*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.

Stambule serijos neuždariusi "Fenerbahce" žais išlikimo mačą Monake

2024-05-03
Šarūnui Jasikevičiui su "Fenerbahce" komanda nepavyko Stambule uždaryti ketvirtfinalio serijos ir prireiks lemiamio penktojo mačo.

Lietuvio treniruojama ekipa ketvirtose serijos rungtynėse po dramatiškos kovos 62:65 nusileido Monako klubui, kuris išlygino serijos rezultatą iki trijų pergalių 2-2.

Lemiamas penktasis serijos mačas dėl patekimo į finalo ketvertą vyks gegužės 8-ąją dieną Monake.

Rungtynės prasidėjo Motiejūno dėjimu ir Jameso dvitaškiu (0:4), Hayesas pelnė pirmuosius "Fenerbahce" taškus (2:4). Sužaidus beveik 3 min. Pierre'as išlygino rezultatą (4:4). Baigiant įpusėti kėliniui Dorsey pirmą kartą išvedė turkus į priekį (6:4). Vėliau Hayesas ir Dorsey pridėjo po tritaškį (12:4). Monakas atsakė 5 taškais be atsako (12:9). Paskutinę kėlinio minutę Jamesas pelnė du taškus baudos aikštelėje (15:11).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Motiejūnas pelnė taškus (15:13), Wilbekinas atsakė tritaškiu (18:13). Sužaidus 2 min. Guduričius įsmeigė tritaškį (21:13). Monakas atsakė Jameso ir Motiejūno taškais (21:17). Sužaidus 4 min. Diallo realizavo dvi baudas (24:21), įpusėjus kėliniui Pierre'as surengė greitą ataką (26:21). Po Okobo tritaškio komandas skyrė du taškai (26:24). Likus žaisti daugiau, nei 3 min. Papagiannis baigė ataką dėjimu (28:24), o po dar vieno Okobo tolimo metimo Monakas sumažino deficitą iki minimumo (28:27). Likus žaisti 2 min. Okobo sumetęs tris baudas išlygino rezultatą (30:30). Kėlinio pabaigoje Papagiannis pelnė du taškus su pražanga (33:30).

Po pertraukos Wilbekinas įsmeigė tritaškį (36:30), tačiau Loydas atsakė tuo pačiu (36:33). Sužaidus 2 min. Hayesas pataikė iš toli (39:33), bet Loydas vėl atsakė tuo pačiu (39:36). Sužaidus beveik 4 min. Calathesas įmetė tritaškį (42:36). Įpusėjus kėliniui Ouattara pelnė 5 taškus iš eilės ir išvedė Monako komandą į priekį (42:43). Likus žaisti 4 min. Motiejūnas taikliai atakavo iš toli (44:46). Blossomgame'as dvitaškiu padiidno svečių persvarą iki 4 taškų (44:48). Papagiannis tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (47:48).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Guduričiaus reidu į baudos aikštelę po kurio priekyje buvo "Feneris" (49:48), Motiejūnas baudos metimu išlygino rezultatą (49:49). Po Biberovičiaus tritaškio priekyje vėl buvo Šaro auklėtiniai (52:49), tačiau Diallo taip pat atsakė tolimu metimu (52:52). Okobo dvitaškiu persvėrė rezultatą Monako naudai (52:54). Hallo dėjimas padidino pranašumą iki 4 taškų (52:56). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Calathesas realizavo tik 1 baudą, tačiau atkovojęs kmauolį pelnė du taškus ir sumažino deficitą iki minimumo (55:56). Loydas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (55:58). Likus žaisti 1:47 min. Guduričius pelnė du taškus (57:58). Likus žaisti minutę Jamesas pataikė tritaškį (57:61). Likus žaisti 49 sek. Wilbekinas sumetė abi baudas (59:61), likus žaisti 40 sek. Hallas sudrebino krepšį dėjimu (59:63). Likus žaisti 21 sek. Guduričius įsmeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (62:63). Likus žaisti 18 sek. Monakas nespėjo išsimesti kamuolio iš užribio, o "Fenerio" atakos metu Wilbekinas nepataikė dvitaškio likus žaisti 5,4 sek. Turkai nespėjo prasižengti ir Hallas baigė rungtynes dėjimu (62:65).

Stambulo "Fenerbahce": Marko Guduričius 14, Scottie Wilbekinas 11, Georgios Papagiannis ir Nigelis Hayesas-Davisas 10, Nickas Calathesas 8, DyShawnas Pierre'as 4, Tarikas Biberovičius 3, Tyleris Dorsey 2 taškai;

Monako "AS Monaco": Elie Okobo 13, Donatas Motiejūnas ir Mike'as Jamesas 10, Jordanas Loydas 8, Alpha Diallo 7, Jaronas Blossomgame'as ir Donta Hallas 6, Yakuba Ouattara 5 taškai;

Prieš 15 metų Šaras su PAO triumfavo Berlyne!

Š.Jasikevičius: "Susitiksime su labai motyvuotu Monaku"

2024-05-02
Šarūnas Jasikevičius jau rytoj su "Fenerbahce" komanda gali iškopti į Eurolygos finalo ketvertą.

Turkai serijoje iki trijų pergalių pirmaują 2-1, o Šaras prieš ketvirtąsias rungtynes teigė:

"Susitiksime su labai motyvuotu Monaku. Tuo pačiu turėtume tikėtis ir fiziškumo, kurio jie čia dar neparodė. Turime būti atsargūs, nes Diallo mus stipriai baudė keletoje rungtynių. Taip pat rytoj turime žaisti labai svarbią gynybą prieš Mike'ą Jamesą ir atkreipti dėmesį į taškus greitose atakose, atkovotus kamuolius ir visas su tuo susijusias detales." - kalbėjo Š.Jasikevičius.

Šaras siunčia žinutę "Fenerbahce" sirgaliams (VIDEO)

Šaro emocijos priartėjus link Finalo ketverto (VIDEO)

2024-05-01

Š.Jasikevičius atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda atsidurė per pergalę nuo Eurolygos finalo ketverto.

Lietuvio auklėtiniai trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo aikštėje 89:78 palaužė Monako krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Penktadienį "Ulker Sports" arenoje Šaras galės uždaryti seriją, o nesėkmės atveju gegužės 8-ąją dieną Monake lauktu lemiamas penktasis serijos mačas.

Rungtynės prasidėjo Motiejūno ir Calatheso dvitaškiais (2:2). Sužaidus 3 min. Hayesas tritaškiu išvedė "Fenerbahce" į priekį (7:4), po minutės Dorsey pridėjo tolimą metimą (10:6). Likus žaisti 4 min. Jamesas dvitaškiu sumažino Monako deficitą iki minimumo (11:10), o kitos atakos metu pataikė dvitaškį su pražanga ir išlygino rezultatą (13:13). Biberovičius atsakė tritaškiu (16:13), bet ir Loydas taikliai atakavo iš toli (16:16). Paskutinę kėlinio minutę Blossomgame'as tritaškiu išvedė svečius į priekį (18:21), o po pirmojo kėlinio 19:21 pirmavo Monakas.

Antrojo kėlinio pradžioje Guduričius tritaškiu persvėrė rezultatą (22:21), o vėliau serbas baigė ataką dėjimu (24:21). Sužaidus 3 min. Wilbekinas tolimu metimu padidino persvarą iki 6 taškų (29:23). Loydo pastangomis Monakas priartėjo iki 2 taškų (29:27). Įpusėjus kėliniui Pierre'as pelnė taškus iš po krepšio (31:27), vėliau pridėjo ir tritaškį (36:31). Likus žaisti 3 min. Diallo dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (36:35), tačiau "Feneris" atsakė 4 taškais be atsako (40:35). Paskutinę kėlinio minutę Wilbekinas pasižymėjo iš po krepšio, o Strazelis atsakė tritaškiu (45:40). Pirmąją mačo pusę dvitaškiu baigė Guduričius 47:40.

Po pertraukos Motiejūnas pelnė 4 taškus paeiliui (47:44), Calathesas atsakė reidu į baudos aikštelę (49:44). Sužaidus 3 min. Diallo pataikė dvitaškį (49:46), Hayesas atsakė dviem baudomis (51:46). Sužaidus beveik 4 min. Calathesas pelnė du taškus, tačiau Jamesas įsmeigė tritaškį su pražanga (53:49). Po Diallo dėjimo Monakas priartėjo iki 2 taškų (53:51), tačiau Šaro auklėtiniai atsakė 7 taškais be atsako (60:51). Likus žaisti 3 min. Diallo pelnė du taškus su pražanga (60:54), tačiau Wilbekinas atsakė tuo pačiu (63:54). Kėlinio pabaigoje Biberovičius baudų metimais pirmą kartą padidino "Fenerio" persvarą iki dviženklio skaičiaus (67:56). Prieš lemiamą ketvirtį turkai pirmavo 69:58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Diallo ir Loydo dvitaškiais (69:62). Sužaidus 2 min. Calathesas įsmeigė tritaškį (72:62), Blossomgame'as atsakė "alley-opp" dėjimu (72:64). Sužaidus 3 min. Wilbekinas įsmeigė tritaškį, o Diallo atsakė trimis baudų metimais (75:67). Po dar vieno Blossomgame'o dėjimo ir vėliau greitos atakos Monako sumažino deficitą iki 4 taškų (75:71). Biberovičiaus tritaškis vėl truktelėjo turkus į priekį (78:71), o įpusėjus kėliniui Papagiannis pridėjo du taškus (80:71). Diallo atsakė dviem taškais su pražanga (80:74). Hayesas likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. pataikė tritaškį (83:74). Likus žaisti pustrečios minutės Biberovičius pataikė dar vieną tritaškį (85:78), o vėliau Papagiannis sudrebino krepšį dėjimu (87:78). Likus žaisti minutę graikas įmušė kamuolį į krepšį, o "Fenerbahce" iškovojo pergalę 89:78.

Stambulo "Fenerbahce": Tarikas Biberovičius 14, Nickas Calathesas 13, Marko Guduričius ir Scottie Wilbekinas 11, Nigelis Hayesas-Davisas 10, Georgios Papagiannis, DyShawnas Pierre'as ir Tyleris Dorsey 8, Nathanas Sestina 5, Sertačas Šanli 1 taškas;

Monako "AS Monaco": Alpha Diallo 23, Jordanas Loydas, Jaronas Blossomgame'as ir Mike'as Jamesas 11, Donatas Motiejūnas 10, Mam Jaiteh ir Matthew Strazelis 4, Elie Okobo ir Petras Cornelie 2 taškai;

Š.Jasikevičius: "Kiekviena detalė yra labai svarbi"

2024-04-30
Šarūnas Jasikevičius su "Fenerbahce" komanda praėjusią savaitę iš Monako grįžo esant lygiam ketvirtfinalio serijos rezultatui (1-1), bei su namų aikštelės pranašumu.

Jau trečiadienį (gegužės 1-ąją) serija keliasi į Stambulą ir prieš šią dvikovą Šaras teigė:

"Grįžtame namo. Labai svarbu pakelti savo žaidimo lygį ir žaisti vis geriau kiekvienose rungtynėse. Žinome, kad šios rungtynės bus labai sunkios, fiziškos ir rimtos. Kiekviena detalė yra labai svarbi. Turime neprarasti koncentracijos. Tikimės, kad galėsime pradėti rungtynes šiek tiek geriau ir apskritai toliau žaisti savo krepšinį." - kalbėjo Š.Jasikevičius.