Dramatiškoje derbio atomazgoje "Fenerbahce" patyrė pralaimėjimą

2024-04-05
Šarūnas Jasikevičius patyrė pirmą pralaimėjimą Stambulo derbyje prieš "Anadolu Efes" komandą.

"Fenerbahce" paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono namų rungtynėse po dramatiškos kovos 80:82 nusileido principiniam varžovui.

Šaro auklėtiniai su 20 laimėjimų jau yra užsitikrinę vietą atkrintamosiose varžybose.

Jau šį pirmadienį "Fenerbahce" dar kartą "Ulker sports" arenoje susitiks su "Anadolu Efes" ekipa, tik šįkart Turkijoje čempionato rungtynėse. Penktadienį Pirėjuje dvikova su "Olympiacos" bus uždarytas Eurolygos reguliarusis sezonas.

Derbis prasidėjo Clyburno taškais (0:2), o Calathesas tritaškiu atidarė šeimininkų taškų sąskaitą (3:4). Likus žaisti 3 min. Osmani baudų metimais padidino "Efes" persvarą iki 5 taškų (5:10). Vėliau į Hollatzo ir Larkino tritaškius Wilbekinas atsakė savo tolimu metimu, o Guduričius dviem taškais su pražanga (11:16). Likus žaisti minutę Motley baudomis sumažino deficitą iki 3 taškų (13:16).

Po Sestinos tritaškio rezultatas tapo lygus (16:16). Sužaidus 2 min. antrajame kėlinyje Guduričius pirmą kartą išvedė "Fenerbahce" į priekį (18:16), tačiau svečiai atsakė 4 taškais be atsako (18:20). Sestinos du taškais su pražanga vėl išlygino rezultatą (20:20), o Papagiannis tolimu metimu išvedė į priekį (23:20). Baigiant įpusėti kėliniui Wilbekinas įsmeigė tritaškį (26:20). Likus žaisti 3 min. Clyburnas tritaškiu išlygino rezultatą (29:29). Paskutinę kėlinio minutę Hayesas greitos atakos metu pataikė tritaškį (36:32).

Po pertraukos Hayesas įsmeigė dar vieną tolimą metimą (39:32). Sužaidus 2 min. Larkinas pataikė tritaškį ir sumažino "Efes" deficitą iki 2 taškų (39:37), o Osmani taškais iš po krepšio išlygino rezultatą (39:39). Vėliau Wilbekinas ir Clyburnas apsikeitė tritaškiais (42:42). Po Pleisso tolimo metimo priekyje atsidūrė svečiai (44:45), tačiau tuoj pat Wilbekinas atsakė tuo pačiu (47:45). Likus žaisti daugiau, nei minutę Motley dėjimu išvedė "Fenerbahce" į priekį (52:50). Po trjų kėlinių minimalią persvarą turėjo Šaro auklėtiniai 52:51.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Oturu dėjimu (52:53), o Guduričius sumetęs abi baudas persvėrė rezultatą (54:53). Sužaidus pustrečios minutės Clyburnas pelnė taškus su pražanga (56:57), o Papagiannis dėjimu pataisė netaiklų Guduričiaus metimą (58:57). Netrukus Clyburnas vėl pelnė taškus su pražanga (58:62). Wilbekinas Ir Larkinas apsikeitė tolimais metimais (61:65). Baigiant įpusėti kėliniui Oturu realizavo dvi baudas (61:67). Likus žaisti 4 min. Motley įmetė dvi baudas (67:71), po minutės Beaubois dvitaškiu padidino "Efes" persvarą iki 6 taškų (67:73). Likus žaisti 1:15 min. Papagiannis įsmeigė tritaškį (72:76), o po Wilbekino taškų komandas skyrė tik du taškai (74:76). Likus žaisti 40 sek. Beaubois pataikė tritaškį (74:79), tačiau Guduričius atsakė tuo pačiu likus žaisti 35 sek. (77:79). Likus žaisti 11 sek. Larkinas pataikė dvitaškį, tačiau likus žaisti 6 sek. Biberovičius atsakė tritaškiu (80:81). Likus žaisti 3,8 sek. Bryantas įmetė 1 baudą, o Hayeso paskutinis tolimas metimas tikslo nepasiekė. "Fenerbahce" pralaimėjo rungtynes 80:82.

Stambulo "Fenerbahce": Scottie Wilbekinas 17, Marko Guduričius 15, Georgios Papagiannis 13, Johnathanas Motley ir Nigelis Hayesas-Davisas 10, Nickas Calathesas 6, Nathanas Sestina 5, Tarikas Biberovičius 4 taškai;

Stambulo "Anadolu Efes": Willas Clyburnas 21, Shane'as Larkinas 15, Rodrigue'as Beaubois 10, Danas Oturu 9, Elijah Bryantas 7, Tiboras Pleissas ir Justusas Hollatzas 5, Erčanas Osmani 4, Derekas Willisas 2, Tyrique'as Jonesas 1 taškas;