*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.
*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.

Šaro komanda iš Monako išplėšė pergalę ir namų aikštės pranašumą

2024-04-24
Šarūnas Jasikevičius dramatiška pergale startavo Eurolygos atkrintamosiose varžybose ir atėmė iš Monako klubo namų aikštelės pranašumą.

Stambulo "Fenerbahce" komanda pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 95:91 išvykoje per pratęsimą nugalėjo "AS Monaco" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

"Feneris" šiose rungtynėse vertėsi be Jonathano Motley, o rungtynių metu traumą patyrė ir Scottie Wilbekinas.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas penktadienį taip pat Monake.

Pirmuosius taškus pelnė Hayesas sužaidus beveik 2 min. (0:2), šeimininkų taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Jamesas (3:2). Vėliau Motiejūnas pelnė 5 taškus paeiliui (8:4). Baigiant įpusėti kėliniui Blossomgame'as pelnė du taškus su pražanga ir Monako persvara tapo dviženklė (14:4). Likus žaisti 2 min. Wilbekinas tritaškiu sumažino deficitą iki 8 taškų (21:13). Kėlinio pabaigoje varžovai susigrąžino dviženklį pranašumą 26:15.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Guduričius pataikė iš toli (26:18), tačiau Monako spurtavo 8:2 ir įgijo 14 taškų persvarą (34:20). Hayeso taškai baudos aikštelėje ir Dorsey tritaškis sumžaino "Fenerio" atsilikimą iki 9 taškų (34:25). Sestinos du tritaškiai dar šiek tiek sumažino deficitą (41:33). Po pirmos pusės Monakas pirmavo 46:37.

Po pertraukos Motiejūnas baudos metimu atstatė šeimininkams dviženklę persvarą (47:37), "Feneris" atsakė 8 taškais be atsako ir komandas skyrė tik 2 taškai (47:45). Sužaidus 3 min. Loydas pelnė du taškus su pražanga (50:45). Likus žaisti 4 min. Sestina pataikė dar vieną tritaškį (50:48), po minutės Guduričius pelnė taškus su pražanga ir sumažino deficitą iki minimumo (52:51). Likus žaisti 2 min. Okobo pasižymėjo dvitaškiu su pražanga (58:53). Paskutinę kėlinio minutę Sestina realizavo dvi baudas (58:57). Kėlinio pabaigoje Loydas ir Calathesas apsikeitė tritaškiais (61:60).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Calatheso baudų metimais po kurių "Fenerbahce" išsiveržė į priekį (61:62), Okobo atsakė dviem taškais (63:62), o vėliau pridėjo ir tritaškį (66:62). Sužaidus 3 min. Okobo padiidno Monako persvarą iki 8 taškų (70:62). Įpusėjus kėliniui Hayesas pelnė taškus baudos aikštelėje (72:65), po Dorsey tritaškio "Feneris" sumažino deficitą iki 4 taškų (74:70). Po dar vieno Dorsey tolimo metimo komandas skyrė tik 1 taškas (74:73). Likus žaisti 2 min. Calathesas vėl išvedė turkus į priekį (76:77), o Hayesas pridėjo du taškus su pražanga (76:80). Blossomgame'as atsakė tritaškiu likus žaisti 1:09 min. (79:80), o Diallo likus žaisti 45 sek. baudų metimais persvėrė rezultatą (81:80). Likus žaisti 32 sek. Calathesas įmetė tik 1 baudą (81:81). Jameso dvitaškis tikslo nepasiekė ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės likus žaisti 10 sek. Paskutinėje "Fenerio" atakoje Guduričiaus metimas taip pat buvo netaiklus.

Pratęsimo pradžioje Motiejūnas realizavo 1 baudą (82:81), Calathesas atsakė tritaškiu (82:84). Likus žaisti 3 min. Hayesas tolimu metimu padidino persvarą iki 5 taškų (82:87). Likus žaisti 1:53 min. Calathesas įmetė dvi baudas (86:91), o Sestina įsmeigė tritaškį ir padidino persvarą iki 8 taškų (86:94). Likus žaisti 44 sek. Diallo realizavo 1 baudą (89:94). Likus žaisti 27 sek. Jamesas sumažino deficitą iki 4 taškų (91:95), tačiau tai buvo viskas ir "Feneris" iškovojo pergalę.

Monako "AS Monaco": Elie Okobo 19, Jordanas Loydas ir Mike'as Jamesas 16, Donatas Motiejūnas 12, Alpha Diallo 10, Jaronas Blossomgame'as ir Johnas Brownas 8, Matthewas Strazelis 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 19, Nickas Calathesas 17, Nathanas Sestina 16, Tyleris Dorsey 13, Marko Guduričius 11, Scottie Wilbekinas 7, Sertačas Šanli 6, Georgios Papagiannis 4, Tarikas Biberovičius 2 taškai;