*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 16 d. "Fenerbahce" pradeda kovas Turkijos lygos atkrintamosiose varžybose.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Š.Jasikevičius atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto

2024-05-01
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda atsidurė per pergalę nuo Eurolygos finalo ketverto.

Lietuvio auklėtiniai trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo aikštėje 89:78 palaužė Monako krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Penktadienį "Ulker Sports" arenoje Šaras galės uždaryti seriją, o nesėkmės atveju gegužės 8-ąją dieną Monake lauktu lemiamas penktasis serijos mačas.

Rungtynės prasidėjo Motiejūno ir Calatheso dvitaškiais (2:2). Sužaidus 3 min. Hayesas tritaškiu išvedė "Fenerbahce" į priekį (7:4), po minutės Dorsey pridėjo tolimą metimą (10:6). Likus žaisti 4 min. Jamesas dvitaškiu sumažino Monako deficitą iki minimumo (11:10), o kitos atakos metu pataikė dvitaškį su pražanga ir išlygino rezultatą (13:13). Biberovičius atsakė tritaškiu (16:13), bet ir Loydas taikliai atakavo iš toli (16:16). Paskutinę kėlinio minutę Blossomgame'as tritaškiu išvedė svečius į priekį (18:21), o po pirmojo kėlinio 19:21 pirmavo Monakas.

Antrojo kėlinio pradžioje Guduričius tritaškiu persvėrė rezultatą (22:21), o vėliau serbas baigė ataką dėjimu (24:21). Sužaidus 3 min. Wilbekinas tolimu metimu padidino persvarą iki 6 taškų (29:23). Loydo pastangomis Monakas priartėjo iki 2 taškų (29:27). Įpusėjus kėliniui Pierre'as pelnė taškus iš po krepšio (31:27), vėliau pridėjo ir tritaškį (36:31). Likus žaisti 3 min. Diallo dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (36:35), tačiau "Feneris" atsakė 4 taškais be atsako (40:35). Paskutinę kėlinio minutę Wilbekinas pasižymėjo iš po krepšio, o Strazelis atsakė tritaškiu (45:40). Pirmąją mačo pusę dvitaškiu baigė Guduričius 47:40.

Po pertraukos Motiejūnas pelnė 4 taškus paeiliui (47:44), Calathesas atsakė reidu į baudos aikštelę (49:44). Sužaidus 3 min. Diallo pataikė dvitaškį (49:46), Hayesas atsakė dviem baudomis (51:46). Sužaidus beveik 4 min. Calathesas pelnė du taškus, tačiau Jamesas įsmeigė tritaškį su pražanga (53:49). Po Diallo dėjimo Monakas priartėjo iki 2 taškų (53:51), tačiau Šaro auklėtiniai atsakė 7 taškais be atsako (60:51). Likus žaisti 3 min. Diallo pelnė du taškus su pražanga (60:54), tačiau Wilbekinas atsakė tuo pačiu (63:54). Kėlinio pabaigoje Biberovičius baudų metimais pirmą kartą padidino "Fenerio" persvarą iki dviženklio skaičiaus (67:56). Prieš lemiamą ketvirtį turkai pirmavo 69:58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Diallo ir Loydo dvitaškiais (69:62). Sužaidus 2 min. Calathesas įsmeigė tritaškį (72:62), Blossomgame'as atsakė "alley-opp" dėjimu (72:64). Sužaidus 3 min. Wilbekinas įsmeigė tritaškį, o Diallo atsakė trimis baudų metimais (75:67). Po dar vieno Blossomgame'o dėjimo ir vėliau greitos atakos Monako sumažino deficitą iki 4 taškų (75:71). Biberovičiaus tritaškis vėl truktelėjo turkus į priekį (78:71), o įpusėjus kėliniui Papagiannis pridėjo du taškus (80:71). Diallo atsakė dviem taškais su pražanga (80:74). Hayesas likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. pataikė tritaškį (83:74). Likus žaisti pustrečios minutės Biberovičius pataikė dar vieną tritaškį (85:78), o vėliau Papagiannis sudrebino krepšį dėjimu (87:78). Likus žaisti minutę graikas įmušė kamuolį į krepšį, o "Fenerbahce" iškovojo pergalę 89:78.

Stambulo "Fenerbahce": Tarikas Biberovičius 14, Nickas Calathesas 13, Marko Guduričius ir Scottie Wilbekinas 11, Nigelis Hayesas-Davisas 10, Georgios Papagiannis, DyShawnas Pierre'as ir Tyleris Dorsey 8, Nathanas Sestina 5, Sertačas Šanli 1 taškas;

Monako "AS Monaco": Alpha Diallo 23, Jordanas Loydas, Jaronas Blossomgame'as ir Mike'as Jamesas 11, Donatas Motiejūnas 10, Mam Jaiteh ir Matthew Strazelis 4, Elie Okobo ir Petras Cornelie 2 taškai;