NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
* "Žalgirio" arenoje turėjęs vykti pokalbis su Šaru - nukeltas (nauja data bus paskelbta artimiausiu metu).
* Birželio 1 d. SARUNAS13LT tapo pasiekiamas Instagram tinkle: www.instagram.com/sarunas13lt
* Nukeliamos Ispanijos lygos 20-ojo turo rungtynės (turėjo vykti sausio 17-ąją) tarp "Barcos" ir "Estudiantes" komandų (rungtynės įvyks kovo 23-ąją dieną).

Š.Jasikevičius: "Dirbsiu pagal savo idėjas, o ne kitų"

2019-07-11
Penktus metus iš eilės krepšinio stovykloje Barselonoje darbuojantis Šarūnas Jasikevičius Ispanijos žiniasklaidai davė išsamų interviu.

Kauno "Žalgirio" treneris kalbėjo apie komandos naujokus, pasiūlymą iš NBA ir "Barcelona" komandos pirkinius.

- Kelinti metai darbuojatės krepšinio stovykloje?
- Tai penktoji stovykla ir ketvirtoji Montanya. Mes čia labai laimingi. Daugelis vaikų atvyksta iš praeitų stovyklų, todėl įdomu stebėti kaip jie auga ir pasikalbėti kaip prabėgo metai. Didžiulis pasididžiavimas žiūrėti kaip jie auga. Šiais metai į stovyklą galėjau pasikviesti savo sūną ir sūnėną. Smagu žiūrėti kaip jie bendrauja su vaikais iš Ispanijos ir visos Europos. Čia taip pat yra lietuvių, graikų ir vienas iš Abu Dabio.

- Kas Jus motyvuoja nutraukti atostogas ir kiekvienais metais atvykti į stovyklą?
- Man, tai abu dalykai. Praleidžiu šiek tiek laiko Montanya, kurios labai pasiilgstu per metus. Praleisti laiką su vaikais ir mano sūnumi - dar viena motyvacija. Sezono metu Kaune netenka daug matyti kaip jis treniruojasi.

- Ar Lukas geras mokinys?
- Jis dar per mažas, bet matant, kad jis laimingas, tai ir aš esu laimingas.

- Praeitais metais "Žalgiris" nustebino patekdamas į finalo ketvertą. Šiais metais patekote į atkrintamąsias. Kodėl "Žalgiris" visada viršija lūkesčius?
- Paslaptis - geras darbas su profesionalais, kuriuos turime čia. Visada sakau, kad nuo prezidento iki paskutinio asistento mes puikiai sutariame ir vyrauja šeimyninė atmosfera. Dabar daug žaidėjų nori atvykti į Kauną, nes jie mato, kad žmonės čia tobulėja. Deja iš mūsų pusės jie vėliau išvyksta į didesnius klubus. Savo biudžeto trūkumą mes kompensuojame kitais privalumais. Jei žaidėjas ir agentas yra protingi ir neieško vienerių metų sutarties, tai atvykimas į Kauną tobulėti juos taip pat labai domina. Visi, kurie čia atvyko labai patobulėjo ir tikiuosi, kad tai tęsis.

- Daviesas, White'as, Woltersas, Kavaliauskas, Westermannas. Praradote daug svarbių žaidėjų. Ar "Žalgiris" kiekvienais metais turi performuoti komandą?
- Kiekvienais metais turime suburti naują komandą, o šiemet situacija dar blogesnė. Turėsime pakeisti septynis žaidėjus ir praktiškai visus aukštaūgius. Mes pripratę prie to, bet labai sunku mokyti žaidimo sistemas.

- Landale'as, Perezas, Lekavičius, Hayesas. Sutartys su šiais žaidėjais buvo pasirašytos labai greitai.
- Mes esame iš tų komandų, kurios labai greitai pasirašo sutartis arba turi laukti iki paskutinių sekundžių kada kainos krenta. Esu realistas ir sudėties klausimus sprendžiame viso sezono metu. Stengiamės greitai sudaryti kontraktus, kad kuo greičiau galėtume pradėti pasiruošimą sezonui. Kartais, tai pavyksta, o kartais ne. Pavyzdžiui praeitą sezoną iki pat rugsėjo pabaigos neturėjome įžaidėjo.

- Ką galite pasakyti apie komandos naujokus?
- Apie Landale'a ir Hayes'ą dar sunku pasakyti. Šie krepšininkai iki liepos 15 dienos turi galimybę palikti komandą ir išvykti į NBA. Žinoma, jei jie nutrauks sutartį turės sumokėti kompensaciją ir tokiu atveju turėsime daugiau pinigų ieškant kitų žaidėjų. Landale'as labai įdomus vidurio puolėjas, kuris krepšinį žaidžia tik šešerius metus ir kiekvienais metais tobulėja. Jis yra tokio tipo žaidėjas, kokius mėgstame, kurie atvyksta tobulėti. Su Hayes'us ir Perezu nutiko kažkas panašaus. Šie vyrukai, o ypač Perezas per paskutinius dvejus metus išaugo ir manau pasiruošę pakelti sparnus į Eurolygą. Hayes'as turėjo labai gerą pirmąjį sezoną Europoje su "Galatasaray" komanda. Praeitais metais mums trūko metikų, tad su juo ir Lekavičiumi galime išspręsti šį klausimą.

- Ar "Žalgiris" yra viena geriausių komandų Europoje?
- Mes rizikuojame, bet stangiamės daryti savo darbą. Svarbios žaidėjų asmeninės savybės, kurios tiktų ir neardytų atmosferos rūbinėje. Tai mums labai svarbu, nes mūsų atmosfera rūbinėje lyg šeimoje. Per paskutinius trejus ar ketverius metus komandoje žaidė labai geri krepšininkai, bet svarbiausia geri žmonės.

- Ar galite patvirtinti, kad kitą sezoną treniruosite "Žalgirį"?
- Aš turiu galimybę palikti "Žalgirį" iki tam tikro laiko kada aš noriu. Bet visada sakau, kad mane bus labai sunku išvyti, nes tai geriausia organizacija Europoje. Ir visa, tai be didžiulio biudžeto. Žaidėjai ir treneriai labai gerbiami, jie leidžia mums dirbti ir mus labai palaiko. Jaunas treneris turi labai vertinti tai, nes matant kas vyksta su Eurolygos treneriais, kurių pusė pusė buvo pakeista sezono viduryje.

- Ar šią vasarą turėjote pasiūlymų iš NBA komandų?
- Taip, kalbėjome su Memfio komanda, bet galiausiai jie nusprendė pasirinkti kitą trenerį. Man svarbu turi tokius pokalbius. Žiūrėti kaip kitos komandos dirba, turėti susitikimus su savininkais ir žinoti ką jie galvoja. Visa tai mane daro geresniu treneriu.

- Ar kalbėjotės dėl vyriausiojo trenerio posto?
- Taip.

- Atrodo, kad tai tik laiko klausimas.
- Nežinau. Man komandos vardas daug nereiškia. Žinoma visada sulaukiu daug dėmesio iš "Panathinaikos", "Barcelona" ar "Maccabi" komandų, bet esant trenriu viskas kitaip. Man svarbu su kuo teks dirbti, ar įmanoma surinkti gerą komandą, ar su ja bus galima laimėti ir mėgautis. Krepšininkams marškinėlių pavadinimas labai svarbus, o treneriui svarbiausia gerai atlikti darbą ir turėti palaikymą. Visi esame tame pačiame laive.

- Ar buvo pasiūlymų iš kitų Europos komandų?
- Taip, keletas buvo. Bet kiekvienais metais mažiau, nes žino kaip sunku bus mane ištraukti iš Kauno. Jie žino, kad neketinu eiti į komandas, kurios nėra tokio pačio lygio kaip "Žalgiris" dabar.

- Ar šiais metais buvo pasiūlymas iš Barselonos?
- Ne.

- Ką manote apie praėjusio sezono "FC Barcelona Lassa" pasiekimus?
- Manau, kad turėjo pakankamai gerą sezoną. Laimėjo karaliaus taurę, pateko į Eurolygos atkrintamąsias ir akistatoje su "Anadolu Efes" galėjo laimėti bet kas. Pabaigoje namų aikštės pranašumas turėjo įtakos. "Efes" turėjo puikų sezoną. O laimėti prieš "Real" nėra lengva.

- O kas apie Pesičiaus darbą?
- Gerai. Sunku kažką pasakyti iš šalies. Bet manau, kad jis atliko gerai savo darbą. Komanda neturėjo daug pakilimų ir nuopolių, tik keleta sunkesnių momentų sezono metu.

- Ką manote apie šio sezono konstruojamą "Barca"?
- Tai nuostabu ką komanda daro. Praėjo daug laiko kuomet komanda vasara buvo pastebima pasirašant tiek daug naujų ir gerų žaidėjų. Dabar svarbu iš šių žaidėjų padaryti šeimą, pažiūrėsime ar pavyks.

- Ar "Barca" dabar tampa viena iš rimtčiausių komandų laimėti Eurolygą?
- Dar anksti apie tai kalbėti. Pažiūrėkime į praeitą sezoną, "Fenerbahce" turėjo daugiausiai galimybių, tačiau sezono pabaigoje traumos užklupo žaidėjus. Madridas turi panašią komandą, gal net geresnę. Kontraktas su Mickey jiems labai svarbus, nes yra kitoks žaidėjas, nei Tavaresas. Bet "Barca" taip pat bus viena iš jų. Jau šiais metais buvo, o dabar atrodo dar geriau.

- Prieš metus buvo Pangosas, dabar Daviesas. Ar "Žalgiris" dalis Barselonos?
- Taip, ir dėlto esu labai laimingas. Manau, kad Pangosas turėjo šiek tiek sunkumų, nes Kaune jis buvo pagrindinis žaidėjas, o čia ne. Brandonas - puikus pasirinkimas. Jis kitoks, nei Tomičius ir Pustovyi'us, ar net Oriola, kuris gali žaisti po krepšiu ir toliau nuo jo. Su mumis jis turėjo du nuostabius sezonus.

- Ką manote apie Cory Higginsą?
- Gerai, gerai. Jis kitoks žaidėjas, nei Barca turėjo antroje pozicijoje. Jis daugelį metų žaidžia elitiniame lygyje ir puikiai žaidžia abejose aikštės pusėse. Puola ir ginasi labai gerai. Akivazidu, kad tai labai geras pasirinkimas.

- Ką pagalvojote, kai pirmą kartą išgirdote, kad "Barca" gali prisivilioti Mirotičių?
- Ne, aš nepatikėjau. Man atrodė keista, kad žaidėjas atsisakė didžiulių pinigų iš NBA. Tai gerai Europos krepšiniui, kai tokio lygio krepšininkai atvyksta ir gali turėti gerus kontraktus čia. Tai tik vien pliusai Europos krepšiniui.

- Ar Barca sudrebino Europos krepšinio turgų?
- Kol kas dar neaišku. Bet smagu žinoti, kad įmanoma varžytis su NBA komandomis dėl laisvųjų agentų. Tikiuosi, kad krepšinio ekonomika augs ir bus galima nuveikti dar daugiau.

- Sirgaliai dabar euforijoje, bet daugelis gailisi, kad šioje mozaikoje trūksta vienos dalies - Jūsų.
- "Barca" komanda visada man bus ypatinga, kaip ir miestas. Praleidau čia daug gerų metų. Dabar ne tik nuo manęs viskas prikaluso. Svarbu su kuo aš dirbčiau, kiek turėčiau įtakos pasirašant kontraktus, pasikviesti man patikimus žmonės ir dirbti ramiai netrukdomai. Tai kodėl per paskutinius metus mes nepasiekėme sutarimo. Ateityje negali žinoti kas nutoks, bet aš turiu aiškias idėjas kaip aš noriu dirbti. Dirbsiu pagal savo idėjas, o ne kitų.

0 comments:

Rašyti komentarą