*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Kauno sienos nepadėjo: Šaro kariauna antrus metus paeiliui pralaimėjo Eurolygos "El Clasico" pusfinalį

2023-05-19
Šarūnui Jasikevičiui kova dėl Eurolygos titulo gimtajame Kaune baigėsi pusfinalyje.

Barselonos krepšininkai kaip ir prieš metus Belgrade 66:78 turėjo pripažinti Madrido "Real" klubo pranašumą ir sekmadienį žais dėl trečiosios vietos su Monako ekipa.

Pusfinalis prasidėjo Williamso-Gosso dvitaškiu (0:2), vėliau Tavaresas pelnė 4 taškus iš eilės (0:6). Abrinesas tritaškiu pelnė pirmuosius "Barcos" taškus (3:6). Po Satoransky ir Abrineso tolimų metimų komandas skyrė tik 1 taškas (9:10). Po Kaliničiaus tritaškio priekyje pirmą kartą atsidūrė katalonai (12:11). Likus žaisti pusantros minutės Tavaresas vėl pervėrė rezultatą Madrido naudai (15:16). Paskutinę kėlinio minutę antrąjį savo tritaškį įsmeigė Kaliničius (18:16). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 18:18.

Randolphas taškais iš po krepšio pradėjo antrąjį ketvirtį (18:20), netrukus Jokubaitis pataikė dvitaškį (20:20), o sužaidus dvi minutes lietuvis išvedė "Barcą" į priekį (22:20). Po Kuričiaus tritaškio ir Jokubaičio dvitaškio katalonai įgijo 5 taškų persvarą (27:22). Likus žaisti 3 min. Hezonja dėjimu sumažino "Real" deficitą iki 4 taškų (33:29), tačiau Laprovittola atsakė tritaškiu su pražanga (36:29). Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei Vesely padidino persvarą iki 9 taškų (40:31). Llullas tritaškiu uždarė pirmąją rungtynių pusę (42:36).

Po ilgosios pertraukos Hezonja įsmeigė tritaškį (42:39), sužaidus 3 min. Laprovittola įmetė iš toli (47:39). Po minutės Tavaresas pelnė du taškus su pražanga (47:41). Baigiant įpusėti kėliniui Hanga buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau katalonai tuo nepasinaudojo. Įpusėjus kėliniui Tavaresas realizavo dvi baudas (47:45), o po dar dviejų Tavareso taškų rezultatas tapo lygus (47:47). Po Musos dėjimo priekyje atsidūrė Madridas (47:49). Likus žaisti pustrečios minutės Williamsas-Gossas įsmeigė tritaškį ir "Real" persvara tapo 7 taškai (47:54), bet katalonai atsakė 5 taškais be atsako (52:54). Kėlinio pabaigoje Laprovittola įsmeigė tritaškį (55:58).

Sužaidus daugiau, nei minutę Laprovittola tolimu metimu išlygino rezultatą (58:58). Sužaidus 4 min. Laprovittola buvo nubaustas nesportine pražanga, o Rodriguezas tuo pasinaudojęs pelnė 4 taškus (58:62). Abrinesas atsakė dviem baudomis (60:62), tačiau netrukus Rodriguezas pelnė dar 5 taškus ir "Barcos" deficitas tapo 7 taškai (60:67). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Mirotičius pataikė tik 1 baudą ir pelnė savo pirmąjį tašką (61:67). Tavareso dėjimas padiidno "Real" persvarą iki 8 taškų (61:69), Mirotičius atsakė dvitaškiu (63:69). Likus žaisti 2 min. Tavaresas realizavo 1 baudą (63:71), o po Llullo baudos metimų Madrido persvara tapo dviženklė (63:73). Likus žaisti pusantros minutės Abrinesas įsmeigė tritaškį (66:73), likus žaisti 35 sek. Hezonja pataikė iš toli (66:76). Katalonai pralaimėjo pusfinalį 66:78.

Barselonos "FC Barcelona": Alexas Abrinesas 16, Nicolas Laprovittola 12, Kyle'as Kuričius 11, Tomašas Satoransky 7, Nikola Kaliničius ir Rokas Jokubaitis 6, Janas Vesely 4, Nikola Mirotičius 3, Jamesas Nnaji 1 taškas;

Madrido "Real": Walteris Tavaresas 20, Mario Hezonja 14, Sergio Rodriguezas 12, Nigelis Williamsas-Gossas 10, Džananas Musa 7, Anthony Randolphas 6, Sergio Llullas 5, Rudy Fernandezas ir Eli Ndiaye 2 taškai;