*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Pratęsimo pareikalavusioje dramoje - 13-oji Š.Jasikevičiaus auklėtinių pergalė

2024-01-11
Šarūnas Jasikevičius dvigubą Eurolygos savaitę baigė pergale prieš Pablo Laso auklėtinius.

Stambulo "Fenerbahce" komanda savo arenoje 98:91 po pratęsimo nugalėjo Miuncheno "FC Bayern" krepšininkus ir Eurolygoje įsirašė 13-ąją pergalę.

Š.Jasikevičius šiose rungtynėse turėjo verstis be savo lyderio Nigelio Hayeso-Daviso.

Kitą savaitę Šaro laukia išvyka į gimatąjį Kauną, kur penktadienį žais su "Žalgiriu". Prieš išvyką į Lietuvą "Feneris" dar sužais Turkijos lygos mačą Bodrume.

Baigiant įpusėti pirmąjam kėliniui po Pierre'o tritaškio "Fenerio" persvara tapo 9 taškai (17:8), o po Sestinos greitos atakos ir dviženklis pranašumas (19:8). Tiesa tuomet vokiečiai atsakė spurtu 3:14 ir iš "Fenerbahce" pranašumo nieko nebeliko (22:22).

Antrojo kėlinio pradžioje po Francisco baudos metimų priekyje buvo "FC Bayern" komanda (22:24). Kėlinio pabaigoje Stambulo komandai pavyko susigrąžinti trapią persvarą (38:36), tačiau ketvirtį tritaškiu uždarė Edwardsas (38:39).

Po pertraukos Motley dėjimu persvėrė rezultatą (40:39), sužaidus 3 minutes Lučičius dvitaškiu vėl išvedė Miuncheno komandą (43:45). "Fenerį" į priekį truktelėjo Wilbekino 8 iš eilės pelnyti taškai (51:48). Likus žaisti 2 min. Harrisas realizavęs dvi baudas sugrąžino "FC Bayern" persvarą (53:54).

Po Guduričiaus dviejų tolimų metimų priekyje vėl buvo šeimininkai (66:61), tačiau dviem tritaškiais atsakė ir Obstas (66:67). Vėliau porą tritaškių įsmeigė Dorsey (72:69), bet įpusėjus kėliniui Francisco išlygino rezultatą (72:72). Likus žaisti 1:39 min. Wilbekinas realizavo 1 baudą ir išlygino rezultatą (76:76), Bookeris atsakė dvitaškiu (76:78). Likus žaisti 43 sek. Dorsey dar kartą išlygino rezultatą (78:78). Likus žaisti 9 sek. Wilbekinas įsmeigė tritaškį (81:78), o Francisco per sekundę sugebėjo išprovokuoti pražangą atakuojant iš toli ir sumetęs visas baudas išlygino rezultatą (81:81). Paskutinė Šaro auklėtinių ataka buvo nesėkminga ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje Dorsey realizavo dvi baudas (83:81), o Wilbekinas pridėjo tritaškį (86:81). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Obstas įsmeigė tritaškį (86:84), Pierre'as atsakė dviem taškais (88:84). Likus žaisti 1:20 min. Pierre'as sumetė baudas (90:84), o vėliau pridėjo du taškus (92:84). Bookeris atsakė dėjimu su pražanga (92:87). Likus žaisti 18 sek. Prierre'as pataikė dar dvi baudas (94:87), tuo pačiu atsakė Francisco (94:89). Likus žaisti 11 sek. Bolmaro buvo nubaustas nesportine pražanga, o "Fenerbahce" iškovojo pergalę 98:91.

Stambulo "Fenerbahce": Scottie Wilbekinas 30, DyShawnas Pierre'as 15, Tyleris Dorsey 13, Johnathanas Motley 12, Marko Guduričius 8, Nickas Calathesas 6, Tarikas Biberovičius ir Nathanas Sestina 5, Sertačas Šanli ir Georgios Papagiannis 2 taškai;

Miuncheno "FC Bayern": Sylvainas Francisco 21, Devinas Bookeris 16, Andreas Obstas 15, Vladimiras Lučičius 11, Eliasas Harrisas 8, Carsenas Edwardsas 7, Isaacas Bonga ir Danko Brankovičius 4, Nickas Weileris-Babbas 3, Leandro Bolmaro 2 taškai;