Šarūnas Jasikevičius žaidė fantastiškai, tačiau pirmą kartą suklupo Eurolygos finalo ketverte

2012-05-11
Šarūnas Jasikevičius pralaimėjo pirmąsias rungtynes Eurolygos finalo ketverte. Lietuvio atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" komanda 2012-ųjų metų Eurolygos pusfinalyje po dramatiškos kovos 64-66 nusileido Maskvos CSKA komandai ir pasitraukė iš kovos dėl čempiono titulo.

Po šių rungtynių tapo aišku, kad Eurolyga turės naujus čempionus kadangi praeitais metais šį titulą iškovojo būtent "Panathinaikos". Šarūnas Jasikevičius iki tol buvo laimėjęs visas 8 kovas Eurolygos finalo ketvertuose.

Pusfinalyje nesustabdomai žaidė Šarūnas Jasikevičius pelnęs 19 taškų ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Sekmadienį "Panathinaikos" kovos dėl trečiosios vietos prieš pusfinalio Barselonos "FC Barcelona Regal" ir Pirėjaus "Olympiacos" pralaimėtoju.

Pusfinalis prasidėjo CSKA ekipos atkovotu ginčo kamuoliu, o pirmuosius taškus pelnė Kostas Kaimakoglou dėjimu po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo (2-0). Kitos atakos metu Aleksas Maričius pridėjo dar du taškus padvigubindamas Atėnų komandos persvarą (4-0). Pirmuosius taškus CSKA komandai pelnė Milošas Teodosičius pataikęs abu baudos metimus (4-2). Sužaidus 2 minutes A.Maričius sudrebino rusų krepšį dėjimu (6-2), o su žaidus 3 minutes Mike'as Batiste pataikė du baudos metimus (8-2). Vėliau M.Batiste pelnė 2 taškus su varžovo pražanga po dar vieno tikslaus lietuvio perdavimo, o "Panathinaikos" persvara išaugo iki 9 taškų (11-2). Sužaidus beveik 4 minutes Ramūnas Šiškauskas pelnė du taškus, tačiau Romainas Sato atsakė tritaškiu ir graikų persvara tapo dviženklė (14-4). Vėliau Dimitris Diamantidis pridėjo dvitaškį, tačiau Viktoras Khryapa įmetė tritaškį (16-7). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (19-7). Likus žaisti 4 minutes M.Teodosičius pataikė abu baudos metimus (19-9), likus žaisti 3 minutes M.Batiste pridėjo du taškus iš po krepšio (21-9). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius pridėjo dvitaškį (23-9), tuo pačiu atsakė Sasha Kaunas. Bet lietuvis dar kartą nubaudė CSKA ekipą taikliu sudėtingu metimu iš po krepšio (25-11). Likus žaisti minutę Aleksėjus Švedas pridėjo dvitaškį (25-13). Kėlinio pabaigoje D.Diamantidis pelnė 2 taškus, o paskutinę sekundę Davidas Loganas pataikė dvitaškį. Po pirmojo kėlinio "Panathinaikos" pirmavo 29-15.

Antrojo kėlinio pradžioje Nenadas Krstičius pataikė 2 baudos metimus (29-17), o sužaidus minutę Jamontas Gordas pridėjo du baudos metimus sumažindamas CSKA deficitą iki 10 taškų (29-19). Sužaidus beveik 3 minutes Nickas Calathesas tritaškiu atidarė "Panathinaikos" taškų sąskaitą antrajame kėlinyje (32-19). Sužaidus 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Įpusėjus kėliniui A.Kirilenka pelnė du taškus su M.Batistes pražanga (32-22). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius prametė dvitaškį, o Darjušas Lavrinovičius atsakė taikliu metimu ir sumažino rusų deficitą iki 8 taškų (32-24). Likus žaisti 3 minutes A.Švedas pridėjo dar du taškus Maskvos komandai (32-26), o po M.Teodosičiaus baudos metimo komandas jau skyrė tik 5 taškai (32-27). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius užsidirbo antrą asmeninę pražangą, o A.Kirilenka realizavo du baudos metimus iš trijų (32-29). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę A.Kirilenka įsmeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (32-32). Likus žaisti minutę M.Batiste dvitaškiu persvėrė rezultatą "Panathinaikos" naudai (34-32). Po dviejų kėlinių priekyje 34-32 buvo Atėnų "Panathinaikos".

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Nenado Krstičiaud dėjimu po kurio rezultatas vėl tapo lygus (34-34), tačiau Šarūnas Jasikevičius reidu į baudos aikštelę atsatė 2 taškų persvarą "Panathinaikos (36-34). Vėliau Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (39-23), o N.Krstičius atsakė dvitaškiu (39-36). Sužaidus 2 minutes R.Šiškauskas dvitaškiu sumažino CSKA deficitą iki minimumo (39-38). Po A.Kirilenkos tritaškio Maskvos ekipa pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (39-41), tačiau Kostas Kaimakoglou taip pat atsakė tritaškiu (42-41). Įpusėjus kėliniui A.Kirilenka dėjimu iš viršaus dar kartą išvedė CSKA į priekį (42-43). K.Kaimakoglou baudos metimais išlygino rezultatą (44-44), tačiau M.Teodosičius dvitaškiu išvedė rusus į priekį (44-46). Likus žaisti 4 minutes D.Diamantidis tritaškiu vėl išvedė "Panathinaikos" komandą (47-46). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes K.Kaimakoglou pelnė 2 taškus su varžovo pražanga ir padidino Eurolygos čempionų persvarą iki 4 taškų (50-46). Likus žaisti 2 minutes A.Kirilenka pasižymėjo dvitaškiu su pražanga (50-48). Atėnų ekipa į tai atsakė K.Kaimakoglou dviem taikliais baudų metimais (52-48). Po A.Švedo tritaškio komandas skyrė tik 1 taškas (52-51). tačiau D.Diamantidis dvitaškiu su pražanga sugrąžino graikams 4 taškų persvarą (55-51). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" buvo priekyje 55-51.

Lemiamas kėlinys prasidėjo Kosto Tsartsario išprovokuota pražanga tačiau graikas nesėkmingai nusileido ant parketo ir turėjo palikti aikštelę. M.Batiste realizavo abi baudas už K.Tsartsarį (57-51), o CSKA atsakė A.Kirilenkos dvitaškiu (57-53). Sužaidus beveik 2 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o M.Teodosičius tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo (57-56). Po N.Krstičiaus dvitaškio į priekį iššsiveržė CSKA (57-58), tačiau Šarūnas Jasikevičius dvitaškiu sugrąžino pranašumą graikams (59-58). Likus žaisti pusketvirtos minutės A.Švedas dvitaškiu vėl išvedė Maskvos klubą į priekį (59-60). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes Šarūnas Jasikevičius sugrąžino minimalų pranašumą "Panathinaikos", o gynyboje perėmė kmauolį ir vėliau įsmeigė tritaškį (64-60). Likus žaisti 2 minutes stebuklingą metimą pataikė A.Švedas (64-62), o vėliau rusas pridėjo 1 baudos metimą (64-63). Paskutinę kėlinio minutę M.Teodosičius dvitaškiu išvedė CSKA į priekį palikdamas "Panathinaikos" komandai 37 sekundes (64-65). Šarūnas Jasikevičius mėgino persverti rezultatą, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o vėliau lietuvis prasižengė. A.Švedas pataikė tik 1 baudos metimą (64-66), tačiau kamuolio graikams nepavyko atkovoti. "Panathinaikos" mėgino švariai apsiginti, tačiau rusai tiksliai skirstė kamuolius ir sudegino 11 sekundžių. M.Teodosičius prametė abu baudos metimus ir paliko "Panathinaikos" komandai 8 sekundes vilties išsigelbėti rungtynėse (64-66). Paskutinėje atakoje D.Diamantidis bandė perduoti kamuolį, tačiau netiksliai ir nuriedėjęs kamuolys sudegino likusias sekundes.

Šarūnas Jasikevičius pusfinalyje per daugiau nei 24 minutes pelnė 19 taškų (5/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Atėnų "Panathinaikos": Šarūnas Jasikevičius 19, Mike'as Batiste 11, Dimitris Diamantidis ir Kostas Kaimakoglou 10, Aleksas Maričius 6, Romainas Sato ir Nickas Calathesas 3, Davidas Loganas 2 taškai;

Maskvos CSKA: Andrejus Kirilenko 17, Aleksėjus Švedas 15, Milošas Teodosičius 12, Nenadas Krstičius 8, Ramūnas Šiškauskas 5, Viktoras Khryapa 3, Jamontas Gordanas, Sasha Kaunas ir Darjušas Lavrinovičius 2 taškai;