*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

Š.Jasikevičius pirmąjį Eurolygos sezoną su "Fenerbahce" komanda baigė ketvirtoje vietoje

2024-05-26
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu 84:87 prieš Pirėjo "Olympiacos" ir galutinėje rikiuotėje liko ketvirtoje vietoje.

Šaras prie "Fenerbahce" klubo vairo stojo gruodžio 14-ąją dieną, kuris tuo metu rikiavosi 12-oje vietoje Eurolygos turnyrinėje lentelėje.

Jau kitą savaitę Šaro laukia Turkijos lygos pusfinalio serija prieš Stambulo "Besiktas" ekipą.

Rungtynės prasidėjo Papanikolaou dvitaškiu (2:0), Pierre'as pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus (2:2). Įpusėjus kėliniui Canaanas pataikė savo antrąjį tritaškį (8:4). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Pierre'as tritaškiu išvedė turkus (10:12). Po minutės Papanikolaou  tolimu metimu vėl sugrąžino persvarą Pirėjo klubui (17:15), o kėlinio pabaigoje graikai įgijo 8 taškų pranašumą (24:16).

Po McKissico tritaškio antrojo kėlinio pradžioje "Olympiacos" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (27:17). Sužaidus 3 min. Dorsey tolimu metimu sumažino deficitą iki 4 taškų (30:26), o netrukus komandas skyrė tik 1 taškas (30:29). Tuomet varžovai atsakė sėkminga atkarpa 9:0 ir atstatė dviženklę persvarą (39:29). Po pirmos mačo pusės 48:37 pirmavo "Olympiacos".

Po pertraukos Pierre'as pelnė du taškus iš po krepšio (48:39), tačiau Petersas atsakė tritaškiu (51:39). Sužaidus daugiau, nei 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (56:46). Įpusėjus kėliniui Canaanas baudų metimais atstatė dviženklę Pirėjo persvarą (58:48). Po dviejų iš eilės turkų tritaškių deficitas ištirpo iki 4 taškų (58:54). Likus žaisti 2 min. Šanli tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (58:57). Kėlinio pabaigoje Pierre'as baudų metimais išvedė "Fenerį" į priekį (61:62), tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigė graikai 66:62.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem Peterso tritaškiais ir "Olympiacos" susigrąžino dviženklę persvarą (72:62). Turkai atsakė atkarpa 4:0, tačiau Petersas atsakė dar vienu tritaškiu (75:66). Likus žaisti 4 min. McKissicas vėl atstatė 10 taškų pranašumą (83:73). Wilbekino tritaškiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (87:81). Po Šanli tolimo metimo komandas skyrė tik 3 taškai (87:84). Likus žaisti 0,7 sek. Šanli pataikė tritaškį, tačiau po laiko ir "Fenerbahce" paskutinėse Eurolygos rungtynėse patyrė pralaimėjimą.

Pirėjo "Olympiacos": Alecas Petersas 20, Nigelis Williamsas-Gossas 12, Giannoulis Larentzakis ir Nikola Milutinovas 10, Shaquielle'as McKissicas 9, Moses'as Wrightas ir Isaiah Canaanas 8, Kostas Papanikolaou 5, Thomas Walkupas 3, Moustapha Fallas 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": DyShawnas Pierre'as 19, Scottie Wilbekinas 16, ertačas Šanli 11, Nathanas Sestina 8, Johnathanas Motley 7, Georgios Papagiannis 6, Tyleris Dorsey 5, Nigelis Hayesas-Davisas ir Nickas Calathesas 3 taškai;