[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Casademont |2000.10.08| (VIDEO)

2015-10-13
2000/2001 metų sezonas. Pirmieji Šarūno Jasikevičiaus metai "FC Barcelona" komandoje. Prieš prasidedant naujajam sezonui lietuvio ekipa dalyvavo Katalonijos lygos varžybose.

Pusfinalyje A.G.Reneseso auklėtinių laukė rimtas Žironos "Casademont" komandos išbandymas. Š.Jasikevičius šiose rungtynėse tapo tikru komandos lyderiu, jis atliko dvigubą dublį ir padėjo Barselonai ne tik po pratęsimo 98-92 įveikti varžovus, bet taip pat patekti į finalą.

Rungtynės prasidėjo taikliu Žironos komandos tolimu metimu (0-3). "FC Barcelona" ekipai pirmuosius taškus pelnė P.Gasolis (2-3). Tuomet svečiai atsakė sėkminga atkarpa 0-5 (2-8). Sužaidus 4 minutes pirmuosius taškus pelnė Š.Jasikevičius sumažinęs Katalonų deficitą iki 2 taškų (6-8). Po minutės lietuvis taikliai atakavo iš toli (13-16). Kėliniui artėjant į pabaigą "Casademont" ekipa padidino persvarą iki 7 taškų (17-24). Pirmąjį ketvirtį šeimininkai užbaigė E.Rentzias dvitaškiu su pražanga po Š.Jasikevičiaus perdavimo 21-24.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Digbeu tritaškiu išlygino rungtynių rezultatą (24-24). Svečiai į tai atsakė spurtu 0-7 (24-31). Sužaidus 3 minutes A.Digbeu įsmeigė antrąjį tritaškį. Likus žaisti 4 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. R.Duenaso pastangomis Katalonai išlygino rezultatą (35-35). Likus žaisti minutę R. De la Fuente dėjimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo išvedė Barseloną į priekį (38-36). Vis dėlto paskutinę ataką sėkmingai užbaigę Žironos krepšininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami minimalia persvara 40-39.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo "Casademont" ekipos taškais iš vidutinio nuotolio (39-42), o vėliau A.Toolsonas pridėjo tritaškį (39-45). Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (42-45). Sužaidus 2 minutes R.Seikaly sumažino deficitą iki 2 taškų (45-47). Po 4 iš eilės Š.Jasikevičiaus taškų priekyje atsidūrė Katalonai (53-51). Likus žaisti 2 minutes rungtynių rezultatas buvo lygus (59-59). Paskutinę kėlinio minutę R.De la Fuente po tikslaus lietuvio perdavimo pelnė du taškus su pražanga 64-61.

Lemiamą kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai (65-63). "Barcelona" atsakė F.Elono dėjimu po gražaus Š.Jasikevičiaus perdavimo (67-63). Sužaidus 2 minutes varžovai sumažino deficitą iki minimumo (67-66), o netrukus išsiveržė į priekį (67-68). Baigiant įpusėti kėliniui Š.Jasikevičius įsmeigė du tritaškius iš eilės (75-70). R.De la Fuente padidino šeimininkų pranašumą iki 8 taškų (80-72). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai. Likus žaisti 20 sekundžių Barselona grubiai suklydo bandydama išsimesti kamuolį, o tuo pasinaudojęs X.Bernatas pelnė du taškus su pražanga, bei išvedė "Casademont" į priekį (82-83). Lemiamoje atakoje Katalonai išprovokavo varžovų pražangą, tačiau R.Seikaly realizavo tik 1 baudos metimą ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą 83-83.

Pirmuosius 4 šeimininkų taškus pratęsime pelnė R.Duenas po tikslių lietuvio perdavimų (87-83). Vėliau Š.Jasikevičiaus sėkmingai kamuolius skirstė J.C.Navarrui. Likus žaisti minutę "La bomba" pataikė tritaškį, o R.De la Fuente baudos metimais padidino persvarą iki 5 taškų (97-92). Rungtynės baigėsi 98-92 "FC Barcelona" komandos pergale.

Šarūnas Jasikevičius per 39 minutes pelnė 19 taškų (5/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 2 kamuolius, bei 4 sykius pažeidė taisykles.