Pirėjuje per pratęsimą pralaimėjęs "Feneris" liko šeštoje vietoje

2024-04-12
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pralaimėjimu baigė Eurolygos reguliarųjį sezoną.

Stambulo "Fenerbahce" komanda paskutinėse rungtynėse Pirėjuje 81:84 per pratęsimą turėjo pripažinti praėjusių metu vicečempionų - "Olympiacos" krepšininkų pranašumą.

Turkai su 20 pergale ir 14 pralaimėjų užėmė 6-ąją vietą. Tai lėmė, kad Eurolygos atkrintamosiose varžybose Šaro kariaunos laukia serija su Monako klubu.

Ketvirtfnalių serijos prasidės balandžio 23-ąją dieną, o tikslus tvarkaraštis paaiškės po įkrintamųjų varžybų, kurios kitą savaitę išaiškins likusias dvi komandas.

Rungtynės prasidėjo Papanikolaou dviem taškais (2:0), tuo pačiu atsakė Pierre'as (2:2). Po Dorsey tritaškio priekyje atsidūrė turkai (2:5), vėliau Šanli pelnė 4 taškus paeiliui (2:9). Šeimininkus į priekį traukė Canaanas pataikęs du tritaškius (8:13). Likus žaisti 3 min. Canaanas pataikė dar vieną tolimą metimą, o po Sikmos taškų komandas skyrė tik 1 taškas (13:14). Paskutinę kėlinio minutę Larentzakis išlygino rezultatą (16:16), Biberovičius atsakė tritaškiu (16:19), tačiau Canaanas aidint pirmojo kėlinio sirenai įsmeigė tolimą metimą 19:19.

Biberovičius baudų metimais vėl išvedė "Fenerį" į priekį (19:21), Wrightas atsakė dėjimu (21:21). "Olympiacos" pelnė 4 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (25:21). Įpusėjus kėliniui McKissicas užbaigė greitą ataką (29:23). Likus žaisti 4 min. Šanli tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (31:28). Po pirmos mačo dalies 38:34 pirmavo "Olympiacos".

Sužaidus daugiau, nei 3 min. Hayesas dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (40:39), o po Dorsey taškų vėl priekyje buvo "Fenerbahce" (40:41). Likus žaisti 4 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (44:46), tačiau tuo pačiu atsakė Sikma (47:46). Po minutės Hayesas buvo nubaustas technine pražanga (49:46). Likus žaisti 2 min. Canaanas ir Wilbekinas apsikeitė tolimais metimais (51:49). Wilbekinas tritaškiu uždarė trečiąjį kėlinį palikdamas Pirėjo klubui tik 1 taško pranašumą (53:52).

Papagiannis prasiveržęs pelnė du taškus su pražanga ir išvedė "Fenerį" į priekį (53:55). Sužaidus beveik 3 min. Fallas išlygino rezultatą (58:58). Guduričius greitoje atakoje pelnė du lengvus taškus (58:60), tačiau Larentzakis atsakė taškais su pražanga (61:60). Įpusėjus kėliniui Gossas įsmeigė tritaškį (64:60). Likus žaisti 4 min. Šanli pasižymėjo iš po krepšio (64:62), o Hayesas individualiais veiksmais išlygino rezultatą (64:64). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (64:67). Po dar dviejų Hayeso taškų "Feneris" įgijo 4 taškų persvarą likus žaisti pusantros minutės (65:69), McKissicas atsakė taškais su pražanga (68:69). Likus žaisti 38 sek. Gossas pataikęs vieną baudos metimą išlygino rezultatą (69:69). Paskutinės "Fenerio" ir "Olympiacos" atakos buvo netikslios ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsime Guduričius pataikė tritaškį (69:72), o Fallas atsakė dėjimu (71:72). Sužaidus minutę Guduričius realizavo dvi baudas (71:74). Calathesas pelnė du taškus atkovojus kamuolį likus žaisti pustrečios minutės (73:76). Po dar dviejų Guduričiaus taškų turkai įgijo 5 taškų persvarą (73:78). Canaanas likus žaisti pusantros minutės įsmeigė tritaškį (76:78), o vėliau baudų metimais išlygino rezultatą (78:78). Likus žaisti 18 sek. Canaanas dvitaškiu išvedė "Olympiacos" į priekį (80:78). "Feneris" paskutinėje atakoje prarado kamuolį, o vėliau Canaanas išprovokavęs pražangą realizavo dvi baudas (82:78). Likus žaisti 1,1 sek. Wilbekinas dar pataikė tritaškį (82:81), o Walkupas atsakė baudomis (84:81).

Pirėjo "Olympiacos": Isaiah Canaanas 27, Shaquielle'as McKissicas 12, Kostas Papanikolaou 8, Giannoulis Larentzakis ir Luke'as Sikma 7, Nigelis Williamsas-Gossas ir Moustapha Fallas 6, Nikola Milutinovas 5, Thomas Walkupas, Alecas Petersas ir Moses Wrightas 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 21, Scottie Wilbekinas 12, Sertačas Šanli 11, Tyleris Dorsey 10, Marko Guduričius 9, Tarikas Biberovičius 7, DyShawnas Pierre'as 4, Georgios Papagiannis 3, Nickas Calathesas ir Yamas Madaras 2 taškai;