Stambulo derbyje - "Fenerio" pergalė prieš "Galatasaray"

2024-02-04
Stambulo derbį laimėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai kyla į pirmąją poziciją Turkijos lygoje, kurią dalinasi su "Anadolu Efes" klubu.

Sekmadienio vakarą "Ulker Sports" arenoje "Fenerbahce" komanda 90:74 įveikė "Galatasaray" krepšininkus, o 16-oji iškovota pergalė leidžia pakilti į viršų.

Šarui atvykus į "Fenerį", klubas laimėjo visas aštuonerias žaistas šalies pirmenybių rungtynes.

Kitą savaitę Š.Jasikevičius atvyksta į OAKA areną dvikovai prieš "Panathinaikos", o Turkijoje laukia išvyka į Samsuną.

Calathesas dvitaškiu atidarė rungtynes (2:0), vėliau varžovai surengė dvi tikslias atakas (2:4). Likus žaisti 3 min. Hayesas padidino "Fenerio" persvarą iki 5 taškų (16:11), tačiau tuomet "Galatasaray" surengė spurtą 8:0 ir persvėrė rezultatą baigiantis pirmąjam kėliniui (16:19).

Antrojo kėlinio pradžioje Motley pastangomis "Fenerbahce" persvėrė rezultatą (20:19). Po krepšiniais toliau dominavęs Motley likus žaisti 4 min. padidino pranašumą iki 4 taškų (31:27). Svečiai atsakė spurtu 1:8 ir vėl išsiveržė į priekį (32:35). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Šaro auklėtiniai, o Wilbekinas pirmą pusę užbaigė tritaškiu aidint sirenai (42:35).

Po pertraukos Šanli įsmeigė du tritaškius paeiliui ir "Fenerbahce" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (50:37). Antroje ketvirtčio pusėje Guduričius traukė šeimininkus į priekį (58:42). Kėlinio pabaigoje Motley prisirinko pražangų, o varžovai sumažino deficitą iki 11 taškų (61:50).

Lemiamą ketvirtį varžovai pradėjo 5 taškais be atsako (62:55). Sužaidus 3 min. Wilbekinas pataikė iš toli ir "Feneris" vėl įgijo dviženklę persvarą (69:57). Baigiant įpusėti kėliniui Wilbekinas įsmeigė dar porą tritaškių (77:62). Po Hazero tolimo metimo "Fenerbahce" pranašumas tapo 18 taškų (80:62), o Hayesas dviem taškais iki rekordinės 20 taškų (82:62). Kėliniui artėjant į pabaigą "Galatasaray" sumažino atsilikimą iki 13 taškų (82:69), tačiau galiausiai pergalę 90:74 iškovojo "Fenerbahce".

Stambulo "Fenerbahce": Johnathanas Motley 15, Scottie Wilbekinas 14, Sertačas Šanli 12, Nigelis Hayesas-Davisas 10, Melihas Mahmutoglu 9, Marko Guduričius ir Sehmusas Hazeras 8, Tarikas Biberovičius 6, Nickas Calathesas 5, Mertas Eksioglu 3 taškai;

Stambulo "Galatasaray": Akwasi Yeboahas 16, Bugrahanas Tunceras 12, Ismetas Akpinaras 11, Klemenas Prepeličius 10, Dee Bostas ir Davidas McCormackas 8, Sadikas Emiras Kabaca 5, Corey Waldenas ir Sametas Geyikas 2 taškai;