą (42:28).

Trečiajame kėlinyje varžovai laimėjo atkarpą 9:23 ir likus žaisti pusketvirtos minutės rezultatas tapo lygus (51:51). Likus žaisti daugiau, nei minutę trečiajame kėlinyje po I.Tayloro tolimo metimo pirmą kartą priekyje buvo UCAM ekipa (54:56). Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 58:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mursijos ekipa pasinaudojusi katalonų klaidomis vėl išsiveržė į priekį (58:61). B.Davieso du taškai su pražanga ir varžovų užsidirbta techninė pražanga leido Š.Jasikevičiaus auklėtiniams pirmauti (62:61). R.Šmito tritaškis ir B.Davieso du taškai su pražanga padidino "Barcos" pranašumą (69:63). Įpusėjus kėliniui komandas skyrė vos vienas taškas (69:68). Katalonai baudų metimų dėka įgijo 5 taškų persvarą (73:68). Dar vienas R.Šmito tolimas metimas leido Barselonai susikrauti 9 taškų pranašumą (78:69). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 minutes Š.Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą, o tuo pasinaudoję varžovai priartėjo iki 3 taškų (78:75). Kėlinio pabaigoje B.Daviesio keturios realizuotos baudos leido susikrauti saugesnį pranašumą (82:76). Pergalę šeimininkai pasiekė rezultatu 85:78.

"FC Barcelona" komanda šiose rungtynėse vertėsi be S.Šanli, A.Abrineso ir K.Kuričiaus.

Kitą savaitę "Barca" sužais dar dvejas Ispanijos lygos rungtynes. Trečiadienį laukia dvikova Gran Kanarijos saloje, o šeštadienį namuose priims po  dviejų metų pertraukos į aukščiausią šalies lygą sugrįžusią Lugo "Breogan" ekipą.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius ir Cory Higginsas 18, Brandonas Daviesas 17, Rolandas Šmitas 10, Nickas Calathesas 9, Pierre'as Oriola 7, Nigelis Hayesas 4, Rokas Jokubaitis 2 taškai;

Mursijos UCAM: Isaiahas Tayloras 18, Augusto Lima 15, Thadussas McFaddenas 14, Jamesas Webbas 11, Tomas Bellasas 9, Jordanas Davisas 5, Nemanja Radovičius ir Sadielis Rojas 3 taškai;