*Rugsėjo 14-15 d. draugiškas keturių komandų turnyras Kretos saloje.
*Spalio 4 d. startuoja Eurolygos sezonas.
*Spalio 25 d. į Stambulą atvyksta Eurolygos čempionai.
*Gruodžio 17 d. Šaro vizitas "Palau Blaugrana" arenoje.

Š.Jasikevičiaus komanda pasiruošimą Graikijoje baigė pergale prieš AEK klubą

2024-09-17
Stambulo "Fenerbahce" komanda pergale baigė pasirengimo etapą Graikijoje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį Atėnuose 85:75 nugalėjo Mindaugo Kuzminsko atstovaujamą AEK ekipą.

Penktadienį namuose "Feneris" sužais paskutiniąsias kontrolines rungtynes su Manisos komanda.

Šarūno Jasikevičiaus treniurojama ekipa sezoną pradės spalio 4-ąją kuomet Eurolygos varžybose namuose susitiks su Pirėjo "Olympiacos" krepšininkais. Tuo tarpu Turkijos pirmenybės startuos spalio 6-ąją dvikova namuose su "Buyukcekmece" komanda.

Rungtynės prasidėjo Šanli taškais iš po krepšio (0:2), tuo pačiu atsakė varžovai (2:2). Po Netzipoglou dvitaškio su pražanga priekyje atdidūrė AEK (5:2). Sužaidus 2 min. Wilbekinas įsmeigė tritaškį (5:5), vėliau 8 taškus paeiliui pelnė Žagars (8:13). Sužaidus 4 min. Šanli baigė ataką dėjimu (10:15). Įpusėjus kėliniui graikai baudų metimais sumažino atsilikimą iki minimumo (14:15), o Goldenas persvėrė rezultatą (16:15). Tuomet "Fenerbahce" surengė spurtą 0:8 (16:23). Paskutinę kėlinio minutę Kuzminskas pelnė du taškus (20:23). Po pirmojo kėlinio 21:23 pirmavo turkai.

Antrojo kėlinio pradžioje Birchas pelnė keturis taškus paeiliui (21:27), bet tuomet AEK surengė spurtą 8:0 ir persvėrė rezultatą (29:27). Baigiant įpusėti kėliniui Colsonas nutraukė taškų badą (29:29), o Melli greitoje atakoje vėl išvedė turkus į priekį (29:31). Likus žaisti 4 min. Parkeris atsakė dėjimu (31:31). Likus žaisti 3 min. Šanli realizavo abi baudas (31:35), likus žaisti pusantros minutės Hubbas dar kartą išlygino rezultatą (37:37). Po Melli taškkų iš po krepšio likus žaisti 30 sek. vėl priekyje buvo "Feneris" (39:41), o Wilbekinas tritaškiu uždarė pirmąją mačo dalį 39:44.

Po pertraukos Guduričius pataikė dvitaškį (39:46), Alleyne'as atsakė tritaškiu (42:46). Sužaidus daugiau, nei minutę Hayesas tritaškiu pelnė pirmuosius savo taškus (42:49). Bryce'o tolimas metimas sužaidus 3 min. sumažino AEK deficitą iki 2 taškų (47:49). Tuomet iniciatyvos ėmėsi Guduričius pelnęs 5 taškus paeiliui (47:54). Alleyne'o dar vienas tritaškis priartino graikus iki 3 taškų (51:54). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Kuzminkas baigė greitą ataką dėjimu ir išlygino rezultatą (55:55). Colsonas tritaškiu vėl išvedė turkus (55:58), o Kuzminskas atsakė dviem taškais (57:58). Netrukus Šanli pridėjo tolimą metimą (57:61). Trečiąjį ketvirtį baudomis užbaigė Žagars (61:65).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dar dviem latvio taškais (61:67), o Colsonas pridėjo tritaškį (61:70). Po Wilbekino dvitaškio "Fenerbahce" persvara pirmą kartą tapo dviženklė (61:72). Sužaidus 3 min. Melli pelnė du taškus (61:74). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Melli buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję šeimininkai sumažino atsilikimą iki 8 taškų (67:75), Guduričius į tai atsakė tolimu metimu atstatydamas dviženklę persvarą (67:78). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Hallas pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (73:85). Rungtynės baigėsi "Fenerio" pergale 85:75.

Atėnų AEK: Grantas Goldenas 15, Omiros Netzipoglou ir Nahiemas Alleyne'as 11, Mindaugas Kuzminskas, Giannis Kouzeloglou ir Jadynas Parkeris 8, C.J. Bryce'as 5, Prentissas Hubbas 4, Gaiosas Skordilis ir Dimitris Flionis 2, Zoisas Karampelas 1 taškas;

Stambulo "Fenerbahce": Artūrs Žagars 13, Scottie Wilbekinas, Nicolo Melli ir Bonzie Colsonas 12, Marko Guduric 10, Sertačas Šanli 9, Metečanas Birsenas 6, Khemas Birchas 4, Nigelis Hayesas-Davisas 3, Melihas Mahmutoglu ir Devonas Hallas 2 taškai;