*Balandžio 24 d. Monake startuoja Eurolygos atkrintamosios varžybos
*Balandžio 26 d. Antrasis Eurolygos ketvirtfinalio serijos mačas

"Barca" kontrolinių rungtynių ciklą baigė pergale Badalonoje

2020-08-30
Šarūno Jasikevičiaus treniruojami "FC Barcelona" klubas pergale baigė kontrolinių rungtynių ciklą.

Katalonijos derbyje "Barca" 75:68 pranoko vietos Badalonos "Joventut" komandą ir laimėjo visas trejas žaistas draugiškas rungtynes.

Kitą savaitę Š.Jasikevičiaus lauks kova dėl pirmojo sezono trofėjaus. Penktadienį Katalonijos taurės pusfinalyje "FC Barcelona" susigrums su Manresos BAXI ekipa.

Starto penketas: Adamas Hanga, Leandro Balmaro, Badio Brancou, Artiomas Pustovijus ir Nikola Mirotičius.

Rungtynės prasidėjo A.Tomičiaus taškais iš po krepšio (2:0). Sužaidus beveik 2 minutes A.Zagars pataikė tritaškį (5:0), o vėliau tolimą metimą pridėjo P.Ribas (8:0). Sužaidus 3 minutes B.Brancou tritaškiu atidarė "Barcos" taškų sąskaitą (8:3). Po A.Pustovijaus ir L.Balmaro taškų deficitas ištirpo iki minimumo (8:7). Sužaidus daugiau, nei 5 minutes C.Morganas greitą ataką baigė dėjimu (10:7). Po dar dviejų C.Morgano taškų Badalona vėl atitrūko (12:7). Likus žaisti 3 minutes "Joventut" įsmeigė dar vieną tritaškį (15:8). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Th.Heurtelis pataikė iš vidutinio nuotolio (16:10). Kėlinio pabaigoje R.Šmitas pataikė iš toli (18:13), o kėlinį sirenai aidint dvitaškiu uždarė Sh.Dawsonas (20:13).

Antrojo kėlinio pradžioje N.Calathesas pelnė du taškus (20:15), V.Brodziansky atsakė dviem baudos metimais iš trijų (22:15). Sužaidus beveik 2 minutes P.Oriola sudrebino krepšį dėjimu (22:17). Sužaidus 3 minutes J.Parra greitoje atakoje pelnė du taškus ir padidino "Joventut" persvarą iki 9 taškų (28:19). N.Calathesas dvitaškiu sušvelnino "Barcos" deficitą (28:21), tačiau Sh.Dawsonas tritaškiu padidino Badalonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (31:21). Tuomet Š.Jasikevičiaus auklėtiniai surengė sėkmingą atkarpą 7:0 ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (31:28). Likus žaisti daugiau, nei 4 minutes A.Tomičius nutraukė "Joventut" taškų badą (33:28). Vėliau kroatas pridėjo dar du taškus (35:28). Likus žaisti 3 minutes Sh.Dawsonas atstatė 9 taškų persvarą Badalonai (37:28), "Barca" atsakė N.Mirotičiaus dviem baudų metimais (37:30). Likus žaisti mažiau, nei 2 minutes S.Martinezas pelnė du taškus su pražanga (38:32). Paskutinę kėlinio minutę V.Brodziansky pataikė du baudos metimus (40:32).

Po ilgosios pertraukos pirmasis taškus pelnė N.Dimitrijevičius pataikęs dvitaškį su pražanga (43:32). Sužaidus daugiau nei 2 minutes B.Daviesas dėjimu pelnė pirmuosius "Barcos" taškus po pertraukos (43:34). Po minutės B.Brancou greitoje atakoje pelnė taškus (45:36). Įpusėjus kėliniui N.Mirotičius įmetė 1 baudos metimą (45:38), o vėliau buvo tikslus mesdamas iš vidutinio nuotolio (45:40). Likus žaisti 4 minutes V.Claveras baudų metimais sumažino "Barcos" atsilikimą iki 3 taškų (45:42). Po N.Mirotičiaus 4 iš eilės taškų "Barca" pirmą kartą išsiveržė į priekį (45:46). Likus žaisti 3 minutes P.Oriola pridėjo 1 baudos metimą (46:47), varžovai atsakė N.Dimitrijevičiaus dvitaškiu su pražanga (49:47). N.Mirotičius tritaškiu vėl išvedė "Barcą" į priekį (49:50). Likus žaisti 2 minutes A.Hanga pridėjo tolimą metimą (49:53), o vėliau dar du taškus (49:55). Paskutinę kėlinio minutę L.Balmaro pelnė 5 taškus iš eilės ir padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus (50:60).

Lemiamo ketvirtčio pradžioje X.Lopezas pelnė du taškus (52:60), o P.Ribas pataikė tritaškį nuo lentos (55:60). Sužaidus 3 minutes C.Morganas buvo nubaustas nesportine pražanga, o L.Balmaro pataikė abi baudas (55:61). Sužaidus 4 minutes varžovai buvo nubausti technine pražanga, o A.Pustovijus pataikė dvi baudas (55:66). Badalonos krepšininkai atsakė X.Lopezo dviem taškais (57:66). Įpusėjus kėliniui P.Ribas įvertė taškus iš po krepšio (59:66). A.Pustovijus taip pat atsakė taškais iš po krepšio (59:68). Likus žaisti 4 minutes F.Bassas pelnė du taškus (62:68). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes B.Daviesas įmetė 1 baudos metimą (62:69), o N.Mirotičius buvo taiklus atakuodamas iš vidutinio nuotolio (62:71). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę P.Oriola užsidirbo technine pražangą (66:71). N.Calathesas reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus prasidedant paskutiniai minutei (66:73). Likus žaisti 32 sekundes B.Daviesas pataikė du baudos metimus (66:75). A.Tomičius varžovams dar pelnė du taškus, tačiau pergalę 75:68 šventė "FC Barcelona".

Badalonos "Joventut": Vladimiras Brodziansky 12, Nenadas Dimitrijevičius, Shawnas Dawsonas, Pau Ribas ir Ante Tomičius 8, Xabi Lopezas-Arostegui, Ferranas Bassas ir Joelis Parra 5, Conoras Morganas 4, Artūrs Zagars 3, Simonas Birganderis 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 14, Leandro Bolmaro 9, Brandonas Daviesas, Adamas Hanga, Pierre'as Oriola, Sergi Martinezas ir Nickas Calathesas 7, Artiomas Pustovijus 6, Thomas Heurtelis 5, Rolandas Šmitas 3, Victoras Claveras 2 taškai;