*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Lyderius tausojusi "Fenerbahce" išvargo pergalę Turkijoje

2024-01-14
Stambulo "Fenerbahce" komanda po dviejų pergalių Eurolygoje pridėjo dramatišką laimėjimą ir vietiniame fronte.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrąjį Turkijos lygos reguliariojo sezono ratą pradėjo sunkia pergale išvykoje 93:92 prieš Bodrumo "Cagdas Bodrumspor" ekipą.

Šaras šiose rungtynėse vertėsi dešimties žaidėjų rotacija, o rungtynėms nebuvo registruoi Nigelis Hayesas-Davisas, Tyleris Dorsey, Johnathanas Motley, Marko Guduričius ir Nickas Calathesas.

"Feneriui", tai buvo 13-oji pergalė šalies pirmenybėse.

Kitą savaitę Š.Jasikevičius atvyksta į Kauną dvikovai prieš "Žalgirį", o Turkijos čempionate laukia akistata su šiuo metu ketvirtoje vietose esančia Izmiro "Pinar Karsiyaka" klubu.

Įpusėjus pirmąjam kėliniui Mahmutoglu greitoje atakoje pelnęs du taškus išvedė "Fenerbahce" į priekį (9:11). Vėliau po du tritaškius įsmeigė Wilbekinas ir Madaras (16:24).

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai spurtavo 5:0 ir sumažino "Fenerio" persvarą iki minimumo (23:24). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę rezultatas tapo lygus (38:38), tačiau aidint antrojo kėlinio sirenai Pierre'as pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir prieš ilgąją pertrauką leido Stambulo ekipai įgyti 2 taškų persvarą (38:40).

Po pertraukos Johnsonas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį (41:40). "Fenerbahce" į priekį truktelėjo Mahmutoglu tritaškiai (51:54). Prieš lemiamą ketvirtį "Feneriui" pavyko įgyti 5 taškų (64:69).

Ketvirtojo kėlinio pradžia vėl geriau susiklostė šeiminikams, kurie priartėjo iki 2 taškų (70:72). Šaro auklėtinius į priekį vedė Wilbekinas ir Mahmutoglu pelnę paskutinius 13 "Fenerbahce" taškų (79:85). Tačiau Bodrumo komanda neleido nutolti Stambulo ekipai ir likus žaisti 4 min. komandas skyrė du taškai (83:85), o po Johnsono baudos metimų tik 1 taškas (87:88). Likus žaisti pusantros minutės Warrenas įsmeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (90:90). Likus žaisti 27 sek. Wilbekinas pataikė tritaškį (90:93), varžovai atsakė dviem taškais likus žaisti 16 sek. (92:93). Likus žaisti 13 sek. "Feneris" suklydo išsimesdamas kamuolį, tačiau šeimininkų paskutinė ataka tikslo nepasiekė ir pergalę šventė "Fenerbahce".

Bodrumo "Cagdas Bodrumspor": Jaronas Johnsonas 29, Ahmetas Duverioglu 20, Amaras Alibegovičius 15, Chrisas Warrenas 11, Benas Moore'as 6, Canas Uguras Ogutas 5, Dominicas Artis, Fatihas Cantitzas ir Cavitas Ege Havsa 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Melihas Mahmutoglu 27, Scottie Wilbekinas 21, DyShawnas Pierre'as 14, Yamas Madaras 13, Tarikas Biberovičius ir Sehmusas Hazeras 6, Georgios Papagiannis 5, Sertačas Šanli 1 taškas;