[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Olimpas |1996.06.25| (VIDEO)

2014-08-28
1996-aisiais metais Lietuvos jaunimo rinktinė besirengianti jaunimo iki 22-iejų metų Europos čempionatui Turkijoje išmėgino savo jėgas draugiškame turnyre Plungėje.

Keturių komandų turnyre be mūsų šalies jaunimo rinktinės taip pat dalyvavo šeimininkė Plungės "Olimpo" komanda, Lenkijos vyrų nacionalinė rinktinė, bei Belgijos jaunimo ekipa.

Turnyro pusfinalyje Lietuvos jaunimas su Šarūnu Jasikevičiumi priešakyje susitiko su praėjusių metų Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalių laimėtojais "Olimpo" krepšininkais.

Dvidešimtmetis Š.Jasikevičius į jaunimo rinktinę atvyko iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Merilendo universitete studijuojantis lietuvis žaidė už "Terrapins" ekipą NCAA lygoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai iš Plungės. Po tikslaus Š.Jasikevičiaus perdavimo ir M.Timinsko taškų jaunimo ekipa sumažino deficitą iki 2 taškų (9-7). Sužaidus 4 minutes E.Jocys išlygino rezultatą (11-11). Netrukus A.Jurkūnas tolimu metimu išvedė Lietuvos jaunimą į priekį (13-14). Baigiant įpusėti kėliniui Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus po netaiklaus K.Marčiulionio metimo (21-20). Lietuvos jaunimo rinktinės kapitonas D.Adomaitis tritaškius atstatė lygybę (23-23). Vėliau sėkė tolimas Š.Jasikevičiaus tritaškis (25-28). Kėliniui baigiantis Plungės "Olimpo" ekipa sumažino savo deficitą iki 3 taškų 40-43.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkus į neviltį varė Mindaugas Timinskas. Jaunimo rinktinės lyderis vien per antrąjį kėlinį pelnė 24 taškus. Taiklus Š.Jasikevičiaus dvtaškis antroje rungtynių pusėje leido H.Gendraičio ir Š.Sakalausko auklėtiniams įgyti dviženklę persvarą (48-58). Po M.Timinsko baudos metimų pranašumas siekė 19 taškų (48-67). Vis dėlto plungiškiai nepasidavė ir kėlinio pabaigoje sumažino  atsilikimą iki 9 taškų. Tačiau tada vėl solo pasirodymą surengęs M.Timinskas atstatė solidžią persvarą. Kėlinio pabaigoje Timinkas galingu dėjimu padėjo tašką šiose rungtynėse. Susitikimą 90-70 laimėjo Lietuvos jaunimo rinktinė.

Šarūnas Jasikevičius prie lietuvių pergalės pridėjo 7 taškus.