*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.
*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.

Po patekimo į finalo ketvertą Šaro linkėjimai šeimai ir žinutė sirgaliams (VIDEO)

2024-05-08

Eurolygos atkrintamųjų istoriją perrašęs Šaras iškopė į ketvirtąjį finalo ketvertą paeiliui

Šarūnas Jasikevičius perrašė Eurolygos atkrintamųjų varžybų istoriją ir iškopė į ketvirtąjį finalo ketvertą paeiliui.

Lietuvio treniruojama Stambulo "Fenerbahce" komanda lemiamose penktose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 80:79 per pratęsimą palaužė Monako krepšininkus ir laimėję seriją 3-2 pateko tarp keturių stipriausių Europos komandų.

Turkijos klubas tapo pirmąja komanda Eurolygos istorijoje, kuri laimėjo lemiamas penktasias serijos rungtynes žaisdama išvykoje.

Šarui, tai bus jau ketvirtasis finalo ketvertas paeiliui, kuris gegužės 24-26 dienomis vyks Berlyne.

Sužaidus pusantros minutės pirmuosius rungtynių taškus pelnė Motley (0:2), o vėliau Hayesas baigė ataką dėjimu (0:4). Jamesas pelnė pirmuosius šeimininkų taškus (2:4). Baigiant įpusėti kėliniui Brownas realizavo 1 baudą (3:6), įpusėjus kėliniui Motiejūnas sumažino deficitą iki minimumo (5:6). Likus žaisti 4 min. Papagiannis sudrebino krepšį dėjimu (5:8). Po minutės Okobo dvitaškiu pirmą kartą išvedė Monaką į priekį (9:8). Hayesas dviem taškais vėl persvėrė rezultatą (9:11), tačiau Okobo dar kartą sugrąžino pranašumą šeimininkams (13:11). Likus žaisti 32 sek. Hallas baigė ataką "alley-oop" dėjimu (15:14). Calathesas dviem taškais užbaigė ketvirtį, o po pirmojo kėlinio 15:13 pirmavo Monakas.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Loydo dvitaškiu (17:13) ir Blossomgame'o tritaškiu (20:13), po kurių minutės pertraukėlės paprašė Šaras. Biberovičius pataikė pirmąjį "Fenerio" tritaškį (20:16), o po Sestinos tolimo metimo komandas skyrė tik 1 taškas (20:19). Sužaidus 2 min. Blossomgame'as pataikė dvitaškį (22:19), o vėliau Hallas pelnė du taškus su pražanga (25:19). Guduričius pelnė taškus įsiveržus į baudos aikštelę, tačiau Okobo atsakė dvitaškiu su pražanga (28:21). Sužaidus 4 min. Wilbekinas įsmeigė tritaškį (28:24), Jamesas atsakė dviem baudų metimais (30:24). Įpusėjus kėliniui Guduričius įsmeigė tolimą metimą (30:27), o po Sestinos taškų komandas vėl skyrė tik 1 taškas (30:29). Likus žaisti kiek daugiua, nei 3 min. Jamesas pelnė du taškus (32:29), o Motiejūnas baigė greitą ataką po perimto kamuolio dėjimu (34:29). Sestina tritaškiu vėl sumažino atsilikimą iki 2 taškų (34:32), tačiau Brownas atsakė dvitaškiu (36:32). Paskutinę kėlinio minutę Motiejūnas realizavo abi baudas (40:32), o Wilbekinas atsakė tritaškiu (40:35).

Po pertraukos Motiejūnas pataikė tritaškį (43:35), tačiau tuo pačiu atsakė Wilbekinas (43:38). Sužaidus 2 min. Motley įvertė du taškus (43:40), Motiejūnas atsakė taip pat taškais iš po krepšio (45:40). Sužaidus 4 min. Calathesas tritaškiu išlygino rezultatą (45:45). Diallo dvitaškiu vėl išvedė Monaką į priekį (47:45), o Hayesas tolimu metimu po ilgesnės pertraukos persvėrė rezultatą "Fenerio" naudai (47:48). Tačiau neilgai trukus Jamesas atsakė 8 taškais iš eilės ir sugrąžino persvarą šeimininkams (55:48). Likus žaisti pusantros minutės Biberovičius pataikė dvitaškį (55:50), o vėliau pridėjo tritaškį (55:53). Kėlinio pabaigoje Biberovičius įsmeigė dar vieną tritaškį ir išvedė "Fenerį" į priekį (55:56).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Papagiannio dvitaškiu (55:58), Loydas atsakė dviem taškais su pražanga ir išlygino rezultatą (58:58). Guduričius vėl išvedė turkus į priekį (58:60). Sužaidus 3 min. Diallo išlygino rezultatą (60:60), Calathesas atsakė dviem baudų metimais (60:62). Baigiant įpusėti kėliniui Biberovičius baudomis padidino persvarą iki 4 taškų (60:64). Likus žaisti 4 min. Motiejūnas pataikė 1 baudą (61:64), o po Okobo dvitaškio komandas skyrė tik 1 taškas (63:64). Likus žaisti 3 min. Guduričius įsmeigė tritaškį (63:67). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Jamesas įsmeigė tritaškį (66:67), o Okobo dvitaškiu išvedė Monaką į priekį likus žaisti 1:14 min. (68:67). "Feneris" po minutė pertraukėlės atsakė Wilbekino tritaškiu nuo lentos (68:70), tačiau Okobo tuoj pat išlygino rezultatą likus žaisti 45 sek. (70:70). Turkai savo paskutinėje atakoje prarado kamuolį, o Okobo lemiamas tritaškis buvo netaiklus.

Pratęsimo pradžioje Jamesas pataikė tritaškį (73:70), Papagiannis atsakė dviem baudomis (73:72). Wilbekinas dvitaškiu persvėrė rezultatą (73:74), tačiau įpusėjus pratęsimui Okobo baudomis sugrąžino minimalų pranašumą Monakui (75:74). Likus žaisti 1:17 min. Diallo pelnė du taškus, po to kuomet Papagiannis sujudino tinklelį metimo metu (77:74). Likus žaisti minutę Calathesas tritaškiu išlygino rezultatą (77:77). Likus žaisti  37 sek. Jamesas persvėrė rezultatą (79:77), tačiau Calathesas įsmeigė tritaškį (79:80), o paskutinės atakos varžovams nepavyko surengti.

Penktojo mačo niekada nepralaimėjęs Šaras stoja į dar vieną išlikimo dvikovą

Jau šįvakar Monake paaiškės Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamos "Fenerbahce" komandos likimas tolimesniame Eurolygos sezone.

Penktasis serijos mačas nulems, kuri komanda gegužės 24-26 dienomis vyks į Berlyną kovoti dėl Eurolygos čempionų titulo.

Nuo 2008/2009 metų sezono, kuomet Eurolygos atkrintamosiose varžybose žaidžiamos serijos iki trijų pergalių Šaras net keturis sykius turėjo lemiamą penktąjį mačą ir visus kartus triumfavo.

Pirmasis Š.Jasikevičiaus išlikimo mačas įvyko 2011/2012 m. sezone, kuomet atstovavo Atėnų "Panathinaikos" klubui. Tai turbūt buvo viena sunkiausių serijų, nes po trečiojo mačo Tel Avive Graikijos klubas atsidūrė ties praraja atsilikdamas 1-2.

Tačiau PAO laimėjo ketvirtąsias rungtynes Izraelyje ir sugrąžino seriją į OAKA areną. Įdomu ir tai, kad Šaras tik 2012-aisiais metais pirmą kartą per savo karjerą oficialiose rungtynėse žaidė prieš "Maccabi" klubą, kuriame praleido dvejus metus (2003-2005 m.).

Penktasis serijos mačas Atėnuose buvo tikras trileris. Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje "Panathinaikos" turėjo dviženklę persvarą ir atrodė, kad Željko Obradovičiaus auklėtiniai kontroliuoja rungtynes. Vis dėlto "Maccabi" nesiruošė pasiduoti ir atkūrė dramą. Likus žaisti 9 sek. G.Pnini sumetė tris baudos metimus ir išlygino rezultatą (85:85). Likus žaisti 5 sek. Diamantidis realizavo tik 1 baudos metimą, tačiau to pakako, nes paskutinės atakos varžovams surengti nepavyko.

Šaras lemiamose rungtynėse pelnė 13 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, po 2 kartus prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangas, bei surinko 16 naudingumo balų.

Jau kitą sezoną Šaras vėl sugrįžo į atkrintamąsias tik šįkart atstovaudamas "Barcai", tačiau prieš varžovą, kuriam atstovavo praėjusį sezoną - PAO.

Š.Jasikevičiui ketvirtfinalio serijos scenarijos tapo panašus į praėjusių metų. Katalonams po pralaimėjimo Atėnuose reikėjo laimėti dukart, kad iškopti į finalo ketvertą Londone.

"Barca" išgyveno ketvirtąjį mačą OAKA arenoje 70:60 ir išplėšė penktąsias rungtynes. Lemiamose rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje Barselonos krepšininkai kontroliavo žaidimą ir pasiekė pergalę 64:53.

Šaras penktose rungtynėse pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

Š.Jasikevičiui kaip treneriui ši atkrintamųjų varžybų serija prieš Monaką yra šeštoji iš eilės. 2017/18 ir 2018/19 metų sezonais į ketvirtfinalį išvedė Kauno "Žalgirį", o vėliau tris sezonus paeiliui dalyvavo vadovaujant Barselonos komandai.

Būtent pirmuosius du sezonus lietuviui vadovaujant katalonams prireikė lemiamų penktųjų serijos rungtynių. Pirmaisiais metais varžantis prieš Sankt Peterburgo "Zenit", o antraisiais prieš Miucnheno "FC Bayern" komandas.

2021-aisiais "Barca" lemiamose rungtynėse 79:53 nepaliko vilčių rusų ekipai, o po metų tik ketvirtąjame kėlinyje pavyko palaužti vokiečius ir prasibrauti į finalo ketvertą.

Instagram: Easter in Corfu

Šaras prieš lemiamą ketvirtfinalio mačą: "Turime atiduoti viską aikštėje"

2024-05-07
Šarūnas Jasikevičius su "Fenerbahce" komanda rytoj stoja į lemiamą ketvirtfinalio serijos dvikovą, kuri nulems finalo ketverto likimą.

Prieš penktąsias serijos rungtynes lietuvis teigė:

"Turime ir toliau žaisti penktąsias rungtynes ​​su tokia pat aistra ir tuo pačiu stengtis kuo labiau apsunkinti dalykus "AS Monaco" komandai.

Turime ieškoti geresnių sprendimų puolime, parodyti gerą komandinį žaidimą ir atiduoti viską aikštėje." - kalbėjo Š.Jasikevičius.

Paaiškėjo "Fenerbahce" ekipos datos Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaigai

2024-05-06
"Fenerbahce" komandos dalyvavimas Eurolygos ketvirtfinalio serijoje pakoregavo Turkijos lygos tvarkaraštį ir reguliariojo sezono pabaigą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai visos atkrintamųjų varžybų serijos metu nežaidė nė vienerių šalies pirmenybių rungtynių.

"Feneriui" Turkijos čempionate liko sužaisti dvejas rungtynes.

Lyga paskelbė, kad mačas Bursoje prieš "Bursaspor" vyks gegužės 11-ąją, o reguliarusis sezonas bus užbaigtas gegužės 13-ąją "Ulker Sports" arenoje prieš "Buyukcekmece" ekipą.

Tiesa šių rungtynių baigtis neturės jokios įtakos "Fenerbahce" vietai galutinėje turnyrinės lentelės vietoje.

Šaro ekipa laimėjusi abejas rungtynes pasivytų pirmoje vietoje esančią "Anadolu Efes" klubą, tačiau liktų antroje vietoje, nes neturi prieš varžovus pranašumo.