*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Barselona eurolygos reguliarųjį sezoną baigė pralaimėjimu, tačiau tapo grupės nugalėtoja

2012-12-13
Kovą dėl pirmosios vietos grupėje nepaisant pirmojo pralaimėjimo eurolygoje laimėjo Barselonos krepšininkai. Katalonai paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse savo aikštėje 75-78 nusileido Maskvos CSKA ekipai. Ispanijos čempionai galėjo sau leisti pralaimėti, tačiau ne didesniu nei 21 taško skirtumu. Maskviečiai grupėje liko antri.

Rungtynės prasidėjo Vladimiro Micovo tritaškiu (0-3) ir Sasha Kauno dviem taškais (0-5). Sužaidus 2 minutes S.Kaunas sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu (0-7). Katalonams pirmuosius taškus taikliu tolimu metimu pelnė Erazemas Lorbekas (3-7), tačiau Viktoras Khryapa atsakė tuo pačiu (3-10). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas prasižengė puolime, o po S.Kauno dvitaškio su pražanga CSKA įgijo dviženklę persvarą (3-13). Sužaidus 4 minutes S.Kaunas dar kartą galingu dėjimu įdėjo kmauolį į krepšį (3-15), kitoje aikštės pusėje E.Lorbekas pridėjo du taškus (5-15). Įpusėjus kėliniui Pete'as Mickealas buvo nubaustas nesportine pražanga stabdant Sony Weemsą. Likus žaisti 4 minutes Milošas Teodosičius realizavo du baudos metimus (7-19). Ispanai į tai atsakė P.Mickealo 4 iš eilės pelnytais taškais (11-19). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (13-20), dvitaškiu atsakė ir Dionte Christmasas (13-22). Likus žaisti minutę E.Lorbekas ir S.Weemsas pasikeitė taikliais metimais iš vidutinio nuotolio (15-24). Paskutinę kėlinio minutę M.Huertas pasižymėjo taikliu metimu, o kelinį dvitaškiu baigė A.Tomičius. Po pirmojo kėlinio 24-19 pirmavo CSKA.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Nenadas Krstičius pelnė du taškus (19-26), sužaidus minutę A.Tomičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (21-26). Sužaidus beveik 2 minutes M.Huertas įsmeigė tritaškį (24-28), po minutės S.Kaunas pelnė taškus iš po krepšio (24-32). Sužaidus 3 su puse minutės "FC Barcelona Regal" komanda užsidirbo techninę pražangą, tuo pasinaudoję rusai susigrąžino dviženklę persvarą (26-36). Sužaidus 4 minutes M.Huertas pridėjo du taškus (28-36), vėliau E.Lorbekas sumažino šeimininkų deficitą iki 6 taškų (30-36). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (33-36), po kelių akimirkų Navavro poleido dar vieną tolimą bombą ir rezultatas tapo lygus (36-36). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navvaro dviem taškais pirmą kartą išvedė Ispanijos čempionus į priekį (38-36). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pridėjo du taškus (42-37), po minutės P.Mickealas pataikė tritaškį (45-37). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas ir V.Khryapa pelnė po du taškus, o kėlinį dvitaškiu baigė A.Jacksonas. Po pirmosios rungtynių pusės 47-41 pirmavo "FC Barcelona Regal" krepšininkai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo A.Tomičiaus dvitaškiu (49-41), o po J.C.Navarro dvitaškio katalonų persvarą tapo dviženklė (51-41). Rusams pirmuosius taškus pelnė S.Weemsas (51-43). Sužaidus daugiau nei 4 minutes S.Weemsas pataikė 1 baudos metimą (51-44), o P.Mickealas atsakė dviem taikliomis baudomis (53-44). Įpusėjus kėliniui N.Krstičius pataikė iš vidutinio nuotolio (53-46), po minutės M.Teodosičius pasižymėjo dviem taškais (53-48). Po N.Krstičiaus baudos metimų CSKA deficitas ištirpo iki 3 taškų (53-50). Likus žaisti 3 minutes M.Teodosičius sumažino atsilikimą iki minimumo (53-52). Likus žaisti 2 minutes C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (56-52). Po trijų kėlinių 58-55 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Sužaidus kiek daugiau nei minutę ketvirtajame kėlinyje N.Krstičius dvitaškiu sumažino CSKA atsilikimą iki minimumo (58-57), tačiau katalonai atsakė Joe Ingleso tolimu metimu (61-57). Sužaidus 2 minutes J.Inglesas pataikė du baudos metimus (63-57), o S.Kaunas atsakė dviem taškais iš po krepšio (63-59). Sužaidus 3 minutes A.Jacksonas tritaškiu sušvelnino maskviečių atsilikimą iki minimumo (63-62). Xavieras Rabaseda atsakė dvitaškiu, o gynyboje katalonai pavyzdingai apsigynė. Baigiant įpusėti kėliniui J.Inglesas pataikė vieną baudos metimą (66-62). S.Weemsas metimu iš vidutinio nuotolio sumažino CSKA deficitą iki 2 taškų (66-64). Likus žaisti 3 su puse minutės A.Tomičius išprovokavo pražangą bei realizavo abu baudos metimus (68-64), vėliau kroatas pridėjo dar du taškus (70-64). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes D.Christmasas pataikė tritaškį (70-67), o po S.Weemso taškų komandas skyrė vos 1 taškas (70-69). Likus žaisti beveik pusantros minutės J.C.Navarro pataikė 1 baudos metimą, o V.Khryapa dvitaškiu išlygino rezultatą (71-71). Likus žaisti 41 sekundę M.Teodosičius tritaškiu išvedė CSKA ekipą į priekį (71-74). Tuo tarpu Navarro ir vėl pataikė tik vieną baudos metimą (72-74). Likus žaisti beveik 13 sekundžių A.Jacksonas realizavo abu baudos metimus (72-76). J.C.Navavro bandė staigiai įmesti tritaškį, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė. Svečiams pergalę įtvirtino N.Krstičiaus baudos metimai (72-78). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Navavro įsmeigė tritaškį, tačiau to buvo mažą. Barselona 75-78 patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjo startiniame penkete ir per beveik 4 minutes krepšio neatakavo, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 17, Ante Tomičius 12, Marcelinho Huertas, Erazemas Lorbekas ir Pete'as Mickealas 11, Joe Inglesas 6, C.J.Wallace'as 3, Victoras Sada ir Xavieras Rabaseda 2 taškai;

Maskvos CSKA: Nenadas Krstičius 15, Sasha kaunas 14, Milošas Teodosičius 13, Sonny Weemsas 12, Viktoras Khryapa 11, Aaronas Jacksonas 7, Vladimiras Micovas ir Dionte Christmasas 3 taškai;