*Rugsėjo 14-15 d. draugiškas keturių komandų turnyras Kretos saloje.
*Spalio 4 d. startuoja Eurolygos sezonas.
*Spalio 25 d. į Stambulą atvyksta Eurolygos čempionai.
*Lapkričio 15 d. Šaras atvyksta į Kauną.
*Gruodžio 17 d. Šaro vizitas "Palau Blaugrana" arenoje.

"Fenerbahce" pergale prieš Milano ekipą pradėjo draugišką turnyrą Graikijoje

2024-09-14
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo "Fenerbahce" komanda pergale pradėjo draugišką turnyrą Kretos saloje.

Turkijos čempionai Herakliono mieste 81:76 pusfinalyje nugalėjo Milano "EA7 Emporio Armani" komandą ir rytoj žais finale.

"Fenerio" varžovas dėl pirmos vietos paaiškės po antrojo pusfinalio tarp Pirėjo "Olympiacos" ir Bolonijos "Virtus" ekipų.

Rungtynės prasidėjo Bircho "alley-opp" dėjimu, o Shieldsas atsakė tritaškiu (2:3). Nebo baudų metimai ir Tonuto perimtas kamuolys leido Milanui įgyti 5 taškų persvarą (2:7). Sužaidus 4 min. Wilbekinas išlygino rezultatą (7:7), o įpusėjus kėliniui Colsonas dvitaškiu su pražanga išvedė "Fenerbahce" į priekį (9:7). Likus žaisti 4 min. Hayesas realizavo dvi baudas (11:7). Po Colsono dėjimo turkai įgijo 6 taškų persvarą (13:7). Likus žaisti 3 min. fantastišką tritaškį pataikė Dimtrijevičius (13:10). Likus žaisti pusantros minutės Hallas pelnė du taškus su pražanga (18:12). Paskutinę  kėlinio minutę Causeuras ir Ricci įsmeigė po tritaškį ir sumažino Milano deficitą iki 2 taškų (20:15).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Milanas išlygino rezultatą (20:20), o Brookso du tritaškiai išvedė italus į priekį (20:26). Sužaidus 3 min. Dimtrijevičius baudų metimais padidino Milano persvarą iki 8 taškų (20:28). Po minutės Hayesas baigė ataką dviem taškais su varžovo pražanga (27:32), bet tuo pačiu kitoje aikštelės pusėje atsakė Nebo (27:34). Po Shieldso tritaškio Milano persvara tapo dviženklė (27:37), tačiau baigiant įpusėti kėliniui Wilbekinas atsakė tolimu metimu (30:37). Likus žaisti kiek daugiua, nei 4 min. Biberovičius dėjimu pataisė Hallo netaiklų metimą (32:37). Po dar dviejų Biberovičiaus taškų komandas skyrė 3 taškai (34:37). Likus žaisti pusantros minutės Melli tolimu metimu išlygino rezultatą (39:39). Paskutinę kėlinio minutę Pierro baudos metimai išvedė "Fenerį" į priekį (41:39). Likus žaisti 35 sek. sudėtingą dvitaškį su pražanga pataikė Bolmaro (41:42), tuo pačiu atsakė ir Baldwinas likus žaisti 20 sek. (43:42).

Po pertraukos Hayesas pataikė iš vidutinio nuotolio (45:42), Dimtrijevičius tolimu metimu išlygino rezultatą (45:45). Sužaidus 4 min. Mirotičiaus dvitaškis išvedė Milano ekipą į priekį (45:47), baigiant įpusėti kėliniui Guduričius pagavęs pakabintą kamuolį ore pelnė du taškus iš po krepšio (47:47). Colsono baudos metimas suteikė "Feneriui" minimalią persvarą (48:47), tačiau Mirotičius užbaigė ataką baudos aikštelėje (48:49). Baldwino baudos metimai sugrąžino pranašumą turkams (50:49). Likus žaisti 3 min. Wilbekinas įsmeigė tritaškį (53:51), o Hayesas pridėjo du taškus greitoje atakoje (55:51). Likus žaisti 2 min. Biberovičius pridėjo tritaškį (58:53), LeDay'us atsakė dviem taškais (58:55). Likus žaisti minutę LeDay'us baudų metimais sumažino Milano deficitą iki minimumo (58:57). Likus žaisti 30 sek. Causeuras tolimu metimu išlygino rezultatą (60:60), o Bolmaro dvitaškiu uždarė trečiąjį kėlinį (60:62).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Biberovičiaus taškais iš po krepšio ir rezultatas tapo lygus (62:62). Sužaidus beveik 2 min. Bolmaro pataikė iš vidutinio nuotolio (62:64), o vėliau McCormackas realizavo dvi baudas (62:66), Hallas atsakė tuo pačiu (64:66). Po minutės Diopas įmetė baudą (64:67), o Guduričius tritaškiu išlygino rezultatą (67:67). Baigiant įpusėti kėliniui Šanli baudos išvedė "Fenerį" į priekį (69:67). Dimtrijevičius 4 taškais paeiliui sugrąžino pranašumą Milanui (69:72). Baldwino trys baudos metimai iš eilės išlygino rezultatą (72:72), o Hayeso tolimas metimas persvėrė rezultatą turkų naudai (75:72). Likus žaisti 2:20 min. LeDay'us pataikė 1 baudą (75:73). Likus žaisti 2 min. Baldwinas įsmeigė tritaškį (78:73), o vėliau pridėjo 1 baudos metimą (79:73). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Shieldsas pataikė tritaškį (79:76), Wilbekinas dvitaškiu uždarė rungtynes (81:76).

Stambulo "Fenerbahce": Wade'as Baldwinas 14, Nigelis Hayesas-Davisas 12, Scottie Wilbekinas 10, Devonas Hallas 9, Tarikas Biberovičius 9, Bonzie Colsonas 7, Khemas Birchas 6, Marko Guduričius 5, Sertačas Šanli 4, Nicolo Melli 3, DyShawnas Pierre'as 2 taškai;

Milano "EA7 Emporio Armani": Nenadas Dimtrijevičius 14, Leandro Bolmaro 13, Shavonas Shieldsas 11, Zachas LeDay'us 7, Giordano Bortolani, Fabienas Causeuras ir Armoni Brooksas 6, Nikola Mirotičius 4, Giampaolo Ricci ir Ousmane'as Diopas 3, Stefano Tonutas ir Davidas McCormackas 2 taškai;