[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Russia FIBA WC 1998.08.07 QuarterFinal (VIDEO)

2010-08-27
1998-ųjų metų Pasaulio krepšinio čempionatas Graikijoje. Lietuvos rinktinė įveikusi aštunfinalio barjerą pasiekė ir ketvirtfinalį. Ketvirtfinalyje lietuviu voržovė buvo Rusijos nacionalinė rinktinė. Pirmoji rungtynių pusė nuteikė gana gerai. Lietuvos rinktinė nenusileido savo varžovams, o sugebėjo dar ir primesti savo žaidimą. Po pirmos rungtynių dalies lietuviai buvo priekyje trimis taškais 38-35. Tačiau po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinės žaidimas pasikeitė į blogąją pusę. Mūsų šalies rinktinė pradėjo strigti Rusijos gynybos gniaužtuose, tuo tarpu rusai vedami savo lyderio Vasilyjo Karasevo ne tik sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau ir padidino savo pranašumą iki dviženklio skirtumo. Lietuvos rinktinė pralaimėjo ketvirtfinalio kovą rusams rezultatu 67-82. Šis pralaimėjimas mūsų šalies rinktinei užkirto kelią kovoti dėl Pasaulio čempionato medalių. Tuo tarpu rusai 1998-ųjų Pasaulio čempionate nukeliavo iki pat finalo ir tik finale dviem taškais nusileido Jugoslavijos rinktinei. Mače su Lietuva varžovu gretose nesustabdomas buvo V.Karasevas jis pelnė 31 tašką, lietuvių gretose sėkmingiausiai žaidė Saulius Štombergas jo sąskaitoje 17 pelnytų taškų.

Šarūnas Jasikevičius ketvirtfinalio rungtynėse žaidė 9 minutes, pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) ir keturis kartus pažeidė taisykles.