*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.
*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.

"Fenerbahce" į Stambulą grįžta esant lygiam serijos rezultatui

2024-04-26
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams neapvyko iš Monako išsivežti antrosios pergalės.

"Fenerbahce" ekipa antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse po dramatiškos kovos 88:93 turėjo pripažinti Monako klubo pranašumą.

Po šio laimėjimo varžovai išlygino serijos iki trijų pergalių sezultatą 1-1.

Kitą savaitę serija keliasi į Stambulą, o turkai turės namų aikštelės pranašumą. Trečiadienį bus žaidžiamas trečiasis mačas, o penktadienį ketvirtasis.

Rungtynės prasidėjo Motiejūno dvitaškiu ir Blossomgame'o dėjimu po perimto kamuolio (4:0). Po 5 iš eilės Jameso taškų Monako persvara tapo 9 taškai ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės (9:0). Sužaidus beveik 3 min. Dorsey pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus (9:2). Po minutės graikas įsmeigė ir tritaškį (11:5), bet Strazelis atsakė tuo pačiu. Baigiant įpusėti kėliniui Dorsey pataikė tritaškį su pražanga ir sumažino deficitą iki 3 taškų (14:11). Įpusėjus kėliniui Pierre'as buvo nubaustas nesportine pražanga (16:11), o Motiejūnas pataikė iš toli (19:11). Po dar dviejų Motiejūno taškų Monako persvara tapo dviženklė (21:11), o netrukus Motiejūnas pridėjo dar vieną tritaškį (26:11). Pirmąjį kėlinį tolimu metimu uždarė Wilbekinas (31:21).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Hayesas pataikė dvitaškį (31:23), Loydas atsakė reidu į baudos aikštelę (33:23). Sužaidus 2 min. Okobo įmetė dvitaškį (35:25), o Wilbekinas atsakė tritaškiu (35:28). Po minutės Sestina baigė ataką dėjimu su pražanga (37:30), vėliau Calathesas pridėjo tolimą metimą (39:33). Įpusėjus kėliniui Guduričius tritaškiu sumažino deficitą iki 3 taškų (39:36). Likus žaisti pusketvirtos minutės Papagiannis sudrebino krepšį "alley-oop" dėjimu, tačiau Jamesas atsakė tritaškiu (47:40). Po Okobo tolimo metimo Monakas vėl susigrąžino dviženklę persvarą (50:40). Paskutinę kėlinio minutę Wilbekinas įsmeigė du tritaškius (54:50).

Po pertraukos Dorsey tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (54:53), tačiau Brownas atsakė 5 taškais paeiliui (59:53). Sužaidus pusketvirtos minutės Dorsey tolimu metimu pirmą kartą išvedė "Fenerbahce" į priekį (59:60), tačiau tolimu metimu atsakė ir Motiejūnas. Įpusėjus kėliniui Dorsey tritaškiu dar kartą išvedė turkus į priekį (62:66). Likus žaisti pusketvirtos minutės Hayesas pataikė sudėtingą dvitaškį (64:68). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Wilbekinas baudų metimais padidino persvarą iki 7 taškų (65:72). Po trijų kėlinių Šaro auklėtiniai pirmavo 65:74.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Loydo tritaškiu (68:74), po Jaiteh dėjimo Monakas sumažino deficitą iki 4 taškų (70:74). Sužaidus beveik 3 min. Loydas atkovojęs kamuolį pelnė du taškus, o Šaras paprašė antrosios minutės pertraukėlės (72:74). Po Blossomgame'o taškų komandas skyrė tik 1 taškas (74:75). Baigiant įpusėti kėliniui Blossomgame'as tritaškiu išvedė Monako ekipą (77:75). Hayesas baudų metimais išlygino rezultatą (77:77). Wilbekinas reidu į baudos aikštelę vėl persvėrė rezultatą turkų naudai (77:79), Motiejūnas atsakė dviem baudų metimais (79:79). Likus žaisti 3 min. Okobo įsmeigė tritaškį (82:79), o vėliau pridėjo du taškus (84:79). Wilbekino tritaškis sumažino atsilikimą iki 2 taškų (84:82). Likus žaisti 2 min. Motiejūnas buvo nubaustas nesportine pražanga, o Šaras užsidirbo techninę pražangą (85:84). Likus žaisti 1:38 min. Guduričius įmetęs baudą išlygino rezultatą (85:85), varžovai atsakė Diallo taškais po atkovoto kamuolio puolime (87:85). Paskutinę kėlinio minutę Loydas realizavo dvi baudas (89:85), o likus žaisti 39 sek. Loydas pridėjo dar vieną baudą (90:85). "Feneris" atsakė Wilbekino tritaškiu likus žaisti 32 sek. (90:88). Likus žaisti 11 sek. Loydas įsmeigė tritaškį, kuris galutinai nulaužė rungtynes (93:88).

Monako "AS Monaco": Donatas Motiejūnas 18, Jordanas Loydas 15, Elie Okobo 13, Johnas Brownas 11, Jaronas Blossomgame'as, Alpha Diallo ir Mike'as Jamesas 8, Matthew Strazelis ir Donta Hallas 5, Mam Jaiteh 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Tyleris Dorsey 25, Scottie Wilbekinas 23, Nigelis Hayesas-Davisas 10, DyShawnas Pierre'as 8, Nickas Calathesas 7, Georgios Papagiannis 6, Marko Guduričius 5, Tarikas Biberovičius ir Nathanas Sestina 2 taškai;