*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

"Fenerbahce" laimėjo dviejų pratęsimų dramą Bursoje

2024-05-11
Šarūnas Jasikevičius su Stambulo "Fenerbahce" komanda po patekimo į Eurolygos finalo ketverto varžybas grįžo į Turkijos lygos kovas.

Lietuvio treniruojamas "Feneris" priešpaskutinėse šalies pirmenybių reguliariojo sezono rungtynėse 116:112 po dviejų pratęsimų palaužė Bursos "Bursaspor" krepšininkus.

Š.Jasikevičius šiose rungtynėse vertėsi be Nigelio Hayeso-Daviso, Scottie Wilbekino, Georgios Papagianni, Nicko Calatheso, Marko Guduričiaus ir Nathano Sestinos.

Stambulo klubui, tai buvo 24-oji pergalė vietiniame fronte. Pirmadienį Šaro auklėtiniai namuose priims "Buyukcekmece" ekipą ir sužais paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes.

"Fenerbahce" antrojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (40:51), tačiau jau artėjant trečiojo kėlinio pabaigai rezultatas tapo lygus (63:63).

Lemiamo ketvirtčio pradžioje Bursos ekipa jau buvo priekyje (72:70), tačiau Noua pastangomis "Feneris" vėl persvėrė rezultatą (74:75). Vėliau svečius truktelėjo Biberovičiaus ir Hazero tolimi metimai (77:83).

Likus žaisti 51 sek. Brwonas tolimu metimu išlygino rezultatą (92:92), o "Feneris" atsakė Madaro tolimu metimu likus žaisti 34 sek. (92:95). Brownas taškais iš po krepšio sumažino atsilikimą iki minimumo (94:95), o Hazeras realizavo tik 1 baudą likus žaisti 21 sek. (94:96). Paskutinėje atakoje Bursos ekipą vėl tempė Brownas, kuris prasiveržęs į baudos aikštelę perlnė du taškus ir išlygino rezultatą palikdama "Feneriui" 4,6 sek. (96:96). Paskutinis Hazero dvitaškis buvo netaiklus.

Pratęsimą Noua pradėjo galingu dėjimu (96:98), o likus žaisti 2 min. Biberovičius įsmeigė tritaškį ir pelnė 100-ąjį tašką (98:101). Likus žaisti 19 sek. rezultatas vėl tapo lygus (102:102). Paskutinė "Fenerio" ataka baigėsi nesėkmingai ir komandos buvo priverstos žaisti antrąjį pratęsimą.

Antrojo pratęsimo pradžioje "Bursaspor" ekipa išsiveržė į priekį po taiklios baudos metimo (103:102), Šanli atsakė dėjimu (103:104). Sužaidus pusantros minutės Noua realizavo tris baudas (105:107), o likus žaisti 2 min. Mahmutoglu pataikė tritaškį nuo lentos (106:110). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Biberovičius truktelėjo "Fenerį" į priekį tolimu metimu (108:113). Likus žaisti 5 sek. Brownas baigė ataką dėjimu, o likus žaisti 1 sek. Pierre'as taiklia bauda įtvirtino pergalę (112:116).

Bursos "Bursaspor": Anthony Brownas 34, Alexandre Gavrilovičius 26, Michaelis Youngas 14, Davidas Mutafas 13, Davidas Michineau 12, Erickas Nealas 9, Omeras Utku Al 4 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Yamas Madaras ir Amine'as Noua 20, Sehmusas Hazeras 17, Tarikas Biberovičius 15, Melihas Mahmutoglu 13, DyShawnas Pierre'as 11, Sertačas Šanli 10, Tyleris Dorsey 6, Johnathanas Motley 4 taškai;