*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

Dar kartą finale dominavusi Š.Jasikevičiaus ekipa atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo

2024-06-08
Šarūnas Jasikevičius su Stambulo "Fenerbahce" komanda atsidūrė per žingsnį nuo Turkijos čempionų titulo.

Lietuvio vadovaujama klubas antrose finalo serijos rungtynėse išvykoje 101:70 dar kartą užtikrintai susitvarkė su "Anadolu Efes" krepšininkais ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Jau šį pirmadienį "Ulker Sport" arenoje Šaras pergalės atveju gali tapti Turkijos čempionu.

Galingai rungtynes pradėjusi "Fenerbahce" komanda jau pirmąją kėlinyje įsmeigė 9 tritaškius ir susikrovė dviženklę persvarą (15:29). Po pirmojo kėlinio Šaro auklėtiniai pirmavo 31:16.

Antrojo kėlinio pradžioje "Fenerio" persvara išaugo iki 19 taškų (16:35), Tuomet "Efes" atsakė sėkminga atkarpa 4:0 (20:35). Sužaidus 3 min. Larkinas pelnė taškus šsiveržęs į baudos aikštelę (22:36), tačiau Bibebrovičius atsakė dvitaškiu, o Wilbekinas įsmeigė dar vieną tritaškį (22:41). Baigiant įpusėti kėliniui Biberovičiaus tolimas metimas padiidno pranašumą iki 20 taškų (24:44). Kėlinio pabaigoje "Efes" sumažino deficitą iki 13 taškų (34:47). Po pirmos mačo dalies "Feneris" pirmavo 53:38.

Po pertraukos šeimininkai vėl priartėjo iki 13 taškų (40:53), tačiau Pierre'as atsakė tritaškiu, o Calathesas surengė greitą ataką (40:58). Įpusėjus kėliniui "Fenerbahce" atstatė 20 taškų persvarą (44:64). Likus žaisti 3 min. Wilbekinans įsmeigė savo 7-ąjį tritaškį (47:69). Kėlinio pabaigoje po Pierre'o tritaškio ir Wilbekino dvitaškio "Fenerbahce" persvara siekė net 29 taškus (49:78).

Lemiamo ketvirtčio pradžioje Šanli tolimas metimas padidino persvarą iki 30 taškų (51:81). Per likusį laiką šeimininkai nesugebėjo atkurti intrigos ir "Fenerbahce" iškovojo pergalę 101:70.

Stambulo "Anadolu Efes": Danielis Oturu 21, Elijah Bryantas 11, Dogušas Ozdemiroglu 9, Ridovanas Oncelis 8, Willas Clyburnas 7, Shane'as Larkinas 5, Erkanas Yilmazas 3, Tyrique'as Jonesas ir Emre Tunca 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Scottie Wilbekinas 24, DyShawnas Pierre'as ir Nickas Calathesas 13, Nigelis Hayesas-Davisas, Šehmusas Hazeras ir Tarikas Biberovičius 9, Georgios Papagiannis 8, Sertačas Šanli 5, Melihas Mahmutoglu 4, Omeras Ziyaettinas 3, Metečanas Birsenas ir Mertas Eksioglu 2 taškai;