*Gegužės 1 d. ketvirtfinalio serija keliasi į Stambulą.
*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

Žironos ekipą su Marcu Gasoliu įveikusi "Barca" iškopė į Katalonijos taurės finalą

2022-09-20
Šarūnas Jasikevičius su "Barca" trečius metus paeiliui iškopė į Katalonijos taurės finalą.

Lietuvio treniruojami Barselonos krepšininkai pusfinalyje 88:77 įveikė Žironos "Basquet" ekipą su Marcu Gasoliu.

Trečiadienį finale Šaro lauks akistata su Badalonos "Joventut" krepšininkais, kurie savo pusfinalyje 96:89 nugalėjo praėjusių metų Katalonijos taurės laimėtojus - Manresos BAXI.

Pirmuosius taškus pelnė Satoransky, bet tuomet varžovai spurtavo 0:9 (2:9). Vėliau Satoransky, Da Silva ir Laprovittola įsmeigė po tritaškį ir persvėrė rezultatą (12:9). Pirmąjį kėlinį dėjimu po Jokubaičio perdavimo užbaigė Tobey (22:16).

Sužaidus 4 minutes antrajame kėlinyje Satoransky tolimu metimu padidino "Barcos" persvarą iki dviženklio skaičiaus (33:23). Po pirmos mačo pusės Šaro auklėtiniai pirmavo 45:37.

Po ilgosios pertraukos Žironos klubas spurtavo 0:8 ir išlygino rezultatą (45:45). Įpusėjus kėliniui Barselonos ekipą į priekį truktelėjo Jokubaičio du taškai ir Abrineso tritaškis (54:48). Tačiau likus žaisti 2 min. varžovai sumažino deficitą iki minimumo (60:59). Kėlinio pabaigoje Vesely ir Tobey pastangomis "Barca" įgijo 7 taškų persvarą 66:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Laprovittola tritaškiu sugrąžino dviženklį pranašumą (71:61). Per likusį laiką "Barca" išlaikė pranašumą ir iškovojusi pergalę 88:77 žengė į finalą.

Barselonos "FC Barcelona": Tomašas Satoransky 13, Rokas Jokubaitis 12, Janas Vesely ir Mike'as Tobey 10, Nikola Kaliničius, Nicolas Laprovittola ir Alexas Abrinesas 9, Oscaras Da Silva 7, Jamesas Nnaji 6, Kyle'as Kuričius 3 taškai;

Žironos "Basquet": Dušanas Miletičius 25, Kameronas Tayloras 10, Ericas Martinezas 8, Roko Prkačinas 7, Marcas Gasolis 6, Quino Colomas 5, Josepas Franchas 4, Polas Figueras 3 taškai;