*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Turkija |1999.06.26| (VIDEO)

2013-08-04
1999-ųjų metų Europos pirmenybės Prancūzijoje. Jaunoji Lietuvos rinktinė su Arvydu Saboniu ir Artūru Karnišovu priešakyje sėkmingai įveikusi grupės etapą žengė į antrąjį, kuriame teko kovoti su Kroatija, Italija ir Turkija.

Būtent su pastarąją ekipa lietuviai ir pradėjo F grupės kovas. Turkai priešinosi mūsų rinktinei pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame buvo sutriuškinti 74-48. Vienas sėkmingiausių rungtynių prieš Turkiją čempionate sužaidė Š.Jasikevičius pelnęs 12 taškų.

Rungtynių pradžia geriau susiklostė lietuviams, kurie po pirmųjų trijų minučių pirmavo 7-2. Sužaidus 7 minutes turkai sumažino deficitą iki 2 taškų (11-9). Sužaidus 9 minutes H.Turkoglou tolimu tritaškiu išlygino rezultatą (15-15). Įpusėjus pirmajam kėliniui S.Štombergas ir Š.Jasikevičius dvitaškiais persvėrė rezultatą Lietuvos naudai (19-15). Po 4 iš eilės G.Einikio taškų lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (28-17). Pirmojo kėlinio pabaigoje turkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 taškų 35-29.

Per pirmąsias dvi antrojo kėlinio minutes Lietuva vėl susikrovė dviženklę persvarą (40-29). Įpusėjus antrajam kėliniui į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 6 minutes jaunasis rinktinės įžaidėjas tolimu metimu padidino persvarą iki 18 taškų (60-42). Po Š.Jasikevičiaus greitos kontra atakos mūsų šalies rinktinės persvara jau tapo triuškinannti (67-44). Lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 74-48.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko  2 rezultatyvius perdavimus, 1 sykį prasižengė ir perėmė 2 kamuolius.