"Žalgiris" smogė atgal: privertė "Fenerbahce" patirtį pirmąjį pralaimėjimą namuose ir išlygino seriją

2019-04-18
Po šalto dušo patirto pirmąjame serijos mače atsigavę žalgiriečiai smogė atgal Eurolygos vicečempionams.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pademonstravę kovingumą 82:80 išplėšė pergalę iš "Fenerbahce" komandos ir išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 1:1.

Lietuvos čempionai iššvaistė solidžią 17 taškų persvarą, tačiau tapo pirmaja komanda šiame sezone, kuri įveikė "Fenerbahce" jų arenoje.

Namų aikštelės pranašumą įgiję žalgiriečiai jau kitą savaitę - balandžio 23-ąją ir 25-ąją dieną tęs atkrintamųjų varžybų kovas Kaune.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie per pirmąsias keturias minutes pataikė tris tritaškius (13:8). Likus žaisti 3 minutes N.Woltersas tritaškiu išvedė "Žalgirį" į priekį (15:16). Kėlinį tritaškiu baigė E.Greenas suteikdamas minimalią persvarą turkams (21:20).

Antrajame kėlinyje jau kauniečiai baudė varžovus tolimais metimais, o likus žaisti 4 minutes "Žalgirio" persvara tapo dviženklė (30:40). "Fenerbahce" ekipą į priekį vedė praėjusiame mače šešėlyje buvę J.Vesely ir K.Sloukas, tačiau jų pastangomis deficitas prieš ilgąją pertrauką sumažėjo tik iki 7 taškų (39:46).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai po trijų M.Grigonio baudos metimų ir dvitaškio susigrąžino dviženklę persvarą (42:55). Likus žaisti 3 minutes "Žalgirio" persvara tapo 17 taškų (50:67). Po trijų kėlinių turkų deficitas siekė 15 taškų (58:73).

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo Eurolygos vicečempionų galingas šturmas. Po turkų spurto 13:4 "Žalgirio" persvara ištirpo iki 6 taškų (71:77). Šeimininkai toliau grėsmingai artėjo prie lietuvių ir likus žaisti 39 sekundes L.Datome dvitaškiu išlygino rezultatą (80:80). Likus žaisti 23 sekundes E.Ulanovas dviem taškais persvėrė rezultatą (80:82), o turkai suklydo. Likus žaisti 4 sekundes L.Westermannas prametė abu baudos metimus, o desperatiškas L.Datome tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Stambulo "Fenerbahce": Luigi Datome 17, Kostas Sloukas 15, Janas Vesely 12, Marko Goduričius 11, Nicolo Melli 9, Ali Muhammedas 5, Nikolas Kaliničius 4, Erickas Greenas 3, Melihas Mahmutoglu ir Sinanas Guleras 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Edgaras Ulanovas 20, Nate'as Woltersas 14, Brandonas Daviesas 13, Marius Grigonis 9, Deonas Thompsonas 8, Thomas Walkupas ir Leo Westermannas 6, Artūras Milaknis ir Aaronas White'as 3 taškai;