*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

"Panathinaikos" sustabdė Šaro ir "Fenerbahce" žygį link Eurolygos titulo

2024-05-24
Šarūno Jasikevičiaus žygis su Stambulo "Fenerbahce" komanda link Eurolygos titulo baigėsi pusfinalyje.

Lietuvio treniruojama komanda pusfinalyje 57:73 turėjo pripažinti Atėnų "Panathinaikos" komandos pranašumą.

Sekmadienį "Feneris" kovos dėl trečiosios vietos, o jų varžovas paaiškės po antrojo pusfinalio tarp Madrido "Real" ir Pirėjo "Olympiacos" komandų.

Pusfinalis prasidėjo Nunno tritaškiu sužaidus beveik 2 min. (3:0), vėliau Papapetrou pataikė dvitaškį (5:0). Sužaidus 3 min. Grantas įsmeigė tritaškį (8:0), po dar dviejų Granto taškų deficitas tapo dviženklis (10:0). Netrukus Mitoglou sudrebino krepšį dėjimu (12:0). Įpusėjus kėliniui Hayesas dviem taškais su pražanga atidarė "Fenerbahce" taškų sąskaitą (12:2). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Grigonis pelnė du taškus (14:4), Biberovičius atsakė baudų metimais (14:6). Likus žaisti 2 min. Lessortas baugė ataką galingu dėjimu (18:8), Šanli atsakė tritaškiu (18:11). Kėlinio pabaigoje Grigonis ir Lessortas pelnė taškus (22:11), o ketvirtį Šanli uždarė taškais iš po krepšio (22:13).

Antrojo kėlinio pradžioje Nunnas pataikė dvitaškį (24:13), Guduričius atsakė tritaškiu (24:16). Po Wilbekino taškų ir Sestinos baudos metimų komandas skyrė 4 taškai (24:20). Sužaidus 3 min. Nunnas pataikė iš toli (27:20), o Sloukas realizavo dvi baudas (29:20). Sestina ir Hernangomezas apsikeitė tritaškiais (32:23). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Ppagiannis įmetė tritaškį, o Grantas atsakė dvitaškiu su pražanga (34:26). Likus žaisti 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (34:29). Lessortas sudrebino krepšį galingu dėjimu (36:29). Likus žaisti pusantros minutės Guduričius perėmęs kamuolį pelnė greitus taškus (36:31). Likus žaisti minutę Hayesas sumetė baudas (36:33), o likus žaisti 20 sek. įmetė dar vieną tritaškį (38:36).

Po pertraukos Grantas pelnė du taškus (40:36), Hayesas atsakė sudėtingu dvitaškiu (40:38). Sužaidus minutę Papapetrou įsmeigė tritaškį (43:38), Lessortas pridėjo du taškus (45:38). Calathesas tolimu metimu atsidarė (45:41), o vėliau graikas pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (45:43). Sužaidus 4 min. Lessortas pataikė 1 baudą (48:45). Įpusėjus kėliniui Biberovičius buvo nubaustas nesportine pražanga (50:45). Likus žaisti 4 min. Sestina įmetė tritaškį (51:48), o po Dorsey dvitaškio komandas skyrė 1 taškas (51:50). Likus žaisti 2 min. Lessortas sumetė abi baudas (53:50). Kėlinio pabaigoje Kalaitzakis pataikė tritaškį (56:50).

Lemiamas kėlinys prasidėjo Lessorto perimtu kėliniu ir dėjimu iš viršaus greitoje atakoje (58:50). Sužaidus minutę Kalaitzakis realizavo dvi baudas ir sugrąžino PAO komandai dviženklę persvarą (60:50). Sužaidus 2 min. Sestina dvitaškiu pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus ketvirtąjame kėlinyje (60:52). Papapetrou taškai iš po krepšio atstatė 10 taškų persvarą graikų ekipai (62:52). Įpusėjus kėliniui Nunnas perėmęs kamuolį pelnė du taškus su pražanga (65:52), Guduričius atsakė tritaškiu (65:55). Likus žaisti 4 min. Lessortas sudrebino krepšį dėjimu (67:55). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Calathesas buvo nubaustas nesportine pražanga (69:55). Likus žaisti pusantros minutės Nunnas įsmeigė tritaškį ir uždarė rungtynes (73:57).

Atėnų "Panathinaikos": Mathias Lessortas 17, Kendrickas Nunnas 14, Jerianas Grantas 13, Ioannis Papapetrou 9, Marius Grigonis 6, Panagiotis Kalaitzakis 5, Kostas Sloukas 4, Juancho Hernangomezas 3, Konstantinos Mitoglou 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 14, Marko Guduričius ir Nathanas Sestina 10, Sertačas Šanli 7, Nickas Calathesas 5, Tarikas Biberovičius 4, Georgios Papagiannis 3, Scottie Wilbekinas ir Tyleris Dorsey 2 taškai;