*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Mirotičiaus traukiama "Barca" pergale startavo Ispanijos lygos atkrintamosiose

2023-05-29
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama "Barca" pergale pradėjo Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas.

Katalonai pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje 84:74 palaužė Valensijos krepšininkus ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Atsakomasis serijos mačas bus žaidžiamas penktadienį Valensijoje.

Nesustabdomai šiose rungtynėse žaidė Nikola Mirotičius. Katalonų lyderis pelnė 27 taškus pataikydamas 7/10 tritaškių ir surinkdamas 31 naudingimo balą.

Ketvirtfinalio serija prasidėjo Mirotičiaus baudų metimais (2:0), o Harperis atsakė tritaškiu (2:3). Sužaidus 4 min. Mirotičius įsmeigė du tritaškius paeiliui ir išvedė "Barcą" į priekį (12:10). Įpusėjus kėliniui Vesely sudrebino krepšį dėjimu (14:12). Kėlinio pabaigoje Webbas baudų metimais išlygino rezultatą (16:16), tačiau Kuričius reidu į baudos aikštelę uždarė ketvirtį (18:16).

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Webbas tolimu metimu persvėrė rezultatą Valensijos naudai (18:19). Įpusėjus kėliniui katalonai jau turėjo 6 taškų persvarą (27:21). Netrukus Mirotičius pataikė dar du tritaškius ir "Barcos" persvara pirmą kartą tapo dviženklė (33:23), tačiau svečiai atsakė spurtu 2:11 ir sumažino deficitą iki minimumo(35:34). Po Joneso tritaškio rezultatas tapo lygus (37:37), tačiau tuo pačiu atsakęs Mirotičius leido katalonams prieš ilgąją pertrauką turėti 3 taškų persvarą (40:37).

Po ilgosios pertraukos Harperis tolimu šūviu išlygino rezultatą (40:40). Katalonus į priekį vėl truktelėjo Mirotičius (53:48). Įpusėjus kėliniui Mirotičius įsmeigė 7-ąjį tritaškį (58:50). Likus žaisti 4 min. Abrinesas tolimu metimu sugrąžino "Barcai" dviženklį pranašumą (61:50). Po trečiojo kėlinio 69:55 pirmavo Šaro auklėtiniai.

Ketvirtajame kėlinyje Radebaughas įsmeigė du tritaškius (69:62), tačiau Kuričius truktelėjo katalonus vėl į priekį (78:65). Kuričiaus tritaškis paskutinę rungtynių minutę įtvirtino katalonų pergalę (84:74).

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 27, Janas Vesely 10, Tomašas Satoransky 9, Kyle'as Kuričius 7, Nicolas Laprovittola ir Alexas Abrinesas 6, Nikola Kaliničius ir Rokas Jokubaitis 2 taškai;

Valensijos "Valencia Basket": Jaredas Harperis 15, Chrisas Jonesa 14, Kyle'as Alexanderis 8, Jamesas Webbas 6, Jaime Pradilla ir Bojanas Dubljevičius 4, Jonahas Radebaughas ir Martinas Hermannssonas 3, Josepas Puerto 2 taškai;