[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Ispanija |2008.08.22 Pusfinalis| (VIDEO)

2013-08-14
2008-ųjų metų Pekino vasaros olimpinės žaidynės. Lietuvos rinktinė sėkmingai įveikusi šeimininkų kinų ketvirtfinalio barjerą iškopė į pusfinalį. Kovoje dėl teisės žaisti finale lietuviams teko grumtis su Pasaulio čempionais ispanais. Trečią kartą olimpiados pusfinalyje žaidęs Š.Jasikevičius buvo vienas iš rinktinės lyderių, tačiau lietuviams 86-91 ir vėl nepavyko perlipti pusfinalio barjero.

Sužaidus 3 minutes pirmajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius baudų metimais išlygino rezultatą (4-4). Vėliau ispanai atsakė tritaškiu ir dvitaškiu taip įgydami 5 taškų pranašumą (4-9). Likus žaisti minutes pirmajame ketvirtyje R.Kaukėnas išvedė pirmą kartą lietuvius į priekį (17-15), vis dėlto po pirmojo kėlinio pirmavo varžovai 19-21.

Antrojo kėlinio pradžioje L.Kleiza užsidirbo nesportinę pražangą, o tuo pasinaudoję ispanai atitrūko nuo mūsų šalies krepšininkų (20-28). Š.Jasikevičiaus ir S.Jasaičio pastangomis Lietuva sumažino deficitą (25-28). Likus žaisti 3 minutes Jasaitis ir K.Lavrinovičius tritaškiais išvedė Lietuvą į priekį (31-30). Netrukus šie krepšininkai įsmeigė dar po du tolimus metimus ir lietuvių persvara tapo rekordinė (39-34). Kėlinio pabaigoje Ispanija prisivija lietuvius (42-40).

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, tačiau neženkliai vis dar priekyje laikydavosi Lietuva. Ketvirtčio pabaigoje P.Gasolis dėjimu išlygino rezultatą (62-62), tačiau aidint finalinei kėlinio sirenai K.Lavrinovičius įsmeigė tritaškį su pražanga (66-62).

Lemiamo ketvirtčio pradžioje P.Gasalio pastangomis Ispanija vėl išlygino rezultatą (69-69), tačiau Š.Jasikevičius dvitaškiu vėl išvedė lietuvius į priekį. Ketvirtajame kėlinyje L.Kleiza buvo nubaustas antrąją nesportine pražanga, bei pašalintas iš aikštelės. Š.Jasikevičius pastangomis lietuviai bandydavo kabintis į varžovus, tačiau neatkovoti kamuoliai tolino mūsų rinktinę nuo finalo. Likus žaisti minutę Lietuvos deficita siekė 3 taškus (81-84), nors kėlinio pabaigoje Jasikevičius dar pataikė tritaškį, tačiau lietuvių tai nuo  pralaimėjimo neišgelbėjo 86-91.

Šarūnas Jasikevičius per 35 minutes pelnė 19 taškų (4/8 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/5 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.