*Rugsėjo 14-15 d. draugiškas keturių komandų turnyras Kretos saloje.
*Spalio 4 d. startuoja Eurolygos sezonas.
*Spalio 25 d. į Stambulą atvyksta Eurolygos čempionai.
*Gruodžio 17 d. Šaro vizitas "Palau Blaugrana" arenoje.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė pirmąją pergalę pasirengimo cikle

2024-09-11
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iškovojo pirmąją pergalę pasirengimo cikle.

Lietuvio treniruojama Stambulo "Fenerbahce" ekipa antrose kontrolinėse rungtynėse 97:80 savo aikštėje pranoko to paties miesto "Bahcesehir Koleji" krepšininkus.

Dabar Turkijos čempionų pasirengimo stovykla persikels į Graikiją kur sužais trejas rungtynes.

Šį savaitgalį Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių lauks draugiškas keturių komandų turnyras Kretos saloje. Herakliono mieste taip pat varžysis Pirėjo "Olympiacos" ir dvi Italijos ekipos - "Virtus" ir "EA7 Emporio Armani", būtent su pastarąja ekipa laukia pirmasis mačas rugsėjo 14 dieną.

Prieš grįžtant į Stambulą Šaro kariauna rugsėjo 17-ąją dieną Atėnuose susitiks su vietos AEK krepšininkais.

Draugiškų rungtynių ciklą "Fenerbahce" užbaigs rugsėjo 20-ąją dieną prieš Manisos klubą.

Rungtynės prasidėjo Smitho taškais (0:2), Hayesas sužaidus minutę išlygino rezultatą (2:2). Po Melli taškų pirmą kartą priekyje atsidūrė "Feneris" (4:2). Vėliau po tritaškį pridėjo Biberovičius ir Hayesas (8:2). Sužaidus 4 min. Melli atkovojęs kamuolį pelnė taškus iš po krepšio (12:5). Svečiai atsakė š taškais be atsako ir sumažino deificitą iki minimumo (12:11). Įpusėjus kėliniui Wilbekinas įsmeigė tritaškį (15:11). Likus žaisti pustrečios minutės Simonovičius dviem taškais su pražanga išvedė svečius į priekį (18:19). Tačiau netrukus Baldwinas įsiveržė į baudos aikštelę ir pelnė du taškus (20:19). Kėlinio pabaigoje Šanli įvertė du taškus (23:21).

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Colsonas pataikė iš vidutinio nuotolio (25:21), o varžovams atsakius tikslia ataka Šaras paprašė minutės pertraukėlės (25:23). Sužaidus 2 min. Šanli pakartotinu metimu pelnė taškus iš po krepšio (27:23), o Ponitka atsakė tolimu metimu (27:26). Po Cavanaugh dviejų tolimų metimų priekyje buvo "Bahcesehir" (29:32) Likus žaisti 4 min. Mahmutoglu tritaškiu išlygino rezultatą (34:34), tačiau tuo pačiu atsakė Smithas (34:37). Likus žaisti 2 min. Biberovičius dar kartą atstatė lygybę (37:37). Likus žaisti minutę Baldwinas realizavo dvi baudas (41:39), o Hallas pridėjo dvitaškį likus žaisti 35 sek. (43:39). Ponitka baudų metimais sumažino svečių deficitą perpus (43:41). Pirmoji mačo pusė baigėsi Hallo taškais po netaiklaus Baldwino metimo (45:41).

Po pertraukos svečiai pelnė 3 taškus paeiliui ir sumažino atsilikimą iki minimumo (45:44), bet Žagars atsakė taškais iš po krepšio (47:44). Sužaidus 2 min. Hayesas pataikė iš toli (50:46), tačiau varžovai atsakė tuo pačiu (50:49). Po 4 minučių Šanli pasižymėjo baudos aikštelėje (53:49). Įpusėjus kėliniui Baldwinas sumetė tris baudas (56:51), vėliau du taškus su pražanga pridėjo Hayesas (59:51), Hazeras atsakė dvitaškiu (59:54). Likus žaisti 4 min. Hayesas pelnė 5 taškus iš eilės ir "Fenerbahce" persvara tapo dviženklė (64:53). Likus žaisti 3 min. Hayesas atliko gražų perdavimą perdavimą per nugarą Baldwinui, kuris pelnė taškus iš po krepšio (66:56). Neilgai trukus Hayesas įsmeigė tris tritaškius paeiliui (75:61). Po trijų kėlinių "Feneris" pirmavo 78:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ponitka realizavo dvi baudas (78:67), tuo pačiu atsakė Hallas (80:67). Sužaidus 2 min. Cavanaugh pataikė tritaškį ir sumažino svečių deficitą iki vienženklio skaičiaus (80:71). Baigiant įpusėti kėliniui Melli pataikė iš toli (87:73), vėliau ir Colsonas pasižymėjo tritaškiu (90:73). Likus žaisti 4 min. Colsonas pridėjo du taškus (92:73). Likus žaisti pusantros minutės Birsenas sudrebino krepšį dėjimu (94:80), likus žaisti 32 sek. Mahmutoglu įsmeigė tritaškį ir uždarė rungtynes 97:80.

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 27, Sertačas Šanli 11, Nicolo Melli 10, Wade'as Baldwinas 9, Devonas Hallas 8, Bonzie Colsonas 7, Tarikas Biberovičius, Scottie Wilbekinas ir Melihas Mahmutoglu 6, Metečanas Birsenas 5, Artūrs Žagars 2 taškai;