*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Š.Jasikevičius buvo arti dvigubo dublio, o "Panathinaikos" žengė į pusfinalį

2012-04-21
Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" komanda užtikrintai žengė į Graikijos pirmenybių pusfinalį. Šalies čempionai antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 88-65 išvykoje palaužė Salonikų "Aris" komandą ir seriją iki 2 pergalių laimėjo sausu rezultatu 2:0. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 10 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Pusfinalyje "Panathinaikos" susitiks su Rodo "Kolossos VAP" krepšininkais, o serija bus žaidžiama iki 3 pergalių.

Rungtynės prasidėjo Samo Muldrowo dvitaškiu (2-0), tačiau tuoj pat Davidas Loganas baudų metimais išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus minutę Mike'as Batiste pelnė 2 taškus ir pirmą kartą išvedė "Panathinaikos" ekipą į priekį (3-4). Vėliau D.Loganas pataikė dar dvi baudas, o sužaidus 2 minutes dvitaškį pataikė Stevenas Smithas (3-8). Ronaldas Davisas dviem baudomis sumažino Salonikų komandos deficitą iki 3 taškų (5-8). Vėliau M.Batiste ir S.Keruschas apsiketė taikliomis atakomis, o sužaidus 3 minutes S.Smithas pataikė iš toli (7-13). Neilgai trukus S.Keruschas taip pat atsakė taikliu tolimu šūviu (10-13). Baigiant įpusėti kėliniui S.Perperoglou pelnė taškus iš po krepšio po Šarūno Jasikevičiaus rezultatyvaus perdavimo (10-15). Likus žaisti 4 minutes Matejus Krušičius pataikė 1 baudos metimą (11-15). Likus žaisti 2 minutes M.Batiste pelnė 2 taškus po lietuvio perdavimo, o Tassos Dimas atsakė tritaškiu (14-17). Vėliau Romainas Sato pridėjo 2 taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo. Paskutinę kėlinio minutę Danas Mavraides pataikė dvitaškį, o Š.Jasikevičius atsakė dviem taikliomis baudomis (16-21). Kėlinio pabaigoje Dimitris Verginis sumetė du baudos metimus, o Atėnų "Panathinaikos" po pirmojo kėlinio pirmavo 21-18.

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Šarūno Jasikevičiaus dvitaškiu (18-23), o vėliau dėjimą po lietuvio perdavimo atliko Ianas Vougioukas (18-25). "Aris" į tai atsakė Christos Tapoutos tritaškiu (21-25). Sužaidus minutes I.Vougioukas pridėjo 1 taiklią baudą, o vėliau ir dvitaškį (21-28). Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes R.Sato pelnė 2 taškus iš po krepšio su varžovo pražanga ir padidino "Panathinaikos" persvarą iki dviženklio skaičiaus (21-31). Neilgai trukus afrikietis pataikė tritaškį po Š.Jasikevičiaus šeštojo rezultatyvaus perdavimo (21-34). Sužaidus 4 minutes Giorgos Bogris sumetė baudos metimus, o Dimitris Diamantidis pataikė iš toli (23-37). Baigiant įpusėti kėliniui D.Diamantidis sumetė 2 baudos metimus, o įpusėjus kėliniui S.Muldrowas baigė ataką dėjimu iš viršaus (26-39). Likus žaisti 3 minutes G.Bogris pelnė 2 taškus, o R.Davisas pridėjo dėjimą ir sumažino šeimininkų deficitą iki 8 taškų (31-39). Likus žaisti 2 minutes Kostas Kaimakoglou pataikė iš toli (31-42), o vėliau pridėjo du baudos metimus (31-44). Paskutinę kėlinio minutę M.Tsairelis pataikė dvitaškį (33-44), tuo pačiu atsakė ir K.Kaimakoglou. Kėlinį taikliu tolimu metimu užbaigė Dimitris Verginis. Po pirmos rungtynių pusės 46-36 priekyje buvo Atėnų "Panathinaikos".

Trečiasis ketvirtis prasidėjo trimis netaikliais Atėnų "Panathinaikos" ekipos krepšininkų metimais, o pirmieji taškus pelnė "Aris" krepšininkai po S.Keruscho dviejų taškų (38-46). Graikijos čempionų taškų kraitį trečiajame kėlinyje sužidus 2 minutes atidarė Nickas Calathesas pataikęs tritaškį (38-49). Sužaidus 3 minutes Mike'as Batiste pridėjo 2 taškus, o Stratos Perperoglou pataikė iš toli (38-54). Po to tritaškį paleido ir Davidas Loganas, o šeimininkai atsakė G.Bogrio dviem taškais (40-57). Įpusėjus kėliniui Christos Tapoutos pataikė 1 baudos metimą (41-57), tačiau taiklia bauda atsakė ir D.Loganas (41-58). Likus žaisti 4 minutes G.Bogris pataikė 4 baudos metimus, o likus žaisti 3 minutes D.Verginis realizavo baudos metimus (47-59). Svečiai iš Atėnų į tai atsakė Alekso Maričiaus dėjimu po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo (49-63). Po kelių akimirkų lietuvis įmetė tritaškį (49-66). Likus žaisti minutę Ch.Tapoutos pelnė 2 taškųs, D.Diamantidis atsakė baudos metimais, o D.Verginis pataikė dvitaškį (53-68). Po trijų kėlinių 68-53 priekyje buvo "Panathinaikos".

Šarūnas Jasikevičius per beveik 24 minutes pelnė 10 taškų (2/4  dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos), atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 1 kartą suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražanga, bei surinko 15 naudingumo balų.

Atėnų "Panathinaikos": Davidas Loganas 13, Romainas Sato 11, Šarūnas Jasikevičius ir Stevenas Smithas 10, Mike'as Batiste ir Kostas Kaimakoglou 8, Dimitris Diamantidis ir Ianas Vougioukas 7, Nickas Calathesas ir Stratos Perperoglou 5, Aleksas Maričius 4 taškai;

Salonikų "Aris": Giorgos Bogris 16, Samas Muldrowas ir Dimitris Verginis 9, Sergio Keruschas 7, Christos Tapoutos 6, Mihalis Tsairelis 5, Ronaldas Davisas 4, Tassos Dimas ir Danas Mavraides 3, Alexandros Vezenkovas 2, Matejas Krušičius 1 taškas;