*Balandžio 24 d. Monake startuoja Eurolygos atkrintamosios varžybos
*Balandžio 26 d. Antrasis Eurolygos ketvirtfinalio serijos mačas

Š.Jasikevičius prie "FC Barcelona" vairo debiutavo nelengva pergale

2020-08-26
Šarūno Jasikevičiaus debiutas pažymėtas sunkia pergale Andoroje

Lietuvio treniruojami katalonai pirmose kontrolinėse rungtynėse 90:82 palaužė Andoros "MoraBanc" komandą.

Katalonai šiose rungtynėse vertėsi be Alex'o Abrineso ir Kyle'o Kuričiaus, kurie turi sveikatos problemų. Komandai taip pat negali padėti Cory Higginsas, kuris atsigauna po pėdos traumos.

Š.Jasikevičius rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: L.Balmaro, N.Mirotičius, A.Pustovijus, N.Calathesas ir V.Claveras.

Pirmuosius taškus tritaškiu metimu pelnė V.Claveras (0:3), tuo pačiu atsakė ir varžovai (3:3). Sužaidus 3 minutes L.Balmaro po perimto kamuolio baigė ataką dėjimu (3:7). Po N.Mirotičiaus tolimo metimo "Barca" persvara padvigubėjo (5:10). Likus žaisti 3 minutes S.Martinezas baudų metimais padidino Ispanijos vicečempionų persvarą iki dviženklio skaičiaus (8:18). Kėlinio pabaigoje "MoraBanc" ekipa surengė spurtą 11:0 ir po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo minimalią persvarą (19:18).

Antrojo kėlinio pradžioje B.Daviesas trim taškais iš eilės sugrąžino persvarą "Barcai" (19:21). T.Perezas tuoj pat vėl atstatė pusiausvyrą rungtynėse (21:21), o vėliau Badja galingu dėjimu vėl išvedė Andoros komandą į priekį (23:21). Baigiant įpusėti kėliniui varžovai surengė dar vieną spurtą 11:0 ir įgijo dviženklę 12 taškų persvarą (36:24). Likus žaisti 4 minutes P.Oriola nutraukė "Barcos" taškų badą (36:27). Kėlinio pabaigoje katalonų latvis R.Šmitas pelnė keturis taškus iš eilės (41:35). Po pirmosios mačo dalies 41:35 pirmavo "MoraBanc" komanda.

Po ilgosios pertraukos pirmasis taškus pelnė J.Senglinas įmetęs dvitaškį su bauda (44:35). Po D.Jelineko metimo iš vidutio nuotolio Andoros persvara vėl tapo dviženklė (46:36). B.Davieso pastangomis katalonai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (48:43). Įpusėjus kėliniui R.Šmitas baudų metimais sumažino deficitą iki 3 taškų (52:49). Tačiau šeimininkai tuoj pat atsakė dviem tolimais metimais ir vėl atitrūko (58:49). "MoraBanc" komanda viso trečiojo kėlinio metu išlaikė persvarą ir prieš lekiamą ketvirtį pirmavo 67:58.

Ketvirtąjį kėlinį taškais su pražanga pradėjo Bandji (67:61). Sužaidus 2 minutes N.Calathesas pelnė taškus iš po krepšio (70:66). Š.Jasikevičiaus auklėtiniams suaktyvinus gynybą N.Calathesas po varžovų klaidos pelnė dar du taškus (72:70). Sužaidus 4 minutes B.Badio dviem tritaškiais išvedė "Barcą" į priekį (74:78). Barselonos graikas tiksliomis atakomis dar labiau padidino katalonų persvarą (76:82). Likus žaisti 3 minutes N.Calathesas įsmeigė tritaškį (76:85). Likus žaisti kiek daugiau, nei minute L.Nalnaro perėmė kamuolį ir pelnė du taškus (79:86). "FC Barcelona" iškovojo pergalę rezultatu 90:82.

Šį šeštadienį Leridoje Š.Jasikevičiaus auklėtiniai sužais antrąsias kontrolines rungtynes prieš Mursijos UCAM komandą. Rungtynių pradžia 19:30 val. Lietuvos laiku.

Andoros "MoraBanc": Palssonas 19, Hannahas ir Perezas 11, Senglinas ir Sy 8, Olumuyiwa ir Garcia 6, Dime ir Jelinekas 5, Paulis 2, Colomas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona: Calathesas 15, Mirotičius ir Daviesas 11, Šmitas 10, Brancou 9, Badji 8, Oriola 7, Heurtelis 4, Martinezas ir Claveras 3, Pustovijus ir Hanga 2 taškai;